reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Téma: Víkendová diskuze: Krize v lékařství

husky14 (4214)|18.2.2011 09:19
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"] Krize v lékařství [/SIZE]V těchto dnech se podařilo zabránit hromadnému odchodu mnoha lékařů. Co si o jejich postoji myslíte? Jsou v právu, byly jejich požadavky oprávněné, nebo je toto braní pacientů za rukojmí nepřípustné? Kdo dá ultimátum příště? Zapojte se s ostatními do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní , stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
StD (1963)|18.2.2011 10:04
No já bych především ty přeplacené fanfarony všechny hned vykopal na ulici - jejich mzdy jsou nestoudné, za to co odvádějí i v poměru k nesmyslnému průměru tzv. "průměrné mzdy v národním hospodářství", se kterou žongluje stát a jeho výběrčí (pojišťovny). Jediný recept: bojkot . Já nebyl s nemocí u doktora 25 let, jen 2x na povinné prohlídce nařízené zaměstnavatelem a 1x na oční pro první brýle (na privátní klinice) a i ty dámy dokázaly zpackat, takže se musely v rámci reklamace předělávat...
Zubní nepočítám - tam už ty umělce dávno znám, vše platím přímo a po jejich "činnosti" mám ústa prázdná.
Proto za sebe mohu klidně říci: Zítra bude v nemocnici zavřeno? Mě je to naprosto jedno. Chcípnu si sám i bez jejich "pomoci" a poplatků na to, aby měli ministři hezká sáčka a lesklá fára. To není demagogie, ale životní názor.
Honza23 (490)|18.2.2011 11:49
Velice zájímavé téma, ale souhlasím s tím, že už lékaři něco museli něco udělat. Pokud někdo bere za 20 let na JIPce 150,-/h, tak je to opravdu výsměch. Jsem zvědav, jak bude rozdělena ta péče na standardní a nadstandardní.
Jinak jsem včera sledoval pořad s Míšou Jílkovou a dost jsem pobavil.
Ivo Mašek (507)|18.2.2011 12:02
Já bych to krizí nenazýval. Možná dočasnou, neb každý jsme nahraditelní.
Prostě 4 000 vysokoškolsky (!!!) vzdělaných lidí se nechalo zpunktovat jednou náborářskou agenturou a jedním polointeligentním odborářem. A tito vyškoškolsky (!) vzdělaní lidé (kdo už by měl být více vzdělán) uvěřili ve 4 000 volných lékařských míst v Německu, v zemi, která není rozvojová, je velice vyspělá a logicky produkuje značný počet vlastních vzdělaných lidí. Ti naši doktoři zřejmě ještě žijí v tom zaběhlém klišé, že nejlepší zvdělání, když ne na světě, tak v Evropě, umí dát pouze Univerzita Karlova. Omyl !! To už dávno není pravda.
No a tihle doktoři, kterým nevyšel jejich vyděračský plán (možná vyšel tak napůl) by teď, po těch hrdinských prohlášení a podobných keců, chtěli návrat na svá původní místa. Jsou dokonce, ta elita národa, natolik "vzdělaní", že po ministrovi požadují, aby jim umožnil návrat tam, kde dříve pracovali. To, že si ředitelé a primáři již zajistili za ně náhradu, vůbec neberou do úvahy (to, že ti nově přijatí by měli být vyhozeni na dlažbu za nic, protože elita se vrací - národe pokloň se, kupodivu najednou polointeligentnímu odboráři nevadí)., a dále, že by se jednalo ze strany ministra o porušení zákona, tak to těm polobohům je asi také šumák.
Já osobně bych jim řekl: Co jste chtěli - to máte. Teď jste na dlažbě, starejte se. Teď je to pouze váš problém. Obraťte se na onu agenturu, které jste lízali zadek, milí vzdělaní nedotknutelní, ať se o vás teď postará. Každá blbost něco stojí - nic není zadarmo
.... včera jsem četl článek o tom, jak soudci chtějí navíc nějaké desetitisíce přidat. prej jim to někdo dluží. O rychlosti a kvalitě práce soudců se ale nikdo z nich tak nějak nezmiňoval. To bude asi z té skromnosti.
Ivo Mašek (507)|18.2.2011 12:04
[quote]Pokud někdo bere za 20 let na JIPce 150,-/h, tak je to opravdu výsměch.[/quote]
Pro ostatní všechny profese v porovnání se západní Evropou to není výsměch? Poj´dme všichni do ulic. dejme všichni výpověď.
Apropó: ty částky, které jdou doktorům fyzicky do kapes, jsou úúúúplně někde jinde, než nějakých výše zmíněných 150Kč.
StD (1963)|18.2.2011 12:17
[quote=Ivo Mašek;436277]... jsou úúúúplně někde jinde, než nějakých výše zmíněných 150Kč.[/quote]
= z vlastní zkušenosti (je to politické téma, proto úmyslně nejmenuji, neoznačuji, nedokazuji), tak poslední zážitek z prosince 2010 je minimálně x10 jen za to, že smím v určený smluvený čas vstoupit dovnitř a někdo se mnou mluví... Otevřeš hubu a už tečou tisíce. Jelikož se to mé "blízké setkání 3. druhu" konalo na účet mé dcery přes britskou zdravotní pojišťovnu na její účet, tak alespoň vím, zač je toho v Kocourkově loket...

P.S. Já nemám vůbec nic proti přímým platbám za ošetření - rád si vše zaplatím komplet až to jednou budu možná potřebovat, bude-li možnost výběru, ale výběr není a těch XXlet jsem platil jen a jen na tu spornou údržbu někým a jejich současnou životní úroveň, platit ze zákona musím dál, tak co? Chce-li někdo za svou práci plat ministra nebo žvanícího posrance, musí mít také takovou klíčovou úlohu, o kterou může přijít ze dne na den jednoduchou defenestrací nebo volbami.

Padni komu padni! (se tady razilo jako heslo...)
czhunter (775)|18.2.2011 12:49
[quote=StD;436264]Chcípnu si sám i bez jejich "pomoci" a poplatků na to, aby měli ministři hezká sáčka a lesklá fára.[/quote]To tomu systému očividně moc nerozumíš, pokud si myslíš, že lesklá fára ministrů jsou placena z poplatků za ošetření/recept.


Lékaři jsou zájmová skupina, jako každá jiná. Na rozdíl od ostatních (spolu třeba s vojáky) je jim však zapovězeno stávkovat, nemají proto moc šancí (vlastně skoro žádné), jak dosáhnout svých cílů.
Tato akce byl plán, který se poměrně dlouho připravoval, a nakonec si zřejmě pomohli, minimálně po finanční stránce.
Jaké budou další dopady ukáže až čas.

Pokud byl nějaký okamžitý pozitivní efekt, tak to, že si aspoň kraje udělaly inventuru, co vlastně mají k dispozici a jak by se dokázaly s takovou situací poprat ... a většinou zjistily, že jsou na tom dost špatně a i malý výkyv má zbytečně velké dopady.
StD (1963)|18.2.2011 13:00
[quote=czhunter;436291]To tomu systému očividně moc nerozumíš, pokud si myslíš, že lesklá fára ministrů jsou placena z poplatků za ošetření/recept.
A že 30 Kč "vstupenka" byla jenom (přetrvávající) opatření pro okamžité napumpování peněz někam, kde panu tehdejšímu ministrovi chyběly, aby si ten plat tehdy nemusel snižovat a ani nesnížil, o tom si nech předložit patřičnou dokumentaci, až bude veřejnosti dostupná.

Lékaři jsou zájmová skupina, jako každá jiná. Na rozdíl od ostatních (spolu třeba s vojáky) je jim však zapovězeno stávkovat, nemají proto moc šancí (vlastně skoro žádné), jak dosáhnout svých cílů.
Tato akce byl plán, který se poměrně dlouho připravoval, a nakonec si zřejmě pomohli, minimálně po finanční stránce.
Jaké budou další dopady ukáže až čas.[/quote]

K tomu prvnímu červenému: Já nikde nepsal, že jsem na jejich obor expert, jen to, že je pro mou osobu zbytečný a dokázal jsem žít i bez něho. Jsou tedy zbytný statek.

K tomu druhému: Jednoduše bych aplikoval platná ustanovení zákona o nezákonném spolčování proti státu (Ústavě, s přitěžující okolností "ve skupině") a měli by páni s motýlky pod krkem po vtákách. Chybí ovšem politická vůle, že.

Ad 3) To jistě ukáže čas, ale kdo myslíš, že to déle vydrží - ti, co si podle tebe "pomohli", nebo ti co jsou rádi že dělají za šest a půl tácu měsíčně na půl úvazku na časově omezenou lhůtu (se stejnými diplomy a nutností neustále studovat) a mají ještě něco do huby, nebo ti, co už tato společnost rovnou poslala na pastvu do volné přírody a pod most?
xmarek (1676)|18.2.2011 13:40
Krize? Žádná není. Spíš v hlavách těch poblázněných lékařů.
1. Argument, že najdou venku lépe placené místo je pouze do nebe volající šaškárnou. Neslyšel jsem o jediném lékaři, který by o tom vážně uvažoval. Nebo snad čekali, že si 1. března zbalí kufr a hurá za lepšími zítřky? :)
2. Co se mi na tom celém nelíbí je, že se hovořilo pouze a pouze o jejich platech. Žádná nespokojenost s ochotou vůču pacientům, špatnému vybavení, zastaralým budovám apod. A jak se v závěru pustili do sestřiček bylo do nebe volající svinstvo.
3. Nejsou schopni jednat sami za sebe. To jsou nesvéprávní, že to museli mít posvěcené jejimi slavnými odboru? Škoda pro náš, že to ve výsledku dopadlo, tak jak to dopadlo. Ono to jinak ani dopadnout nemohlo, protože v okamžiku kdyby se naplnili černé předpoklady by to automaticky znamenalo konec jejich slavných odborů a to by byla teprve sranda.

Takže nakonec si všichni zatřeseme rukama a pacient opět ostrouhá. Jediné co si mohu přát ať mé peníze skončí v rukách nějakého nenasytného jedince tohoto slavného pojišťovacího systému, než těm arogantním lidem (slušně řečeno). A garantuji jim, že budu dělat všechno proto ať se tak stane.
Dojigiri (1629)|18.2.2011 13:42
Felčaři se každopádně náležitě předvedli, chamtivost nezná mezí (sestrám nic, všechno nám!), mám takovej neodbytnej pocit, že tím moc nepomohli ani sobě, ani těm svým kolegům, kteří jsou normální a k vydírání se nepřipojili. To je vidět na reakcích všech ostatních, kteří nejsou zrovna lékaři, že si tím rozhodně svůj morální kredit nepozvedli.

Každopádně, ti co podali výpovědi by měli být přijímáni zpět pouze na základě nových výběrových řízení, s nástupním platem, zkušební lhůtou a smlouvou na dobu určitou, jako ve všech jiných profesích.


Každý má právo podat výpověď, a to, že doktoři odcházejí do Německa (opět, pouze z ekonomických pohnutek, ale to je jejich věc, takových lidí je i v jiných profesích) je jejich nezpochybnitelné právo a proti tomu nelze nic namítat - pokud půjde každý sám za sebe. Ale organizovaná vyděračská akce, s vědomím toho, že způsobí krizi a ohrožení pacientů, je už trochu jiný kafe a pro takový jednání skutečně pochopení nemám :thumbdown
DrZelenka (2491)|18.2.2011 14:11
Podle mě to je dost hnusnej způsob jak se dožadovat něčeho (taky bych to nazval vydírání).

Kecy o pohádkových platech jinde byly zcestný a uchytilo by se jen pár doktorů (když firma nemá prachy, tak nebude udržovat nadstandartní platy - to by ji zničilo ... tak proč by tohle měl dělat stát?), stejně hromada doktorů ani neumí německy/anglicky ... jen se připojili ke stádu a doufali, že až to skončí, tak se vklidu vrátí k původní práci za stejných, nebo lepších podmínek.

Nejvíce ze všeho jsem se nasmál nad podmínkama pro odvolání výpovědí které "nejsou vůbec přehnané". Aneb návrat do původní pozice (kde už může být někdo jiný, kdo nepodal výpoveď v rámci týhle akce a nikdo nenutí původního zaměstnavatele, aby ho vzal zpět - ten skončí bez práce kvůli akci někoho jinýho) za původní plat, s původní smlouvou ...a s vyšším platem - prostě jako by vůbec výpověď nepodali. Když už něco udělají, tak by měli počítat s následky.

Nevím přesné platové poměry u lékařů, ale sestry mají dost málo. Když zařídili, aby sestry z peněz co ministerstvo uvolnilo nedostaly nic je dost hnusný. Je vidět, že jim jde jen o prachy.
jarda_xxx (0)|18.2.2011 15:24
Nechápu proč bylo "lékařům" nakonec vyhověno. Žádná krize by se nekonala. Uměle ji vyvolala média a lékaři toho využili. Všechny bych je nechal odejít a ušetřený peníz rozdělil mezi sestřičky, které si vyšší plat zaslouží mnohem více než doktoři. Mluvím z vlastní zkušenosti. Nedávno jsem byl u porodu a celou dobu (9hod.) se nám věnovaly jen sestřičky, provedly celý porod a až v úplném závěru dorazil rozespalý doktor, zalepenýma očima mrkl co že to vylezlo, řekl - "dobrý" a šel v klidu dál bucat. Sestry se pak postaraly o zbytek. Po rozhovoru se známými jsem zjistil, že to takhle probíhá běžně. Tak k čemu takový doktor je? Když se vyskytne komplikace a něco se nepovede, stejně dají doktoři ruce pryč, žaloby hradí nemocnice - potažmo my všichni. Z okolí znám několik doktorů a žádný nebydlí v paneláku ani nejezdí autem pořízeným levněji než za milion. Mám se také dobře a nezávidím jim to, ale co je moc to je moc. Měli je nechat odejít. Na jejich místa by s radostí nastoupilo dost jiných mladších nebo cizinců, kteří by se víc snažili aby si místo udrželi.
Richmond (8084)|18.2.2011 16:46
Nic bych jim nedal, co si ty šmejdí dovolujou bych samozřejmě trestal podle platných zákonů případně vykopl z lékařství. Co je tohle za prasata, že si vůbec dovolí říct "dejte mi prachy jinak nejsem schopný ošetřit rodící matku a novorozeně" Vrcholem je podmiňování si vzít zpět demonstrativní výpoveď! Vymlouvají se na Německo, kde doktoři berou 70k... Nj, ale tam to bere každej druhej, když má ale jít do Německa tak to panáček nechce... Nebo jsou to opravdu takový chudáci, že nevědí do čeho a za kolik jdou už při výběru povolání a následném několikaletém studiu? Zajímavý je, že na sestřičky se klidně vys... hlavně hamty hamty, ať mám víc než tamty! Zajímavé je, že soukromý lékaři, kteří si musí platit nájem, sestřičku, nástroje a náklady spojené s operacemi odmítají takhle stát vydírat - možná protože narozdíl od těch, protestujících něco opravdu umí a nechají si za to právem zaplatit.

BTW kdo bude další? Policie, hasiči???
kevin00 (10238)|18.2.2011 16:50
[quote=Richmond;436341]BTW kdo bude další? Policie, hasiči???[/quote]

Politici, protože se také vlastním snížením platů cítí podvedeni :D :D
Richmond (8084)|18.2.2011 16:58
[quote=kevin00;436343]Politici, protože se také vlastním snížením platů cítí podvedeni :D :D[/quote]
No dobře, ale ty bych možná radši vzal zpět - přecijen už jsou napakovaný a ty co by přišli po nich by se samozřejmě museli taky napakovat takže na politiky bych nešahal :D

edit: navíc ty platy si snížili velmi sofistikovaně, takže nějaký ten potenciál tam vidím... Akorát mi sere, že to zase cvaknu já s ostatníma, akorát teď už si o to začínají říkat celkem okatě a to mi docela vadí
jarda_xxx (0)|18.2.2011 17:12
Myslim si, ze pozadavky lekaru jsou naprosto legitimni a ze je jasny fakt, ze vzhledem k sve kvalifikaci a odpovednosti jsou dost podhodnoceni. O ostatnim personalu plati to stejne. Cele je to dane zejmena socialistickym nereformovanym zdravotnictvim a take rozmarilym a neekonomickym hospodarenim pojistoven. Proste reformu to chce jako sul, i kdyz to pro nas pro vsechny bude asi dost drazsi, bude to v poradku, protoze zdravotnictvi neco stoji a pokud maji doktori pracovat lepe a zdravotnictvi dobre fungovat, nemuze byt zaroven ve financni a personalni krizi.
To co predvadeji odborari je vec jina, osobne odbory jako takove primo nesnasim, ale co nadelam :)
xmarek (1676)|18.2.2011 18:07
[quote=Neregistrovaný;436347]...protoze zdravotnictvi neco stoji a pokud maji doktori pracovat lepe a zdravotnictvi dobre fungovat, nemuze byt zaroven ve financni a personalni krizi.[/quote]Ježiši, tak to jsem se zase pobavil. To znamená, že když se tam nalije víc peněz tak se lidi najednou chytnou za hlavu a řeknou si: "Zatraceně, od teďka budu pracovat opravdu dobře". Flákač zůstane flákačem a arogantní jedinec zůstane arogantním jedincem. Takto to prostě chodí. S jídlem roste pouze chuť, nic víc.

Situace, která teď nastala mohla konečně vyřešit dlouhodobý problém, který zdravotnictví trápí. A to, že se tam přiživují lidé, kterým záleží víc na svým prospěchu, než na pacientech. Smůla je v tom, že se dalo lehce předpokládat, že se žádného dramatického závěru nedočkáme. Celé to byla pouze komedie, nic víc. Můžeme se těšit na to, že za chvíli budou stávkovat policisté, hasiči, nádražáci a bůhví kdo ještě. A soukrommý sektor? Tam každý dělá sám za sebe, takže tam žádná podobná akce nehrozí.
jarda_xxx (0)|18.2.2011 18:11
[quote=Richmond;436341]Nic bych jim nedal, co si ty šmejdí dovolujou bych samozřejmě trestal podle platných zákonů případně vykopl z lékařství. Co je tohle za prasata, že si vůbec dovolí říct "dejte mi prachy jinak nejsem schopný ošetřit rodící matku a novorozeně" [/quote]

Vystudovat LF, udělat si dvojnásobnou atestaci a celý život se vzdělávat a chodit na další zkoušky je snad nejnáročnější úroveň vzdělání. To, že pracují a ošetřují, není jejich povinnost, je to jejich volba, na kterou dlouho dřeli a ze které vy jim nemáte právo dělat povinnost.

Tímhle jen ukázali, že navzdory svým platům, které třeba oproti programátorům těžce zaostávají, nejsou zbytečná síla a že jsou to právě oni, kdo si právem zaslouží ocenění nejvyšší ze všech. Člověk by měl být placen podle toho, jestli je nebo není nezbytný - oni jsou, a o v naprosto zásadním smyslu.

Nestuduju LF, když jsem si podával přihlášku na VŠ, chtěl jsem sice být lékařem, ale rozhodl jsem se tehdy, že za ty peníze může léčit i někdo jiný. Pokud budete lékaře nadále platit jako druhořadou pracovní sílu, je dost možné, že se vám budoucí generace na studium medicíny vykašlou úplně, protože to zato prostě nestojí.
xmarek (1676)|18.2.2011 18:21
to Swamp-01:
- přesně je to jejich volba. Bohužel společnost má za povinost jejich volbu financovat. Navíc si nikdo z nich vzdělání nezaplatil a co se týče celoživotního vzdělávání, o některých jedincích si myslím své. Ano bezpochyby se mezi nimi najdou špičky, ale má zkušenost je, že tito lidé v té skupině nějak chyběly. :notsure
- programátoři? :notsure Kteří? V Praze? Opravdu jste přesvědčen, že všichni programátoři berou vysoké částky?
StD (1963)|18.2.2011 18:28
[quote=kevin00;436343]Politici, protože se také vlastním snížením platů cítí podvedeni :D :D[/quote]

...a nejen oni, že?! Oni ipřece tu "krizi nevyvolali", oni jen byli u lizu a NESOU ODPOVĚDNOST za vše. Další budou soudci, kteří drží tento stát v šachu od začátku a díky jejich vzorné výkonnosti (při těch jejich cenách - zkuste se dovolávat svých práv co máte na papíře a hned to uvidíte, za kolik se s vámi budou vůbec ochotni bavit a kdy...) právě ve spolupráci s těmi politickými "zákonodárci" jsme banánovým Kocourkovem, kde žádné banány nerostou...

[quote=Neregistrovaný;436347]Myslim si, ze pozadavky lekaru jsou naprosto legitimni a ze je jasny fakt, ze vzhledem k sve kvalifikaci a odpovednosti jsou dost podhodnoceni . O ostatnim personalu plati to stejne. Cele je to dane zejmena socialistickym nereformovanym zdravotnictvim a take rozmarilym a neekonomickym hospodarenim pojistoven. Proste reformu to chce jako sul, i kdyz to pro nas pro vsechny bude asi dost drazsi, bude to v poradku, protoze zdravotnictvi neco stoji a pokud maji doktori pracovat lepe a zdravotnictvi dobre fungovat, nemuze byt zaroven ve financni a personalni krizi.
To co predvadeji odborari je vec jina, osobne odbory jako takove primo nesnasim, ale co nadelam :)[/quote]
No podle toho tvého úsudku mi vychází, že jsme takto podhodnocení všichni, tj. většina plátců zdravotního pojištění... Přesto stádo ovcí platí jak hloupé dál - respektuje zákon, ale někteří zřejmě nemusí, jsou "stát ve státě" a budou si diktovat.
Proto opakuji to stručné slůvko jediného možného řešení = BOJKOT takových lidí.
Richmond (8084)|18.2.2011 18:47
[quote=Swamp-01;436357]Vystudovat LF, udělat si dvojnásobnou atestaci a celý život se vzdělávat a chodit na další zkoušky je snad nejnáročnější úroveň vzdělání. To, že pracují a ošetřují, není jejich povinnost, je to jejich volba, na kterou dlouho dřeli a ze které vy jim nemáte právo dělat povinnost.[/quote]

Takže zaprvý bych zkusil pročíst si Hypokratovu přísahu... Ad zkoušky a ostatní - super, chválím... Bohužel když složíte zkoušku v Plzni tak můžete být klidně horší než obvodní lékař. To, že máte kus papíru je sice hezká výzdoba do kanclu placeného z našich daní, ale když někomu necháte zhnisat nůžky v břiše tak Vám moc nepomůže. Pokud bude kancelář soukromá tak prosím, nemám výhrady protože si jí musíte zaplatit + k tomu stejny i ty daně takže musíte být prostě lepší než ty ostatní - přesně kvůli tomu, aby Vám ta námaha za ty peníze stála.
To co doktůrci (ti stávkující - je snad jasné, že zde nepíšu o těch, kteří neodmítli jít do práce nebo o soukromnících) předvedli byla ukázka toho jak 10 vychcanejch hajzlů začne tlačit na stát za účelem získání peněz včetně diktování si nových "pravidel" a tabulek pro ohodnocování sama sebe. Copak asi tak může ten stát ze dne na den udělat? Co takhle zrušit v ČR zákonem uznanou bezplatnou lékařskou péči, hmmmm? Ne, ne, měly je vykopat do posledního debila, zbylé peníze rozdělit mezi ty, co opravdu tu "volbu" myslí vážně ;)

BTW bych ctěl vidět toho Vašeho inženýra ajťáka, který se jednou naučil v basicu a teď s tím chce udělat díru do Světa :D
jarda_xxx (0)|18.2.2011 19:40
Naděje není nikde. Na této planetě jsou 3 kontinenty, kde se dá z obecného hlediska slušně žít. Jsou to USA, Austrálie, Evropa. Evropa je nejčlenitější, má největší hustotu zalidnění, nejlepší hromadnou dopravu, spoustu předsudků, jazykových nesrovnalostí a historických klišé. Všecko jsou to kecy. USA a Austrále mohou býti rády za městský okruh autobusu. V Kanadě občas projede šalinka, ale jinak školní autobusy bez svobody, zbytek auta na extra silnicích, zbytek kompenzace penězi a stromy osázenými v čtvrtích satelitů, které plynule přechází v Town nebo City. Evropa je nejkompletnější, bohužel plány pana Adolfa nevyšly, takže dnes máme problémy, které brzdí rozvoj. Kdyby EU mluvila Německy, tak tam nejdou jen lékaři, ale i hromada dalších. Já si o tomto nemyslím nic. Nelíbí se někomu výplaty? Tak jde jinam. Daleko stejně neuteče, bude hned za rohem. V Německu máme průměr 40 000 čistého / 17 000 v ČR. Pořídit nemovitost je všude velmi těžké. Doktoři chcou po praxi 100 000 čistého, takže tam pobudou pár let, aby se napakovali, pak si tady pořídí barák. O nějakém poslání nikde ani zmínka, pravděpodobně další klišé. Peníze jsou jediná věc, na které dnes záleží. A to bez rozdílu. Univerzity jsou slavně opěvovány, další taková je Charlesova. Četl jsem asi půlstránkový popis, od založení až po teď, klasické kecy, že je to nej v EU, ale když jsem viděl ten zjev, tak mi bylo na blití. Kdyby univerzity vypadaly jako kapitol v USA, tak bych to byl ochoten přístě číst, jinak ne. Stejné kecy jsou Harvard, Oxford. Baráky kdesi na louce, u toho koleje, vedle parkoviště pro auta studentů, zahrádky a stromky. Proti EU stylu, kde se jezdí všude busama a šalinama, teda nic moc.
StD (1963)|18.2.2011 19:45
:rolleyes::D[OT]No když zavřu obě oči a zapomenu na jeho formulaci "kontinent USA", tak se ČR dneska docela brzdí, ne? Že by doktor?[/OT]
:rolleyes::D :cool:
kevin00 (10238)|18.2.2011 20:10
[quote=Swamp-01;436357]Vystudovat LF, udělat si dvojnásobnou atestaci a celý život se vzdělávat a chodit na další zkoušky je snad nejnáročnější úroveň vzdělání.[/quote]

A kdo je nutil studovat a nutí je nadále studovat ? Vždyť si to vybrali sami nebo snad jim to někdo nařídil ? Ty si myslíš, že v jiných profesích se lidé nemusí vzdělávat ? To asi pracuješ pouze s koštětem ... tam se opravdu dál vzdělávat nemusíš ;)

[quote=Swamp-01;436357]To, že pracují a ošetřují, není jejich povinnost, je to jejich volba, na kterou dlouho dřeli a ze které vy jim nemáte právo dělat povinnost.[/quote]

Nikdo je to nenutí dělat. Klidně ať se seberou a jdou třeba řídit trolejbus, prodávat do Globusu, dělat elektromechaniky, apod. Hlavně by si měli znovu přečíst Hyppokratovu přísahu.

[quote=Swamp-01;436357]Tímhle jen ukázali, že navzdory svým platům, které třeba oproti programátorům těžce zaostávají, nejsou zbytečná síla a že jsou to právě oni, kdo si právem zaslouží ocenění nejvyšší ze všech.[/quote]

Tímhle ukázali, že jim jde akorát o peníze a o nic jiného. Rozhodně ne o pacienty. Jediné, co si zaslouží je vyházet "na dlažbu".

[quote=Swamp-01;436357]Člověk by měl být placen podle toho, jestli je nebo není nezbytný - oni jsou, a o v naprosto zásadním smyslu.[/quote]

Takže chceš říci, že hasiči, policisté, pekaři, energetici, prodavači, IT zaměstnaneci, apod. jsou méněcení a naprosto zbyteční ? Oni si ohodnocení nezaslouží ?

[quote=Swamp-01;436357]Nestuduju LF, když jsem si podával přihlášku na VŠ, chtěl jsem sice být lékařem, ale rozhodl jsem se tehdy, že za ty peníze může léčit i někdo jiný. Pokud budete lékaře nadále platit jako druhořadou pracovní sílu, je dost možné, že se vám budoucí generace na studium medicíny vykašlou úplně, protože to zato prostě nestojí.[/quote]

Jen ať se vykašlou, kvalita ošetření a služeb bude akorát na vyšší úrovni ;)
durib (1141)|18.2.2011 20:16
No, oni jsou felcari, doktori a specialiste. Takovemu obvodakovi, ktery me po prohlidce posle s receptem na kapky proti kasli domu, bych plat nechal pri starem. To jsou dokturci, kteri te prace opravdu nemaji.
Pak jsou doktori, kteri slouzi v nemocnicich pres den, na pohotovosti (nocni). Tihle chodi spat do ordinace obleceni, ani si nevyzouvaji boty (jak na vojne), protoze kazdou chvili muze prijit dalsi hypochondricky poplach. Tohle je teda sichta s velkym S. A jeste musi byt pri kazdem zakroku plne soustredny! Bud tedy snizit pocet hodin, nebo zvysit plat.
A specialiste, hlavne pak chirurgove, to je dalsi platova trida. 8 hodinova operace je extremne narocna, vyzaduje plne soustredeni kazdou vterinu. Za tu dobu si nema cas poradne odpocinout. Tady bych nechal nejaky zakladni plat a potom daval premie za ukon.

Oni si to pomerne posrali, ze primarne "chcou" zvysit plat. Kazdopadne v pozadavcich je jeste zminka o predrazenych zakazkach- to je dle me nejpodstatnejsi! Nakoupim to 10x draz, vzdyt z toho mam prece procentualni provizi. Pokud se podari zarazit tohle jednani, bude i na zvyseni platu v medicinskem oboru.
kevin00 (10238)|18.2.2011 20:25
StD (1963)|18.2.2011 20:27
[quote=kevin00;436390]...Takže chceš říci, že hasiči, policisté, pekaři, energetici, prodavači, IT zaměstnaneci, apod. jsou méněcení a naprosto zbyteční ? Oni si ohodnocení nezaslouží ?...[/quote]

Ještě jedna zásadní třída ti tam chybí v tom řetězci - sedláci a zemědělci - bez jejich surovin pro výrobu potravin budou jaksi všechna opsaná Doktoranda pánům akademikům tak na jedno velké H!, když budou mít HLAD.
jarda_xxx (0)|18.2.2011 20:32
Ještě něco. Máme tu fakta, jakože Vysočina, chlast a lehké drogy škodí zdraví. Chce to asi víc než jen nápis na krabičče, kde nás ministerstvo varuje. Zákaz. Normální zákaz výroby tohoto svinstva. Zákaz prodeje tohoto svinstva. Nikdo nebude hulit, nikdo nebude chlastat jinde než občasně na diskotékách, cigarety se nebudou tolerovat. Toto všechno by mělo zmizet! Dnešní puberťáci budou vychováváni charakteními rodiči a kantory, kteří se nebudou tvářit odměřeně, ale budou zahrnovat do výuky životní moudra, aby se každému dostaly do palice důležité věci. Dneska hulí každý druhý středoškolák. Kam jsme to došli? Všechno je málo tvrdé. Po vykouření cigarety toto svinstvo zůstává v těle klidně i 20 let! Z cigaret je byznys. Otázky typu jste kuřák jsou nesmyslné. Je chyba společnosti, že to nechala tak daleko dojít. Kdo je navyklý na cigarety a bude mít absťáky po stažení cigaret z prodeje, tak si pomůže sám, společnost nebude tolerovat tyto slabé jedince. Kouření by mělo být definitivně zakázáno! Žádné z těchto svinstev se nikdy nemělo dostat do oběhu. Jsou to zákony, takže je to na parlamentu. Krabičku nadražit na 500kč. Pak by to mělo postupně ubývat. Svoboda je nejvyšší hodnota, ale spousta lidí nemůže moc uvažovat, takže potřebujeme jako společnost směřovat společně k dobru.
kevin00 (10238)|18.2.2011 20:37
[quote=ČR;436397]Ještě něco. Máme tu fakta, jakože Vysočina, chlast a lehké drogy škodí zdraví. Chce to asi víc než jen nápis na krabičče, kde nás ministerstvo varuje. Zákaz. Normální zákaz výroby tohoto svinstva. Zákaz prodeje tohoto svinstva. Nikdo nebude hulit, nikdo nebude chlastat jinde než občasně na diskotékách, cigarety se nebudou tolerovat. Toto všechno by mělo zmizet![/quote]

A kde budeš žít ? Vždyť se ten stát položí, z čeho bude žít ? Tohle je státní politika pokud jsi si nevšiml.

[quote=ČR;436397]Svoboda je nejvyšší hodnota, ale spousta lidí nemůže moc uvažovat, takže potřebujeme jako společnost směřovat společně k dobru.[/quote]

Co tím básník chtěl říci :notsure
jdoby (29)|18.2.2011 20:40
Je smutné číst většinu názorů zdejších starousedlíků, někteří mi třeba poradili s PC.... Tolik nenávisti. Jsem zainteresovaný- lékař. Pochybuju, že si někdo z vás přečetl pozorně toto: http://www.dekujeme-odchazime.cz/13_duvodu_exodu
Pod vlivem mediální masáže se mluví jen o platech, problém je mnohem a mnohem složitější. Kolegům odborářům patří uznání za odvahu. Drtivá většina lékařů s nimi sympatizuje, podporu vyjádřila lékařská komora, vědecká rada 1. lékařské fakulty (tam asi nebudou samí outsideři, že?), oprávněnost požadavků uznal ministr, premiér atd. Je to vzpoura proti systému, který jde zcela evidentně od desíti k pěti. I kdyby všichni lékaři zůstali na svých místech, čeká nás v horizontu max. 5 let nedostatek lékařů. Prostředků je v systému dost, ale jaksi se rozmělňují všelijak... viz přednáška senátorky a statečné lékařky MUDr. Dernerové. To je taky jeden z hlavních důvodů protestu- to prostřední video.
http://www.dekujeme-odchazime.cz/video.
Já se k odchodu z fakultní nemocnice a na práci v zahraničí chystám (14 let praxe, 2 atestace, ročně provedu asi 180 malých i velkých operací, tabulkový plat 28,5 tis.+ služby, další 3 nadúvazky k tomu abych uživil 6-člennou rodinu). A bude nás dost, tomu věřte. Absolventi medicíny již nyní často začínají rovnou v Německu. Není to jen o platech, jde o možnosti vzdělávání, absenci korupce všeho druhu atd.
john (877)|18.2.2011 20:47
asi tak, je tady docela videt "rozporuplnost mladych a starsich, tj. cerstvych a nahnilych"... :D
pac mam problemy s pateri / jednu operaci mam za sebou /, tak si troufam tvrdit, ze pokud kvalitni neurochirurgove maj tak slabe prijmy, tak se ani nedivim, ze s tim maj chut "slehnout" / kuchali me ve FN Ova, odkud snad nikdo nedal vypoved... /
druha vec, soukromi obvodaci / kteri kolikrat nepodchyti problem v zarodku / a dentiste tento problem nemaji...
nekde je neco spatne a kdo to mel/ma resit sedi v parlamentu, problem je znam mnoho let a reseni se neustale odkladalo...., tak se holt nekdo "nas*al"....
StD (1963)|18.2.2011 20:55
[quote=ČR;436397]...potřebujeme jako společnost směřovat společně k dobru.[/quote]
Jo a ČR je Bůh, který je společnost, co mi zítra za úplatu přikáže, kterou tkaničku u bot si mám na botách uvázat jako první... :D

[quote=jdoby;436402]Je smutné číst většinu názorů...[/quote]
Já ti za sebe děkuji za přínosný příspěvek, ale i kdyby jste cosi/kamsi psali tisíckrát, nebudu to číst, nezajímá - opakuji, nejsem vaším "zákazníkem", neužívám vašich služeb a když, tak za úplatu a nejsem s nimi spokojen, jen vás neustále ze zákona musím financovat, a to dlouhodobě (mám jen jeden život). Tož se konečně postavte na vlastní nohy bez naší státní berličky a za 5 let si ukážeme finanční výsledky (podle údajů berňáku...). :thumb Když už jste poděkovali, tak už odejděte. Označujte se na klopách odznaky třeba + nebo -, aby to normální smrtelník daňový poplatník poznal.

Mezitím vám stejně ten odéesesácký nedouk u moci stejně přitáhne šroubek v daních, takže nic nevyhrajete.
john (877)|18.2.2011 21:01
[quote=jdoby;436402]Je smutné číst většinu názorů zdejších starousedlíků.....
...Pod vlivem mediální masáže se mluví jen o platech, problém je mnohem a mnohem složitější.....[/quote]
nejen ja Vam fandim, jenze jsme rozdeleni na narod "zajmovych" skupin, ktere se ruzne rozhadavaji, obvinuji a pro "zamlzeny oci a zatemely mozek" vidi problem a pricinu uplne nekde jinde, nez ve skutecnosti je... a predevsim neni videt snaha narustajici problemy resit / pokud si snad nekdo mysli, ze snizovani kupni sily a zvysovani odvodove zateze statu problemy vyresi, tak je asi snilek... /
a jak tady nekdo psal o cigarach / alkoholu /..., byl bych velice rad, pokud by stat zakazal prodej, vyrobu a distribuci... / stat by sel velice rychle rozpoctove do kolen, ale byli by jsme zdravejsi :p /
StD (1963)|18.2.2011 21:02
Jo a málem bych zapomněl - tomuto říkám "podnikatelský počin", jak využít jako surfer přílivové vlny... :D:p
http://www.levneknihy.cz/detailzbozi.aspx?z=103297
Brýtro pane Švejk!
john (877)|18.2.2011 21:07
[quote=StD;436406]... nezajímá - opakuji, nejsem vaším "zákazníkem", neužívám vašich služeb a když, tak za úplatu a nejsem s nimi spokojen...[/quote]
bud rad, ze je nepotrebujes... ja od 1996 bojuji s pateri, neuropatii, utlakem michy, korenovych nervu a podobne radosti...
a opravdu muzu rici, ze jsou MUDr, kteri jsou opravdu nedoceneni / ale ti asi vypovedi nepodavali, spise sympatizovali... / a jsou MUDr, kde jsi chytrejsi diky internetu Ty a nemas si s lekarem o cem povidat, bo mele jen tu svou a pacienta vubec neposloucha...
jarda_xxx (0)|18.2.2011 21:10
Co tím básník chtěl říci :notsure[/QUOTE]
I debil ví, že se nemá kouřit, ale sám se podle toho neřídí. Pokud se to zakáže, tak nikomu nic jiného nezbyde.
HROMADA PSYCHICKÝCH PROBLÉMŮ V DALŠÍCH GENERACÍCH JE KVŮLI KOUŘENÍ. Je to jen na lidech. Slabé a bezcharakterní buzny. Kuřáci by neměli mít děti. Pořád chybí pc simulace genů. Nějaký úřad by měl rozhodovat, kdo může mít děti a kdo ne. Simulace by propočítala, který jedinec je perspektivní a který ne. Nekontrolovatelná reprodukce lidstva ovoce nepřináší. Lidé se pořád bojí smrti. Mají přízemní priority jako se napakovat. Chce to perfektní systém, kde každý občan je ochoten padnout za vlast!
StD (1963)|18.2.2011 21:10
[quote=john;436408]...a jak tady nekdo psal o cigarach / alkoholu /..., byl bych velice rad, pokud by stat zakazal prodej, vyrobu a distribuci... / stat by sel velice rychle rozpoctove do kolen, ale byli by jsme zdravejsi :p /[/quote]
No to ti jaksi uniklo, že spotřební daně a monopol na cokoli je protiústavní a poslední pozůstatek monarchistické úpravy v republikánském právu. Čím dříve to zmizí - trojí zdanění - tím lépe nám bude. Nikdo se tě neptá co máš rád a potřebuješ k životu, ale někdo za to musí platit daně a někdo nemusí.

Osobně hlasuji vždy pro "Otto" na Hrad a nechci republiku, ale když se mám podřídit většině, tak podle "Fair Play" pro všechny podle amerického vzoru, třeba i z Costa Ricy.
kevin00 (10238)|18.2.2011 21:13
[quote=ČR;436412] I debil ví, že se nemá kouřit, ale sám se podle toho neřídí. Pokud se to zakáže, tak nikomu nic jiného nezbyde.
HROMADA PSYCHICKÝCH PROBLÉMŮ V DALŠÍCH GENERACÍCH JE KVŮLI KOUŘENÍ. Je to jen na lidech. Slabé a bezcharakterní buzny. Kuřáci by neměli mít děti. Pořád chybí pc simulace genů. Nějaký úřad by měl rozhodovat, kdo může mít děti a kdo ne. Simulace by propočítala, který jedinec je perspektivní a který ne. Nekontrolovatelná reprodukce lidstva ovoce nepřináší. Lidé se pořád bojí smrti. Mají přízemní priority jako se napakovat. Chce to perfektní systém, kde každý občan je ochoten padnout za vlast![/quote]

A byl jsi s tímto u lékaře ? Myslím, že první "utracený" by jsi byl ty sám ;) :D
Richmond (8084)|18.2.2011 21:15
[quote=kevin00;436399]Co tím básník chtěl říci :notsure[/quote]
Tak tos hodně nepochopil...

Ve finále je to stejně jedno, pokud se podíváte na to kam lidstvo spěje tak je až neuvěřitelný jak je to efektivní ;) Mor je na nás krátkej, doktora netřeba... Největší "prča" bude až někdo začne prodávat lék na aids za korunu, na rakovinu za dvě :angel
leo_shw (8)|18.2.2011 21:23
Čtu-li příspěvky, které tady jsou, skoro si ukroutím hlavu. Teprve v takové spršce negativních názorů si uvědomuji jakou obrovskou moc mají media a jejich nenávistná kampaň. Vždyť dvě třetiny příspěvků prozrazují i základní neznalost skutečností, které jsou ověřitelné i na internetu.
"Divocí nedovzdělaní odboráři" - MUDr. Martin Engel je radiolog Vinohradské fakultní nemocnice, MUDr. Miloše Volemana najdete na chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Karlovy Univerzity.
Akce se netýkala doktorů obecně, ale jenom lékařů ve státem přímo či nepřímo řízených nemocnic. Proti nim mají praktičtí lékaři a ambulantní specialisté až třikrát krát kratší pracovní dobu a až třikrát vyšší příjem. Celkem solidně je jejich situace popsána zde: http://www.stefajir.cz/index.php?q=platy-statnich-lekaru
Jejich bídu, kterou reklamovali soustavně od roku 1995, prohloubil svou "deformou" Julínek respektive jeho "kukaččí" děti - Hroboň, Helerová, Šnajdr, Jurásková a další. Situaci mladých lékařů, kteří pro Helerovou zprzněnou předatestační přípravu musejí přijmout ponižující úvazky (v desetinách pracovní doby) a kmitají na oddělení nejen celý den, ale i celý týden, aby si "vylízali" všechny průšvihy, zatímco dohlížející lékaři se objeví tak nanejvýš při velké vizitě - to je něco, co se jinde nevidí. Ale stačí jenom trochu pozorovat a máte to jako na dlani. Že lékař, na rozdíl od právníka, ekonoma, ale i třeba stavebního inženýra, má tu odbornou přípravu o pět až sedm let delší - to zřejmě diskutující nevnímají. A na závěr. Lékaři nestávkovali! Jenom řekli, že už toho mají dost.
StD (1963)|18.2.2011 21:24
[quote=Richmond;436415].. Největší "prča" bude až někdo začne prodávat lék na aids za korunu, na rakovinu za dvě :angel[/quote]
Nejlépe jako spam na všech forech s linkem... Hele, moje dcéra dělá v evropské agentuře na schvalování léčiv a co já tak slýchávám, co a jaké zázraky jim projde rukama a musí se zakázat... tomu by normální člověk nevěřil a já nemíním porušovat nějaká tajemství.

Nicméně to něco napoví o té šedé eminenci v pozadí = farmaceutický průmysl, což je kapitola sama o sobě a doktoři by bez té kapitoly nebyli doktoři. Když A, tak také B.
john (877)|18.2.2011 21:28
[quote=ČR;436412]
I debil ví, že se nemá kouřit...[/quote]
ver ci never, koureni je zdravi prospesne, napr. na kvalitu zubni skloviny, ci jako prevence vuci zubnimu kazu / asi jediny prokazany priznivy vliv pro silne kuraky /
vis ze koureni tabaku leci i astma / vetsinou ve spojeni s durmanem /, uklidnuje nervovou soustavu...?, ovsem musi to byt TABAK a ne 20+ ks podradneho zbozi tabakovych firem...ja uz nejaky patek jen balim kvalitni tabacek...
durib (1141)|18.2.2011 21:30
[quote=kevin00;436414]A byl jsi s tímto u lékaře ? Myslím, že první "utracený" by jsi byl ty sám ;) :D[/quote]
Kdyz se nad tim poradne zamyslis a to az do dusledku, logicky ma pravdu. Takoveto chovani je pozorovatelne na hranici organismu, dale jiz ale ne. U organismu je na dennim poradku, ze bunky pachaji sebevrazdu, aby celek mohl zit. Problem je vsak v tom, ze "zivot" je valka genu. Proto lide uz z podstaty tohoto soupereni, ktere si ani poradne neuvedomujeme, nepristoupi na selekci.
No a jeste k tematu- osobne lekarum fandim. Krome mediemi propiranemu zvyseni platu jsou pozadavky velmi rozumne a trefne.
Richmond (8084)|18.2.2011 21:30
[quote=leo_shw;436416]Jenom řekli, že už toho mají dost.[/quote]
Už toho mám dost! Chci novou mísu! (vyňato z reklamy na čistící prostředek na WC)

Jestli jste si nevšiml, tak jsou v hajzlu všichni takže do fronty a nepředbíhat...

edit: "Mentolovej" tabák je ok, třeba když někdo po chemoterapii váží z 80kg 40... Jenomže z toho stát nemá penízky a to se mu nelíbí.
tesla15 (15)|18.2.2011 21:31
" díky" odborům zůstanou lékaři v očích obyčejných lidí vyděrači. Bohužel. Ale, ono není nic pouze černobílé. V probíhajících TV diskuzích bylo naznačeno - bordel ve zdravotnictví. Tomu věřím... Nemohu pochopit, lékařů nadbytek a oni MUSÍ sloužit tolik hodin. Může se některým ve službách i líbit, ( sestřičky, domů daleko a nic je netáhne ). Další .. někteří mají v nemocnici pronajaté soukromé ordinace ( za směšné úhrady ). Pokud jsem dobře porozuměl, jsou pro pojišťovnu vedeny pod dvojím ident, číslem, tudíž nepřehlednost, že by odpověď na přebytek lékařů? Nelze jejich mzdy porovnávat se soukromými lékaři. Soukromník musí platit parkovací plochu, nájem ordinace, obědy mu nikdo zadarmo nezajišťuje, prádlo nevypere, přístrojové vybavení atd. Kolik platí páni doktoři v namocnici za obědy a ostatní privigelia? Přidat na platech, ano. Ale ostatní dle potřeby a spotřebi ať si též zaplatí.. Kdo chce kam, pomožme mu tam. A k tomu není třeba ani odborů, ušetřilo by se za kampaň 3 500 000 Kč.
jdoby (29)|18.2.2011 21:38
to StD:

Nikdo z lékařů si systém financování zdravotnictví-tj. současnou zdravotní daň svobodně taky nevybral. My budeme rádi za možnost volby- například nižší pojistné kryjící život zachraňující péči + připojištění dle vlastního rozhodnutí na to ostatní + úhrada za nadstandard. Ale politicky je to tak nepopulární a ožehavé, že se toho zatím všichni lekli a máme pořád " péči zdarma v plném rozsahu a pro všechny stejně" (článek ústavy propašovaný tam soc. demokracií). To je úkol pro politiky. "Postavte se na vlastní nohy"- myslíš léčit za hotové? Proč ne, po změněn legislativy bych do toho šel a myslím, že pacientů bych měl dostatek, já sem pro. Ale obávám se, že to bude zas politicky neprůchodné..... Voliči si to nepřejou, tak velkorysý zdravotní systém nemaj snad nikde- 50 rehabilitací a 3 týdny lázní zdarma na pojišťovnu, sanitky 300km na pojišťovnu,.... atd.
StD (1963)|18.2.2011 21:44
[quote=durib;436419]...Krome mediemi propiranemu zvyseni platu jsou pozadavky velmi rozumne a trefne.[/quote]

Masové sdělovací prostředky pracují podle úplně jiných nepsaných zákonů, aby vydělaly. Jsem jejich součást, tak to vím. Ty nezajímá co si myslíš, ale co si máš myslet.

[quote=tesla15;436421]...[/quote]
Trefně napsáno, ale nenechal y (t y kurvy) je odejít, aby se ukázalo, jak jsou nepotřební.
StD (1963)|18.2.2011 21:56
[quote=jdoby;436423]to StD:
...[/quote]
abych to zestručnil (více takový víkendový Brainwash neumožňuje) - ve výsledku hlavně zjistíš, že ty politiky vlastně nepotřebuješ, aby něco fungovalo - podívej se do USA, kde to už amatér-přispěvatel ČR letmo zmínil, ale v opačném smyslu - proč myslíš, že je tamní zdravotní reforma v de-facto komunistické Americe (kdy my jsme tady v Evropě ve fázi chrochtajícího kapitalismu počátku 19. století) neprůchodná na zákonné úrovni a skutečně pracující sklouzávají do podmíněného otroctví, a jsou za to rádi. Jak praví ČR, společnost usoudí za ně, nemusí myslet, to je jejich výhoda.
jdoby (29)|18.2.2011 22:22
[quote=StD;436427]abych to zestručnil (více takový víkendový Brainwash neumožňuje) - ve výsledku hlavně zjistíš, že ty politiky vlastně nepotřebuješ, aby něco fungovalo - podívej se do USA, kde to už amatér-přispěvatel ČR letmo zmínil, ale v opačném smyslu - proč myslíš, že je tamní zdravotní reforma v de-facto komunistické Americe (kdy my jsme tady v Evropě ve fázi chrochtajícího kapitalismu počátku 19. století) neprůchodná na zákonné úrovni a skutečně pracující sklouzávají do podmíněného otroctví, a jsou za to rádi. Jak praví ČR, společnost usoudí za ně, nemusí myslet, to je jejich výhoda.[/quote]

No promiň, to ti nerozumim /komunistická Amerika??,pracující jsou otroctví?), já bych mluvil dál radši jen o zdravotnictví. USA- to není náš vzor pro zdravotní reformu. Nejdražší systém světa, poskytuje s ohromnými výdaji špičkovou péči, ale asi 50 mil. Američanů si pojištění nemůže dovolit, tam já bych pacient bejt nechtěl. Doktorem možná jo, platí se tam nejlíp, ale celkově je mi bližší západní Evropa-základní garance nezbytné péče pro všechny ve státním systému a možnost vybrat si něco lepšího v soukromém sektoru. A doktor pracuje za slušný (ne špičkový) plat jen s rozumnou mírou přesčasů (zkoušeli jste strávit v práci nonstop pátek 7:00h do pondělí 15:30h- realita českých lékařů před vstupem do EU, to vždy 1-2x měsíčně? Mně to těch asi 9 let stačilo, v tomhle nám EU pomohla....).
StD (1963)|18.2.2011 22:38
[quote=jdoby;436436]No promiň,...[/quote]
Já tam byl, jako nestraník, a trochu v jiné době (s hnědým pasem a v roce 2001 dokonce úspěšně zatčen) a to, co se tady pěkně vypíjí jako důsledky oslav porážky něčeho (říká se tomu česky kocovina) je jen neschopnost obyvatelstva nastolit pořádek. Viděno ze satelitu z venku, jste jen pidi-Kocourkov, který ani neví, jak se jmenoval. Čechy, Morava a Slezsko, dohromady silní to Valdštejnovi bojovníci aus Böhmen... ČR z toho asi dostane předsmrtelné křeče, ale mám u toho ještě zapálený doutníček značky Cohiba ručně na stehně balený... To k jeho starostem o mé zdraví - stejné má i ministr zdravotnictví Republica de Cuba, kde si také vybral daň (ESTE PRODUCTO PUEDE SER DAŇINO PARA SU SALUD Y CREA ADICCION). :angry
jarda_xxx (0)|19.2.2011 00:18
std:
tak ty jsi teda clovece fakt exemplarni hnup
nekdo je zdravy a plati, ale narozdil od tebe ma mozek, a jeste nejake vlastnosti ktere mu umoznuji pochopit co to znamena solidarita

ty bud rad ze si rad, a uz se tady nevyrvavej
jarda_xxx (0)|19.2.2011 00:46
Podle mého názoru by doktor medicíny měl dostat vyšší plat, než třeba průměrný manager. Je prostě nedůstojné, aby doktor medicíny, pracující v městské či okresní nemocnici se zodpovědností za životy lidí, měl méně než manager, který má odpovědnost pouze finanční a to omezenou zákoníkem práce.

Já sám jsem zastával managerskou funkci a je přímo úděsné, jak může mít lékař méně..

Proto se domnívám, že lékaři nemají přehnané požadavky. Nejsem zdravotní pracovník a nevím kolik má vrchní sestra (která musí být diplomovaná), ale mnoho to nebude, jesli 15 hrubého? Tak lidi co to je? Kde to jsme. Takový poslanec si válí pr.el a má za to min. 30.000 základ plus odměny, náhrady, příplatky.. Fuj... Je kde šetřit. A co armáda - velká černá díra... Na co ČR, ve středu Evropy potřebuje nadzvukové bojové letouny? ČR je zvláštní země, málo kdo se pozastaví nad tím, že dálnice jsou dražší, než Německé. Zkuste to srovnat v Německu.... Nesrovnatelné...
StD (1963)|19.2.2011 01:03
[quote=Neregistrovaný;436444]std:
tak ty jsi teda clovece fakt exemplarni hnup
nekdo je zdravy a plati, ale narozdil od tebe ma mozek, a jeste nejake vlastnosti ktere mu umoznuji pochopit co to znamena solidarita

ty bud rad ze si rad, a uz se tady nevyrvavej[/quote]
No narozdíl od tebe jsem zdravý hňup (Kriegstauglich pane Švejk), který ošetření od takových jako ty nepotřebuje, CAPISTO! Co to meleš o solidaritě, kde přispíváš na dávno mrtvou babičku v pátem koleni v systému. Víš vůbec o čem mluvíš a jak fysikálně fungují přesýpací hodiny?
jarda_xxx (0)|19.2.2011 01:33
"kde přispíváš na dávno mrtvou babičku v pátem koleni v systému"

šibe ti?

a pro tvou informaci: nejsem lékař

a s těma přesýpacíma hodinama to prosím vysvětli, nechápu co tím myslíš, ale než začneš psát uvědom si že nedosahuji tvých inteligenčních, zkušenostních a "všude jsem byl a všemu rozumím" výšin, takže nějak polopatě

předem díky
jarda_xxx (0)|19.2.2011 03:12
Proč lidé nemají rádi lékaře? Lidé nejsou rádi nemocní a neradi chodí k doktorovi.

Bolí mě ucho.

Po týdnu zjišťuji, že mne ucho opravdu bolí.

Druhý týden bolest stále neustává.

Třetí týden to vzdávám a jdu na nejbližší ušní ambulanci. Dostávám seřvávačku od sestry, protože nemám "doporučení" od obvodní lékařky. Tvrdím, že mě bolí ucho, kvůli tomu nemusím chodit za obvodní lékařkou. Sestra s tím nemůže nic dělat, takže mám štěstí.

Až později jsem zjistil, že jsem měl opravdu štěstí. Doktor čistil ucho asi půl hodiny. Diagnóza "Aspergillus niger", mně tu diagnozu ale nevysvětlil. Jenom: každý den budete chodit na kontrolu.

Následující den, stejná sestra, stejná ordinace, jiná lékařka. "Berete pravidelně ty předepsané prášky?" Já jsem nedostal prášky k užívání.

Pátek. Třetí doktor (druhá žena). Po prohlídce ucha, "jde vidět, že jste prodělal zánět." "Zítra přijděte na kontrolu." Zítra budu ve Zlíně, tam budu muset jít na pohotovost. "To nevadí".

V sobotu ráno ve Zlíně, na pohotovosti není schopen přijímací lékař přečíst diagnozu, přesvědčuje mne, že vše je v pořádku, že ti co mne tam poslali asi přesně nevěděli co se děje (no kupodivu měl v podstatě pravdu).

Takže spěchám na ušní (s doporučním s pohotovosti), kde vyrušuji doktora se sestrou. Po první větě vyrušeného doktora začínám být opravdu nasraný...
john (877)|19.2.2011 03:52
[quote=Neregistrovaný;436455]Proč lidé nemají rádi lékaře? Lidé nejsou rádi nemocní a neradi chodí k doktorovi....[/quote]
jo, to ja pred dvema mesici chtel po neurologovi magn. rezonanci hrudni patere / nak jsem citil, ze se mi tam presouvaji problemy /, pry nemam narok, pac tam je pry vse v poradku, ale donutil jsem ho alespon na rentgen mnou pozadovane oblasti a predepsani opiatu na tlumeni bolesti, navic mi dal dva obstriky...
prvni 3 dny to vypadalo, ze obstriky zabraly, po trech dnech ze me byl lezak....
pac se mi jeho diagnosticky pristup nezdal, odskocil jsem si k vyhlasenemu neurologovi, ktery uz je v duchodu a do ordinace se nemusi objednavat, tak tento lekar bez rentgenu zjistil vetsinu problemu na hrudni pateri, ktery RTG nasledne potvrdil a upresnil..., navic odmitl 30Kc, nabidl hospitalizaci / infuze / a rehabilitaci v Hrabyni
tj. neni odbornik jako odbornik, pro nektere jsi jen kus, pro jine clovek..., jinak, co jsem si prosel v posledni dobe par spitalu, tak musim rici, ze vsude, kde jsem byl, byl pristup personalu opravdu profesionalni
StD (1963)|19.2.2011 08:08
[OT]Ee, já už k tematu vše podstatné napsal a rozvádět to pro anonymy, co se ani neumí podepsat, nehodlám. Nejsem jako někdo[/OT]
:p
gallibob (7)|19.2.2011 08:33
lidi nikdo vtomto state(az na par vrcholovych manageru) nedostava adekvakni plat za svoji praci,at je to jakakoli profese(a vetsina profesi je dulezita k zivotu ostatnich, to bezdebat uznat musite) at uz uklizecka,prodavac,stavebni delnik,zemedelec,policista,hasic, ale i lekar.Vsichi tu zijeme v jednom state ktery ma evropske ceny, ale nema evropske platove ohodnoceni a to prakticky v zadne profesi.To ze lekari udelali to co udelili z jejich pohledu chapu,ovsem chapu i pohled ostatnich lidi kteri si toto dovolit nemuzou(at uz pod vyhruzkou vyhazovu,ci nepotpory odboru nebo medii),predstavte si jak daji vypoved prodavacky v hypermarketech(ze uz nechteji pracovat za 13tis cistyho ale chteji 35-40).Pokud uz se dokazi domluvit tak je sechny na hodinu vyhazej a nikdo se snima bavit nebude(o co min sou dulezitejsi prodavacka v potravinach,kdyz nebude na prodej jidlo tak pochcipame hlady,ale to nikoho nezajima ta luza at maka za almuznu, kdyz se jim to nelibi tak si najmem slovaky a ukrajince ze...)Jenze doktori si daji vypoved a ulimata a jim se vyhovy,protoze to bezi v TV, vsichni delaji bububu a je ztoho super reklama pro odborare.Proste chci rict ze ten protest z jejich pohledu chapu,ale nelibi se mi jak byl ukazovan a hlavne argumentovan.Dalsi je ze jedna skupina obyvatelstva ma mit platy jak v nemecku(a to jeste platy na ktere prispivame vsichi at jejich praci vyuzivame ci ne) a ostani budou drit bidu z nouzi.Odbory se chytaji jen kauz kterych se chyti media aby se mohla zviditelnit(tj.Zdravotnictvi,policie,hasici) ostani profese sou pro ne nezajimava.Proste a jednoduse spatne podane a zbytecne pretazene za vlasy bez ohledu na dusledky.Chtelo by to vyjit do ulic a trosku to tu poupravit zacina tu bejt pro vetsinu obyvatel velmi spatne...
Dojigiri (1629)|19.2.2011 11:01
[quote=jdoby;436402]Je smutné číst většinu názorů zdejších starousedlíků, někteří mi třeba poradili s PC.... Tolik nenávisti. Jsem zainteresovaný- lékař. Pochybuju, že si někdo z vás přečetl pozorně toto: http://www.dekujeme-odchazime.cz/13_duvodu_exodu[/quote]

Prostě to přeťápli. Dokud se mluvilo o tom, že množství doktorů bude odcházet do zahraničí, mnoho lidí s doktory a jejich stesky víceméně souhlasilo a měli podporu alespoň jisté části veřejnosti. Sice to byla v podstatě taky výhrůžka, ale vcelku akceptovatelná (do zahraničí odcházejí pracovníci i v jiných oborech, na to má každý právo, pokud se tak rozhodne sám za sebe). Jenže tím, že uspořádali takovouhle organizovanou nátlakovou monstrakci, ztratili podporu i těch, kteří s nimi předtím alespoň do určité míry souhlasili. Současný stav je v podstatě takový, že současné požadavky lékařů již podporují pouze ti lékaři samotní a valná většina ostatní veřejnosti už s nimi nesouhlasí, protože málokdo je rád vydírán.

Doktoři touhle akcí prostě a jednoduše ztratili svůj jakýkoliv zbývající morální kredit a podporu většiny společnosti.

Btw. to hlavní, co mi chybí v těch prohlášeních je odstátnění nemocnic. Oni totiž řeší pouze důsledek, nikoliv příčinu. Příčinou předražených zakázek je zejména to, že vedení nemocnic nemá žádný velký důvod se snažit o nejnižší cenu zakázek - nejsou to jejich peníze. Naopak, pokud si s někým domluví pěknou provizi za předraženou zakázku, ta provize už jejich peníze jsou (a že není pak kvůli tomu dostatek peněz na zvýšení platů, už takové vedoucí pracovníky taky tolik nepálí).
Pokud je nemocnice soukromá, její soukromý majitel má samozřejmě zcela logicky zájem na tom, aby byla cena zakázek co nejnižší, a snaha o korupci je zde už z principu neúčinná (soukromýmu majiteli podniku asi těžko vysvětlíte, že sice zaplatí za zakázku o milion víc, ale dostane dvěstě tisíc provizi).

[quote=gallibob;436464]Chtelo by to vyjit do ulic a trosku to tu poupravit zacina tu bejt pro vetsinu obyvatel velmi spatne...[/quote]

Ono by úplně stačilo, kdyby voliči volili odpovědně a ne podle toho, co jim kdo naslibuje (a pak stejně nesplní - "nikdo ti nedokáže dát tolik, kolik já ti můžu slíbit"), a zejména se ohlíželi na to, jak se dotyčná strana a lidé v ní chovali v minulosti. Co si lidi zvolili, to mají - každý národ má vždy takovou vládu, jakou si zaslouží (a to včetně diktátorských režimů - svoboda nikdy není zadarmo).
Můj osobní názor je, že nějaká forma volebního censu (ať už třeba přímá platba za každou možnost volit, anebo možná lépe doklad o zaplacení jisté minimální částky daně) by nebyla od věci.
xmarek (1676)|19.2.2011 12:19
[quote=Dojigiri;436474]Ono by úplně stačilo, kdyby voliči volili odpovědně a ne podle toho, co jim kdo naslibuje (a pak stejně nesplní - "nikdo ti nedokáže dát tolik, kolik já ti můžu slíbit"), a zejména se ohlíželi na to, jak se dotyčná strana a lidé v ní chovali v minulosti. Co si lidi zvolili, to mají - každý národ má vždy takovou vládu, jakou si zaslouží (a to včetně diktátorských režimů - svoboda nikdy není zadarmo).
[/quote]Nechci se nikoho dotknout, ale co znamená zodpovědně volit? Neznám nikoho kdo by kandidival z nějakého nezištného důvodu. Lidé chtěli změnu a podívejte co se z toho vyklubalo. Zodpovědně můžu volit max. v obci s cca 200 obyvateli, kde se každý zná, ale parlamentní nebo senátní volby? Vždyť dnes je korupce i na úrovni obecních zastupitelství. :cry
astec (1823)|19.2.2011 12:33
Když už se hádáte o tom, kdo má kolik peněz, tak proč se neporovnává finanční částka na ročním přiznání k dani. To by bylo ticho co. To by najednou nebyli chudinky
Dojigiri (1629)|19.2.2011 13:03
[quote=xmarek;436490]Nechci se nikoho dotknout, ale co znamená zodpovědně volit? Neznám nikoho kdo by kandidival z nějakého nezištného důvodu. Lidé chtěli změnu a podívejte co se z toho vyklubalo. Zodpovědně můžu volit max. v obci s cca 200 obyvateli, kde se každý zná, ale parlamentní nebo senátní volby? Vždyť dnes je korupce i na úrovni obecních zastupitelství. :cry[/quote]

To jo no, z nezištného důvodu kandiduje opravdu málokdo. Ale myslím si, že právě proto by voliči měli být schopni posoudit jednak jestli to, co jim někdo slibuje, lze vůbec splnit, a v případě že ano, jaké to bude mít důsledky (i pro ně samé, např. zvýšení zdanění podnikatelů - "těch bohatých" - logicky vede ke ztrátě práce mnoha "těch chudých").

Můj osobní názor je, že lidi změnu zase až tak moc nechtěli, to by neměla nejvíc hlasů socialistická ČSSD, a druhá ODS, která je sice víc vpravo, ale osobně bych ji pravicovou stranou nenazval (za středovou stranu považuju možná tak ještě TOP09, ale i ta je pro mě příliš málo pravicová). Lidi prostě pořád stále chtějí socialismus a rovnostářství bez ohledu na schopnosti, ať to stojí, co to stojí.
(je pravda, že VV byla celkem nová, takže nebylo úplně jasný, jaká totalitně zaměřená partaj se z ní stane - nejlíp všechno zregulovat, zakázat, přikázat ... ale jisté indicie tu byly, i proto jsem je nevolil - jejich populismus byl víceméně zřejmý ... ale lidi na to slyší, takže v podstatě mají, co chtěli)

Co se týká korupce, tam je právě ten problém, že o čím více věcech rozhodujou státní úředníci, tím víc je prostoru ke korupci (aby úředník rozhodl v něčí prospěch, schválil státní zakázku apod.). Což je jeden z hlavních důvodů, proč jsem osobně zastáncem minimálního státu, tj. aby stát zajišťoval jen to, co by jinak zajistit nebylo možné nebo jen velmi těžko (např. vymahatelnost práva, kde mimochodem ČR velmi pokulhává, a jak se snaží každýmu do všeho kecat, nezvládá plnit ani tuhle svou základní funkci). A zrovna zdravotnictví za základní funkci státu nepovažuju.
buh_vi (14)|19.2.2011 16:32
Letmo jsem si přečetl diskuzi a škoda mluvit, je vidět jak někteří vědí o dané problematice prd a chovají se jak kdyby snědli Šalomounovo hovn* (např. StD).


PS: Nejsem lékař.
jarda_xxx (0)|19.2.2011 16:42
Jsem z lékařské rodiny, přede mnou byly 2 generace lékařů. Moje matka v současnosti má soukromou ordinaci v Německu a předtím tam také pracovala v nemocnici.Já sám měl v německé nemocnici letní brigádu a strávil dva semestry na 1.LF UK kam se hodlám opět vrátit. Tolik k mému zázemí a informovanosti. Předpokládám, že se do mě někdo pustí ve smyslu, že se lékařů logicky zastávám, protože jsem zaujatý. :)

Nicméně se lékařů zastávat nehodlám.České zdravotnictví není v ideálním stavu to nehodlám popírat ani omlouvat a myslím si, že privatizace nemocnic by do určité míry pomohla. Na druhou stranu by ale také mohla být přeceňovaná. Mohlo by se stát, že by se řada nemocnic dostala do rukou firmám, jejichž zájmem by byl především výdělek.To je pochopitelné, soukromý podnik není žádná charita, ale je otázka zdali by to nebylo kontraproduktivní pro zdraví pacientů.

Ale abych se vrátil k lékařům. Nevím jestli je někdo ze zdejších přispívajících lékař nebo zdravotnický pracovník.Rád bych zde konstatoval, že medicína je řehole (a ano znám pravý význam toho slova, pouze tam nepočítám celibát :) ).Lékař pracující v nemocnici jde z práce do práce a občas se mezitím vyspí, o těch mladých to platí dvojnásob. Asi nemusím poznamenávat, že to osobním vztahům moc nesvědčí. Proto se lékaři občas mohou zdát jako uzavřená komunita, ale není to dobrovolné je to prostě tím, že se všichni znají již od školy a nikdy neměli čas moc času na poznávání jiných lidí než jsou jejich kolegové, popř. jiní pracovníci.

Tím se dostávám ke studiu medicíny. Nevím, nakolik je to pro koho zde nová informace, ale studium medicíny není levná záležitost. Jenom to, že můžete jít na přijímací zkoušku stojí 600Kč, pokud si k tomu koupíte podklady pro přípravu k přjímacím zkouškám vyskočí to na tisíc. Pokud se dostanete tak jenom za učebnice na známou anatomii dáte kolem 4000.... Kolem a kolem se za 6 let studia i s ubytováním na koleji snadno dostanete na částku kolem dvou set tisíc korun, možná i víc. A to bez ohledu na to že univerzity platí stát a není na nich školné. A samotné studium není taky žádná lebeda. Z mojí studijní skupiny (jedna skupina má cca.30 studentů) se do druhého ročníku dostalo přesně 50% lidí a myslím, že to byl jeden z těch lepších výsledků z některých postoupili také např. pouze tři studenti.

Nyní si vezměte, že mladý lékař ukončí z univerzitu a má de facto dluh v řádech statisíců.A s tím přijde do práce, kde dostane kolem dvaceti tisíc hrubého(informace kterou jsem vytáhl z kamaráda, který loni ukončil školu). Řidiči tramvají v Praze byli verbováni s tím, že dostanou dvacet pět tisíc čistého a nevšiml jsem si, že by je kdokoliv takhle odsuzoval, když chtěli stávkovat kvůli zdanění stravenek a vyhrožovali víceméně tím, že vezmou jako rukojmí celé město.

No už ukončím svoji tirádu. Pokud to shrnu. Nezastávám se stavu českého zdravotního systému a myslím, že by zasloužil trochu "překopat". Na druhou stranu si však myslím, že požadavky lékařů jsou oprávněné, i když celá akce měla i nevkusnou stránku. Tím myslím černo-bílou dodávku "Náš exodus,váš exitus." A také je pravdou že až tak na naše lékaře nikde nečekají, ale sami musíte uznat, že 15000 korun čistého a 1500 Euro čistého je pro mladého lékaře risk, který stojí za pokus.
xmarek (1676)|19.2.2011 16:44
http://zpravy.idnes.cz/mela-nastoupit-na-misto-po-engelovi-kvuli-atmosfere-mezi-lekari-to-odmitla-1ua-/domaci.asp?c=A110219_135508_domaci_jav

Mám z celého pokračování špatný pocit. Nakonec to všechno odnesou ti slušní lékaři a takoví lidé jako je Engel a jemu podobní budou nadále vysmátí.

to buh_vi: rád se nechám poučit. Jediné co tu od tebe zaznělo je atak na zdejší diskutující a to bezpochyby poukazuje na hrdinu typu iHojte. :thumbdown

to Neregistrovaný:
k tomu bych podotknul asi toto.
- Lekařská fakulta není jedinou školou, kde student musí platit ne malé částky a vyjde s dluhem. Stačí se podívat na situaci mnohých technických univerzit. Co se týče nástupního platu a podmínek, tak ani lidé s technickým vzděláním nemají na růžích ustláno. Většina si může nechat o nějakých horentních sumách pouze zdát. To co se všude prezentuje není zdaleka pravda.
A další věc, nepamatuji si, že by byla situace v lékařství lepší. Kamarád před lety ukončil KU a nástupní plat byl 3.5k. Za to nebyl schopen se rozumně ani ubytovat, natož uživit. Nakonec skončil ve farmaceutickém průmyslu kde dostal nástup 5* tolik.
StD (1963)|19.2.2011 16:52
[quote=buh_vi;436540]Letmo jsem si přečetl diskuzi a škoda mluvit, je vidět jak někteří vědí o dané problematice prd a chovají se jak kdyby snědli Šalomounovo hovn* (např. StD).


PS: Nejsem lékař.[/quote]
Děkuji za citaci - 101 % pravda - vím o tom to Vaše velké P.T. prd, protože jsem jaksi jasně předestřel předem, že jejich služeb nevyužívám a nemíním využívat, tudíž neexistuje logický důvod, proč bych se o to měl zajímat, stejně jako je nezajímá těch zbývajících 98,xyz % populace nelékařů, ale současně jejich plátců/chlebodárců. Nejste-li lékař, je to jenom dobře. Už to je +.
Jinak já měl jiný oběd. Dobrou chuť k večeři přeji nápodobně.
czhunter (775)|19.2.2011 17:11
[quote=xmarek;436545]to Neregistrovaný:
k tomu bych podotknul asi toto.
- Lekařská fakulta není jedinou školou, kde student musí platit ne malé částky a vyjde s dluhem. Stačí se podívat na situaci mnohých technických univerzit.[/quote]Na druhou stranu je studium na lékařské fakultě o dost náročnější, než na většině technických škol (a to ani nemluvím o jejich srandistických fakultách, jako je podnikatelská nebo výtvarných umění, které obvykle lidé studují jako vyplnění volného času).
Oproti tomu, jak náročné je získat titul doktora medicíny je titul inženýra "zadarmo" (a to můžu říct jako člověk, který pravděpodobně získá "ing" letos na VUT, bylo to vcelku lehké, na žádnou zkoušku nebylo třeba učit se víc než 2-3 dny a už vůbec ne průběžně).

Po tomto náročném studiu lékař nastoupí do nemocnice za pár šupů, pořád nad ním visí meč žaloby pacientů za sebemenší chybičku (ano, odpovědnost s sebou nese mnoho povolání, ale málokdy tak silnou a přímou, jako v lékařství), není oceněn za své kvality, ale hlavně za odpracované léta, nemůže si hned založit vlastní ordinaci (protože k tomu potřebuje atestace a milostivý souhlas zdravotní pojišťovny) a už vůbec ne nemocnici. Nemůže stávkovat, pokud ho stát povolá, musí bez odmlouvání nastoupit na své místo nehledě na jeho vlastní zájmy, přesčasy má víceméně povinné.

Není to med a není to ani "povolání jako každé jiné" (hned na začátku jsem psal, že spíš podobné práci v armádě než kdekoliv jinde a to prostě ani z hlediska zákoníku práce není "normální povolání").

Já osobně si lékařů velmi vážím, protože mi vždy pomohli (a bez nich bych byl mrtvý, protože už v raném dětství jsem si při nehodě rozsekl ruku tak, že bych bez šití, spojování cév atd. nejspíš vykrvácel).

Pan Engel možná dělá lékařům ostudu, je však třeba mít na vědomí že za a) ani zdaleka nezastupuje všechny lékařské pracovníky a za b) nehájí primárně zájmy lékařů, ale zájmy odborářů, zejména tedy zájem svůj.
astec (1823)|19.2.2011 17:15
[quote=Neregistrovaný;436543]Jsem z lékařské rodiny, přede mnou byly 2 generace lékařů. Moje matka v současnosti má soukromou ordinaci v Německu a předtím tam také pracovala v nemocnici.Já sám měl v německé nemocnici letní brigádu a strávil dva semestry na 1.LF UK kam se hodlám opět vrátit. Tolik k mému zázemí a informovanosti. Předpokládám, že se do mě někdo pustí ve smyslu, že se lékařů logicky zastávám, protože jsem zaujatý. :)

Nicméně se lékařů zastávat nehodlám.České zdravotnictví není v ideálním stavu to nehodlám popírat ani omlouvat a myslím si, že privatizace nemocnic by do určité míry pomohla. Na druhou stranu by ale také mohla být přeceňovaná. Mohlo by se stát, že by se řada nemocnic dostala do rukou firmám, jejichž zájmem by byl především výdělek.To je pochopitelné, soukromý podnik není žádná charita, ale je otázka zdali by to nebylo kontraproduktivní pro zdraví pacientů.

Ale abych se vrátil k lékařům. Nevím jestli je někdo ze zdejších přispívajících lékař nebo zdravotnický pracovník.Rád bych zde konstatoval, že medicína je řehole (a ano znám pravý význam toho slova, pouze tam nepočítám celibát :) ).Lékař pracující v nemocnici jde z práce do práce a občas se mezitím vyspí, o těch mladých to platí dvojnásob. Asi nemusím poznamenávat, že to osobním vztahům moc nesvědčí. Proto se lékaři občas mohou zdát jako uzavřená komunita, ale není to dobrovolné je to prostě tím, že se všichni znají již od školy a nikdy neměli čas moc času na poznávání jiných lidí než jsou jejich kolegové, popř. jiní pracovníci.

Tím se dostávám ke studiu medicíny. Nevím, nakolik je to pro koho zde nová informace, ale studium medicíny není levná záležitost. Jenom to, že můžete jít na přijímací zkoušku stojí 600Kč, pokud si k tomu koupíte podklady pro přípravu k přjímacím zkouškám vyskočí to na tisíc. Pokud se dostanete tak jenom za učebnice na známou anatomii dáte kolem 4000.... Kolem a kolem se za 6 let studia i s ubytováním na koleji snadno dostanete na částku kolem dvou set tisíc korun, možná i víc. A to bez ohledu na to že univerzity platí stát a není na nich školné. A samotné studium není taky žádná lebeda. Z mojí studijní skupiny (jedna skupina má cca.30 studentů) se do druhého ročníku dostalo přesně 50% lidí a myslím, že to byl jeden z těch lepších výsledků z některých postoupili také např. pouze tři studenti.

Nyní si vezměte, že mladý lékař ukončí z univerzitu a má de facto dluh v řádech statisíců.A s tím přijde do práce, kde dostane kolem dvaceti tisíc hrubého(informace kterou jsem vytáhl z kamaráda, který loni ukončil školu). Řidiči tramvají v Praze byli verbováni s tím, že dostanou dvacet pět tisíc čistého a nevšiml jsem si, že by je kdokoliv takhle odsuzoval, když chtěli stávkovat kvůli zdanění stravenek a vyhrožovali víceméně tím, že vezmou jako rukojmí celé město.

No už ukončím svoji tirádu. Pokud to shrnu. Nezastávám se stavu českého zdravotního systému a myslím, že by zasloužil trochu "překopat". Na druhou stranu si však myslím, že požadavky lékařů jsou oprávněné, i když celá akce měla i nevkusnou stránku. Tím myslím černo-bílou dodávku "Náš exodus,váš exitus." A také je pravdou že až tak na naše lékaře nikde nečekají, ale sami musíte uznat, že 15000 korun čistého a 1500 Euro čistého je pro mladého lékaře risk, který stojí za pokus.[/quote]

Hmmm. Zajímavé.
Několik postřehů.
1) nevím jestli jste lékař, nebo tan Váš známý. Ujasnite si to prosím
2) Nebudete tomu věřit, ale i na jiných školách se platí zápisné, také se platí za skripta a nejen 4.000 Kč ale i více, také platí ubytování, stravu.......... a také vyhazují
3) Opět (nejen vy ) ale banda dalších účelově mícháte jablka s hruškami ohladně finančího hodnocení. Copak jste lidé tak tupí (bez urážek) a necháte se sebou cvičit různými porovnáními základního tabulkového platu (bez osobního, příplatků a td.) a náborovými plakáty až ........ (základ, příplatky, osobní atd.) Zcela účelově mícháte jablka s hruškami. (připomínáte mi lékařku, která na Facebooku uveřejnila svoji výplatnici s 20.000,- čistého a plakala že ji vzali dalších dvacet. Takže mněla 40.000,- Nebo ne?
4) Nemohu soudit, zda jsou požadavky lékařů oprávněné. Možná tak ARO, rychlá a pod. Ale na lékaři z LDN, léčeben. Nebo Ti snad pernamentně zachraňují životy? (S tím jste přece lékaři šli a vydírali)
5) Proto tvrdím, že jedno z mála adekvátních měřítek je roční zůčtování daně.
6) Po tom co odbory předvedli, tak jedině parafrázi ze Švejka

Kdy prasknete, čuňata?

Podotýkám, lékařů si vážím, doktorů jsou mraky.
sumida (3)|19.2.2011 17:16
Tuto "doktorskou" krizi vidím především jako důsledek ignorance vrcholových politiků ve vládách i v parlamentu ať jsou nebo byli oranžoví, nebo modří či zelení, o těch rudých ani nemluvě. Ti zřejmě neví a nevěděli o co ve zdravotnictví jde. Absurdní je ta skutečnost, že v čele ministerstva zdravotnictví je téměř vždy nějaký doktor a v parlamentu je doktorů také "neurekom", právě tak v krajích atd. Tím ovšem neomlouvám stávkující doktory, ti mají svoje máslo na hlavě také.
Přiznám se, že se mi to píše docela lehce, málokdy jsem doktora potřeboval a když, třásl jsem se aby něco nepokazil. Co ale ti lidé, kteří mají velké problémy se zdravím, jak mohou v této situaci dopadnout?
jarda_xxx (0)|19.2.2011 19:46
[quote=astec;436555]Hmmm. Zajímavé.
Několik postřehů.
1) nevím jestli jste lékař, nebo tan Váš známý. Ujasnite si to prosím
2) Nebudete tomu věřit, ale i na jiných školách se platí zápisné, také se platí za skripta a nejen 4.000 Kč ale i více, také platí ubytování, stravu.......... a také vyhazují
3) Opět (nejen vy ) ale banda dalších účelově mícháte jablka s hruškami ohladně finančího hodnocení. Copak jste lidé tak tupí (bez urážek) a necháte se sebou cvičit různými porovnáními základního tabulkového platu (bez osobního, příplatků a td.) a náborovými plakáty až ........ (základ, příplatky, osobní atd.) Zcela účelově mícháte jablka s hruškami. (připomínáte mi lékařku, která na Facebooku uveřejnila svoji výplatnici s 20.000,- čistého a plakala že ji vzali dalších dvacet. Takže mněla 40.000,- Nebo ne?
4) Nemohu soudit, zda jsou požadavky lékařů oprávněné. Možná tak ARO, rychlá a pod. Ale na lékaři z LDN, léčeben. Nebo Ti snad pernamentně zachraňují životy? (S tím jste přece lékaři šli a vydírali)
5) Proto tvrdím, že jedno z mála adekvátních měřítek je roční zůčtování daně.
6) Po tom co odbory předvedli, tak jedině parafrázi ze Švejka

Kdy prasknete, čuňata?

Podotýkám, lékařů si vážím, doktorů jsou mraky.[/quote]

1)Přečtěte si ještě jednou první odstavec.
2)Já také uvedl pouze výdaje za učebnice na jeden předmět prvního ročníku a nezlobte se na mě skript jsem viděl hodně a skripta za 4000 na jeden předmět jsem neznám.
3)cca. 20000 hrubého dostane mladý lékař, když nastoupí do 1.VFN v Praze na plný úvazek ihned po škole.
4)Ne máte pravdu v léčebnách a na odděleních LDN mají na starosti pacienty jenom udržovat na živu, takže na svoje platy vlastně nemusejí vůbec pracovat.
5)Švejka bych sem vůbec netahal.I když, zajímalo by mě, jak byste snášel lékaře, který by vám 3x denně předepisoval klystýr.
astec (1823)|19.2.2011 20:27
[quote=Neregistrovaný;436579]1)Přečtěte si ještě jednou první odstavec.
2)Já také uvedl pouze výdaje za učebnice na jeden předmět prvního ročníku a nezlobte se na mě skript jsem viděl hodně a skripta za 4000 na jeden předmět jsem neznám.
3)cca. 20000 hrubého dostane mladý lékař, když nastoupí do 1.VFN v Praze na plný úvazek ihned po škole.
4)Ne máte pravdu v léčebnách a na odděleních LDN mají na starosti pacienty jenom udržovat na živu, takže na svoje platy vlastně nemusejí vůbec pracovat.
5)Švejka bych sem vůbec netahal.I když, zajímalo by mě, jak byste snášel lékaře, který by vám 3x denně předepisoval klystýr.[/quote]

Áááá nepřekvapil jste. Mněl jsem se vsadit.
Zkusíme to pomaloučku.

1)Přečtěte si ještě jednou první odstavec.

- jen první, tak to jo...... Já jsem zvyklý číst celý článek....

2)Já také uvedl pouze výdaje za učebnice na jeden předmět prvního ročníku a nezlobte se na mě skript jsem viděl hodně a skripta za 4000 na jeden předmět jsem neznám.

ale no tak, napsal jste přece celý odstavec, na ten jsem reagoval

3)cca. 20000 hrubého dostane mladý lékař, když nastoupí do 1.VFN v Praze na plný úvazek ihned po škole.

Ale fuj. Že se nestydíte. Rozebíral jsem Vámi udávané hodnoty tabulkový plat nastupujícího lékaře s platem tramvajáka. Lékařské tabulky se dají najít na internetu. Nesnáším, když socky (nemyslím tím jen lékaře) řvou, jak mají málo (tabulkový základ) a porovnávají tuto sumu s částkou jiné osoby (včetně všech příplatků, přesčasů, rizikového)


4)Ne máte pravdu v léčebnách a na odděleních LDN mají na starosti pacienty jenom udržovat na živu, takže na svoje platy vlastně nemusejí vůbec pracovat.

Zase překrucujete a nechcete reagovat na moto že všichni lékaři pernamentně zachraňují život. Nesnižuji práci lidí v LDN, ústavech, PL. Ale ti pernamentně nezachraňují životy. Stejně tak zubaři, lidé od rentgenu, ušní. Nebo se mýlím???? Či snad bylo lživé heslo se kterým se šlo do stávky?

Bod 5) vám vypadl.
Ale no tak.Když reagovat tak na vše.


5)Švejka bych sem vůbec netahal.I když, zajímalo by mě, jak byste snášel lékaře, který by vám 3x denně předepisoval klystýr.


Opět jste mimo. Co sem pletete klystýr?

Napsal jsem citát ze Švejka


Kdy prasknete, čuňata?

Kdo chce pochopí.
Kdo brečí a dělá ze sebe chudáka (finančně) a povyšuje se jen na základě titulu (nemusí být MUDr.) je hoden pouze pohrdání.

Také jsem byl takový idealista, hájil jsem do krve svoji práci před druhými. Ale pak jsem zjistil, že nepostradatelných a hrdinů jsou celé hřbitovy a je mi líp.

Příjemný večer
czhunter (775)|19.2.2011 21:00
[quote=astec;436585]Ale pak jsem zjistil, že ... jsem postradatelný.[/quote]A kvůli tak jednoduché myšlence píšeš takové dlouhé elaboráty a ještě se tváříš děsně chytře :o
jarda_xxx (0)|19.2.2011 21:04
ČR byla vždy chudý stát. Co s tím dělat? Nic. Tady ty bohaté státy maj průměr 30000-40000 čistého. Je to asi jako 30000 pro Čecha. Normální lidé nežijí nějak extra nikde. Životní úroveň je otřesná všude. Jediné, co se může dělat, je začít aspoň dbát o sebe. Přestat kouřit a chlastat. POKUD POROSTOU PLATY, TAK I CENY. Jestli si chce někdo přivydělat, tak ať něco zkusí na živnosťák. Můžeme už dlouho vidět, co dokáže nedostatek peněz. Krásné a vzdělané ženy s VŠ, co si při studiích přivydělávají na privátech. Jednou se určitě pochlubí svým dětem, jaké to byly dámy za mlada. Všichni jsou dobří a vychovaní lidé, nikde není agrese, města se lesknou jako křišťál. Každý jedinec by klidně podstopil srážku s šalinou, jen aby doběhl co nejrychleji k odpadkovému koši. Jako civilizace jsme stádo nevychovaných hovad. Platy na západě jsou leda tak na dovolenou a nákup new pc, ps3. Na tyto věci má většina lidí peníze tady.
jarda_xxx (0)|19.2.2011 21:40
[quote=astec;436585]Áááá nepřekvapil jste. Mněl jsem se vsadit.
Zkusíme to pomaloučku.

1)Přečtěte si ještě jednou první odstavec.

- jen první, tak to jo...... Já jsem zvyklý číst celý článek....

2)Já také uvedl pouze výdaje za učebnice na jeden předmět prvního ročníku a nezlobte se na mě skript jsem viděl hodně a skripta za 4000 na jeden předmět jsem neznám.

ale no tak, napsal jste přece celý odstavec, na ten jsem reagoval

3)cca. 20000 hrubého dostane mladý lékař, když nastoupí do 1.VFN v Praze na plný úvazek ihned po škole.

Ale fuj. Že se nestydíte. Rozebíral jsem Vámi udávané hodnoty tabulkový plat nastupujícího lékaře s platem tramvajáka. Lékařské tabulky se dají najít na internetu. Nesnáším, když socky (nemyslím tím jen lékaře) řvou, jak mají málo (tabulkový základ) a porovnávají tuto sumu s částkou jiné osoby (včetně všech příplatků, přesčasů, rizikového)


4)Ne máte pravdu v léčebnách a na odděleních LDN mají na starosti pacienty jenom udržovat na živu, takže na svoje platy vlastně nemusejí vůbec pracovat.

Zase překrucujete a nechcete reagovat na moto že všichni lékaři pernamentně zachraňují život. Nesnižuji práci lidí v LDN, ústavech, PL. Ale ti pernamentně nezachraňují životy. Stejně tak zubaři, lidé od rentgenu, ušní. Nebo se mýlím???? Či snad bylo lživé heslo se kterým se šlo do stávky?

Bod 5) vám vypadl.
Ale no tak.Když reagovat tak na vše.


5)Švejka bych sem vůbec netahal.I když, zajímalo by mě, jak byste snášel lékaře, který by vám 3x denně předepisoval klystýr.


Opět jste mimo. Co sem pletete klystýr?

Napsal jsem citát ze Švejka


Kdy prasknete, čuňata?

Kdo chce pochopí.
Kdo brečí a dělá ze sebe chudáka (finančně) a povyšuje se jen na základě titulu (nemusí být MUDr.) je hoden pouze pohrdání.

Také jsem byl takový idealista, hájil jsem do krve svoji práci před druhými. Ale pak jsem zjistil, že nepostradatelných a hrdinů jsou celé hřbitovy a je mi líp.

Příjemný večer[/quote]

Vím že jsem idealista, ale nevidím důvod proč se toho vzdávat. Na cynismus budu mít dost času až se v 85 letech dostanu do důchodu. :)
StD (1963)|19.2.2011 21:50
[quote=ČR;436598]ČR byla vždy chudý stát...[/quote]
Mno tedy, s tímto historickým "rozhledem" se dá celkem i souhlasit - ČR byla a je pod vládou zednáře Klause chudý stát, jak tvrdí user podepsaný ČR. Ovšem nebylo tomu tak v pohádkových dobách RČS a už vůbec ne v dobách království Zemí koruny české. Takže kdo tento stát ožebračil? Habsburg to nebyl, kapitalista ne, Němec ani komunista to nebyl. Tak kdo? Že by byla potřeba výměna lidu? Neříkejte 2x a za chvilku tady rychle budete mít náhradníky - Televizní noviny vás budou zdravit Salám aleijkum!
buh_vi (14)|19.2.2011 21:52
Lékařské studium je daleko těžší než si někdo může myslet, když jsem viděl, co se vše musí lékař naučit, tak jakákoliv škola technického zaměření je oproti tomu procházka růžovým sadem, také to hodně lidí nevydrží a ukončí studium. Začínající lékař má možná 20K hrubého, jenomže pokud to počítáte na hodinu tak má méně než mongolec pracující ve fabrice na auta, jelikož za ten týden neodpracuje 40h, ale dvojnásobek. Z toho, co vydělá si může akorát tak splácet dluhy co si nadělal během studia + atestace a další blbosti.


Jinak platy lékařů v zahraničí nejsou 70K jak tu někdo psal, ale většinou nad 100K. Doslechl jsem se ,že jeden lékař (možná jich odešlo více),co učil na LF Univerzity Karlovy se naštval, na internetu si našel práci vedoucího anesteziologa v Anglii a vzali ho. Plat nevím, ale určitě si tam za měsíc vydělá to co tady minimálně za půlrok.

PS: Založení tohoto tématu byla velká chyba.
llib (16)|19.2.2011 21:58
1. Lékaři byli v právu.
2. Měli dobrou vyjednávací pozici, protože holt jich na pracovních uřádech tisíce nečekají.
3. Zvolili formu protestu jakou mohli a ta byla úspešná.
4. Co se týče odborářského vedení, to celou akci zorganizovalo a umožnilo. Zpětně nevidím důvod jím cokoliv zazlívat. Také nevidím důvod proč by měli být obětními beránky.
5. Reakce jsou zde různé, některé kvalitní, mnohé primitivní. V některých případech jsem si nemohl pomoct a rozvažovat zda jde o pitomost nebo zda jde zlost z toho že snad budou v budoucnu nadhodnocené IT kamarádšafty ve zdravotnictví o něco obtížnější. Některé příspěvky jsou pouze o ignoranství (já to ještě nepotřeboval tak je to zbytečné). Některé příspěvky působí tak že diagnóza (kdybych byl z diskutovaného oboru) vypadá na "VŠE/Liberální institut". O nesmyslech kdo protlačil co do ústavy škoda mluvit. O tom že "všichni to maj špatné, proč zrovna doktoři -> proto že mají dobrou vyjednávací pozici, protože jich je málo, protože to povolání až tak atraktivní nebo nekvalifikované není. Můžete to brát i tak že když si teď "tak moc" polepšili další protestyto budou mít těžší protože se teď přece do zdravotnictví pohrne více uchazečů, a příště se to vyřeší prostým prostřídáním personálu... ;-) já bych se spíše držel názoru že se situace o něco zlepší ale zatím být lékař není žádné extra terno.
6. Průzkumy veřejného mínění mě celkem nezajímají a moc nevěřím jejich výsledkům, jsou často zavádějící a nutně ne dost přesné.
7. Co se týče lékaři vs. sestry, sestrám nic nebrání v podobném protestu. Ale nejsou v tak dobré pozici jako lékaři, tedy ani ten problém tam není tak veliký.
8. Kdo to ještě nepochopil: Síla jejich vyjednávací pozice přímo ukazuje na míru špatnosti situace.
Richmond (8084)|19.2.2011 21:59
[quote=buh_vi;436613]Lékařské studium je daleko těžší než si někdo může myslet, když jsem viděl, co se vše musí lékař naučit, tak jakákoliv škola technického zaměření je oproti tomu procházka růžovým sadem, také to hodně lidí nevydrží a ukončí studium. Začínající lékař má možná 20K hrubého, jenomže pokud to počítáte na hodinu tak má méně než mongolec pracující ve fabrice na auta, jelikož za ten týden neodpracuje 40h, ale dvojnásobek.[/quote]
Dobře, ale kdo mu brání jet do Mongolska do fabriky na auta? :notsure Pořád nechápu, proč si stěžujou a přitom nejdou tam kam pořád ukazují, že by se měli líp. Co je těší/lehčí se nedá takhle jednoduše říct - pro analfabeta je problém se naučit číst/psát/počítat, pro někoho s atrfií svalů zase házení lopatou
tesla15 (15)|19.2.2011 22:08
[quote=buh_vi;436613]Lékařské studium je daleko těžší než si někdo může myslet, když jsem viděl, co se vše musí lékař naučit, tak jakákoliv škola technického zaměření je oproti tomu procházka růžovým sadem, také to hodně lidí nevydrží a ukončí studium. Začínající lékař má možná 20K hrubého, jenomže pokud to počítáte na hodinu tak má méně než mongolec pracující ve fabrice na auta, jelikož za ten týden neodpracuje 40h, ale dvojnásobek. Z toho, co vydělá si může akorát tak splácet dluhy co si nadělal během studia + atestace a další blbosti.


Jinak platy lékařů v zahraničí nejsou 70K jak tu někdo psal, ale většinou nad 100K. Doslechl jsem se ,že jeden lékař (možná jich odešlo více),co učil na LF Univerzity Karlovy se naštval, na internetu si našel práci vedoucího anesteziologa v Anglii a vzali ho. Plat nevím, ale určitě si tam za měsíc vydělá to co tady minimálně za půlrok.

PS: Založení tohoto tématu byla velká chyba.[/quote]

Ten jeden pan lékař Engel nemusil čekat a být spoluzůčastněn zdejšího úzkého kruhu lékařů kteří uvalili trapný pohled na jejich profesí. Dáte mi zapravdu, dříve se o nich v tak špatném světle nediskutovalo. A slavný doktor Engel se vyslovil o nějaké lumpárně ( divím se jak Vám to uniklo ) ve zdravotnictví a pojišťovnou, čachry s léky a pod. Zde se vlastně hledají finanční reservy. Ono nic není černobílé. Otázkou mi je, proč páni s tak velkým IQ na toto dávno neupozornili. Že by zde taktéž někteří figurovali???
tesla15 (15)|19.2.2011 22:24
[quote=buh_vi;436613]Lékařské studium je daleko těžší než si někdo může myslet, když jsem viděl, co se vše musí lékař naučit, tak jakákoliv škola technického zaměření je oproti tomu procházka růžovým sadem, také to hodně lidí nevydrží a ukončí studium. Začínající lékař má možná 20K hrubého, jenomže pokud to počítáte na hodinu tak má méně než mongolec pracující ve fabrice na auta, jelikož za ten týden neodpracuje 40h, ale dvojnásobek. Z toho, co vydělá si může akorát tak splácet dluhy co si nadělal během studia + atestace a další blbosti.


Jinak platy lékařů v zahraničí nejsou 70K jak tu někdo psal, ale většinou nad 100K. Doslechl jsem se ,že jeden lékař (možná jich odešlo více),co učil na LF Univerzity Karlovy se naštval, na internetu si našel práci vedoucího anesteziologa v Anglii a vzali ho. Plat nevím, ale určitě si tam za měsíc vydělá to co tady minimálně za půlrok.

PS: Založení tohoto tématu byla velká chyba.[/quote]

PS: Založení tohoto thématu mezi technicky zdatnými lidmi je určitě lepší hospodských kydů. A pan Engel a to znovu zdůrazňuji když docházelo k dohodě obracel diskuzi od peněz na nepořádek pojišťovna, léky, bordel v nemocnicích. Jen nepodal trestní oznámení!!! Proč asi?? S agenturou v zádech se nemusí zajisté bát.
StD (1963)|19.2.2011 22:51
[quote=buh_vi;436613]...
PS: Založení tohoto tématu byla velká chyba.[/quote]
=OMYL. Jen jedna velká provokace - o cizích platech z doslechu se vám přece baví nejlépe a zapomenete přitom na důležitější věci.
tesla15 (15)|19.2.2011 22:55
[quote=leo_shw;436416]Čtu-li příspěvky, které tady jsou, skoro si ukroutím hlavu. Teprve v takové spršce negativních názorů si uvědomuji jakou obrovskou moc mají media a jejich nenávistná kampaň. Vždyť dvě třetiny příspěvků prozrazují i základní neznalost skutečností, které jsou ověřitelné i na internetu.
"Divocí nedovzdělaní odboráři" - MUDr. Martin Engel je radiolog Vinohradské fakultní nemocnice, MUDr. Miloše Volemana najdete na chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Karlovy Univerzity.
Akce se netýkala doktorů obecně, ale jenom lékařů ve státem přímo či nepřímo řízených nemocnic. Proti nim mají praktičtí lékaři a ambulantní specialisté až třikrát krát kratší pracovní dobu a až třikrát vyšší příjem. Celkem solidně je jejich situace popsána zde: http://www.stefajir.cz/index.php?q=platy-statnich-lekaru
Jejich bídu, kterou reklamovali soustavně od roku 1995, prohloubil svou "deformou" Julínek respektive jeho "kukaččí" děti - Hroboň, Helerová, Šnajdr, Jurásková a další. Situaci mladých lékařů, kteří pro Helerovou zprzněnou předatestační přípravu musejí přijmout ponižující úvazky (v desetinách pracovní doby) a kmitají na oddělení nejen celý den, ale i celý týden, aby si "vylízali" všechny průšvihy, zatímco dohlížející lékaři se objeví tak nanejvýš při velké vizitě - to je něco, co se jinde nevidí. Ale stačí jenom trochu pozorovat a máte to jako na dlani. Že lékař, na rozdíl od právníka, ekonoma, ale i třeba stavebního inženýra, má tu odbornou přípravu o pět až sedm let delší - to zřejmě diskutující nevnímají. A na závěr. Lékaři nestávkovali! Jenom řekli, že už toho mají dost.[/quote]

Přečetl jsem si www.stefajir.cz Nesedími ohánět se dle potřeby hrubý - čistý plat. Při tomto čtení kdy na sebe někdo poukazuje mne napadlo : jak by tito "postižení " asi dokazovali svůj majetek. Osobně neznám žádného z nich tak móc chudého. Inu, kdo chce kam, pomožte mu tam. Nikdo mi ještě nezodpověděl jednoduchou otázku : lékařů je víc než kdy jindy a oni musí dělat tolik přesčasů??? Že by solidárnost k sestřičkám ?
astec (1823)|19.2.2011 23:15
[quote=tesla15;436638]Přečetl jsem si www.stefajir.cz Nesedími ohánět se dle potřeby hrubý - čistý plat. Při tomto čtení kdy na sebe někdo poukazuje mne napadlo : jak by tito "postižení " asi dokazovali svůj majetek. Osobně neznám žádného z nich tak móc chudého. Inu, kdo chce kam, pomožte mu tam. Nikdo mi ještě nezodpověděl jednoduchou otázku : lékařů je víc než kdy jindy a oni musí dělat tolik přesčasů??? Že by solidárnost k sestřičkám ?[/quote]

Pokusím se od prostého laika...
roste počet oddělení v nemocnicích, jejich vybavenost. Vedle mají modrou mašinu, tak my nutně potřebujeme červenou a nejraději dvě. přijmeme obsluhu a ....
pojišťovna stanoví počet a kvalifikaci lékařů ve směně na lůžko, obložnost
V některých případech nenažranost lékařů, se kterou se velice těžko bojuje - žádná směnnost

Východisko:
omezit počty oddělení v jednotlivých nemocnicích, případně rušení nemocnic
Georginek (2957)|20.2.2011 08:54
Po precteni cele diskuze se nastesti ztotoznuji s vetsinou a mozna mam jeste trosicku radikalnejsi nazor. :D NEDEKUJTE, TAHNETE A UZ SE PROSIM NEVRACEJTE :D
Nicmene, argumenty, ci chovani nekterych jedincu zde, jsou asi tak kvalitni, jako zuby Mudr.mEngeleHO

Vykopat VAS vyderaci nekam za hranice, oni tam na Vas cekaji...... :mistake
Strasne po VAS touzi, hlavne na zapade.....

Predne chci rict, ze platy mi prijdou jako adekvatni, nicmene prescasy nikoliv.
Ja osobne znam vice nez 50 doktoru a nikoliv ve vztahu jako pacient/doktor a verte mi, nikdo z nich neni CHUDY Vetsina je Vyssi stredni vrstva az prachac..... ;)

Odbory zrusit - to co predvedli, bylo poruseni Hyppokratovi prisahy, VYDIRANI hlavne obycejnych lidi - pacientu. Tu jejich radoby kampan sme zaplatili my...... Ani nechteji rict kolik.
Slogan a chovani LOK bylo opravdu prehnane....

Jsem velice zklaman postojem vlady , protoze jsem NEVERIL, ze te BAŠTĚ socanů a komančů (rozumej odborum) ustoupi. Pane ministre a mila vlado, hlavne ze jste meli plnou pusu reci, jak se nenechate vydirat a skoncilo to uplne jinak...... Timto jste si u me udelali velke minus.......

Ustoupi se jednem blbcum zitra budou nasledovat dalsi blbci..... Policajti, hasici, uklizecky, kucharky, statni urednici..... kde tomu bude konec????? Kde brat, kdyz NENI Z CEHO?
Vsichni berou malo, stat na to proste nema tak nevidim duvod, proc by meli pridavat jen jedne skupine, ktera se i tak nema vubec spatne.:rolleyes:

Clovek by cekal, ze budou mit felcari alespon trochu " slusneho vychovani", ale to, co predvedli s mEngeLEM, kdyz ho reditel po pravu nechce vzit zpatky uz je do nebe volajici......
Nasadit si opet do sve nemocnice takovyho trotla,rozvracece, VYDERACE jako je Engel, ci Voleman by snad mohl jenom mrtvej kun bez mozku . :stupid
Bohuzel lekarka to psychicky neunesla (natlak okoli a medii) a mista se vzdala, takze ten blbec to misto stejne dostane...........:mad: a spousta tech vyderacu taky.....

To chce vyslovene MEGADRZOST se vubec chtit vratit do stejneho zamestnani, do stejne nemocnice, do stejneho postu, za vic penez,kdyz sem udelal takovej tijatr... A jeste vetsi drzost BEJT urzazenej a trvat na znovuprijeti bez vyberoveho rizeni.... Dle zakoniku prace zalezi pouze na "rediteli nemocnice", jestli vezme vypoved zpet.
A to je duvod proc napriklad reditel UH ci 1.LK ma nejen moje sympatie....:inlove

Kdyby byla kampan "slusna", meli by doktori sympatie obycejnych lidi a treba by se postupne situace zlepsovala, jako v kazdem jinem zamestnani......

A proto Neděkujte, nelečte, neměřte rychlost, nehaste,VYPADNĚTE a už se nikdy nevracejte Na Vase vydirani neni nikdo zvedavej.

PS: Umim si zive predstavit, jak by se zachoval muj sef ke me, kdybych udelal to, co lekari...... Vyrazil se mnou zavreny dvere..... bez ohledu na tom, jestli ta firma na me stoji nebo ne.


HOWGH :D
Čárls (179)|20.2.2011 09:55
Pánové ale nakousli jste taky proč nemají ve zdravotnictví peníze ?
Co mě žere je hromada zdravotních pojišťoven s milionovými zisky paláci a furt brečí že nemají na to aby platili za to co mají.
Podle mne by stačila jedna pojišťovna a nezisková Ostatní pojišťovny ať žijou s připojištění pokud by někdo chtěl muže se nechat připojistit jinde ale za vlastní prachy
Viděli jste třeba vejplatnici a super hrubou mzdu a kolik z ní dostanete vy? Kolik de statu a kolik opravdu dostanou pojišťovny Kolik rozfofruje stát a brečí.At si páníi poslanci utnou vlastní koryta
[SIZE="3"]Pokud se v tomhle státě budou volit strany a ne konkrétní osoby za určitý volební okrsek s možností kontroly voliči a možností odvolání voliči během funkce a volebního období bude to furt jen boj o koryta[/SIZE]
Kdybyste věděli kolik takto utíká peněz. To by lekaři stavkovat nemuseli a zavírat nemocnice taky ne
Co ty vlady za posledních 20 let myslím že je potřeba pořádně zacinkat klíčema
Rozprodaná a rozkradená republika zeměďelství na huntě potraviny kvalita darmo mluvit jen ten hnusodstřeďák mlíko Za komoušů sem nadával Byl u nich a v 87 odmítl podepsat vstup do strany
Co sem si pak užil nikomu nepřeji.
To co se ale děje nyní je katastrofa sice si mužu povídat co chci ale ten zbytek ......
czhunter (775)|20.2.2011 14:01
[quote=astec;436639]Východisko:
omezit počty oddělení v jednotlivých nemocnicích, případně rušení nemocnic[/quote]To vůbec žádné východisko není, východisko je rozdělovat peníze chytře a ne jak dnes:
- nemocnice která hodně utrácí dostane v příští roce víc
- nemocnice která šetří ty peníze zjevně nepotřebuje, proto dostane ještě míň.
Každá snaha musí být po zásluze potrestána (mimochodem to stejné platí pro školy, stavby silnic a další oblasti), utrácí se za zbytečnosti a hlouposti jen proto, aby se vyčerpaly rozpočtové kapitoly.

[quote]Ustoupi se jednem blbcum zitra budou nasledovat dalsi blbci..... Policajti, hasici, uklizecky, kucharky, statni urednici..... kde tomu bude konec????? Kde brat, kdyz NENI Z CEHO?
Vsichni berou malo, stat na to proste nema[/quote]Lékaři nejsou placeni ze státního rozpočtu.

[quote]Kdyby byla kampan "slusna", meli by doktori sympatie obycejnych lidi a treba by se postupne situace zlepsovala, jako v kazdem jinem zamestnani......[/quote]Kdyby byla kampaň slušná, dostali by zase kulový, jako vždycky v posledních 20ti letech.
Lékařství není "každé jiné zaměstnání". Nebo snad mají ajťáci "povinné" přesčasy? Povinnost nastoupit do práce při živelných pohromách? Zakázáno stávkování? Zákaz založit si svobodně vlastní firmu?

Zbytek jistého předpubertálního primitivismu mě u tebe ovšem nepřekvapuje.
astec (1823)|20.2.2011 14:44
omezit počty oddělení v jednotlivých nemocnicích, případně rušení nemocnic


[quote=czhunter;436680]To vůbec žádné východisko není, východisko je rozdělovat peníze chytře a ne jak dnes:
- nemocnice která hodně utrácí dostane v příští roce víc
- nemocnice která šetří ty peníze zjevně nepotřebuje, proto dostane ještě míň.
Každá snaha musí být po zásluze potrestána (mimochodem to stejné platí pro školy, stavby silnic a další oblasti), utrácí se za zbytečnosti a hlouposti jen proto, aby se vyčerpaly rozpočtové kapitoly.
[/quote]
Vážený kolego, říká Vám něco pojem optimalizace zdravotních zařízení? Za každou cenu udržet, rozšiřovat a vybavovat zbytečnostmi dalaší a další nemocnice?
Jak chcete rozdělovat peníze chytře? Kde jste prosím přišel na ten blábol, že která peníze hodně utrácí dostane víc? Doložte prosím.

[quote=czhunter;436680]
Lékaři nejsou placeni ze státního rozpočtu.
[/quote]
A kdo platí lékaře????? Svatý Petr???? Zjistite si něco o financování zdravotních zařízení. I soukromé nemocnice jsou přenesseně financováni ze státního rozpočtu

[quote=czhunter;436680]

Kdyby byla kampaň slušná, dostali by zase kulový, jako vždycky v posledních 20ti letech.
Lékařství není "každé jiné zaměstnání". Nebo snad mají ajťáci "povinné" přesčasy? Povinnost nastoupit do práce při živelných pohromách? Zakázáno stávkování? Zákaz založit si svobodně vlastní firmu?
[/quote]

A co jsou jsou snad bozi? Stejně jako policajti, vojáci, hasiči. Proč zase porovnáváte jen to co se vám hodí a projevujete agresivitu.
Mluvil jste ze všema IT že takhle uboze hovoříte? Třeba IT u Policie mají povinné přesčasy a k tomu některé mají povinně bezplatně. Tuším 250 hodin.
Povinnost nastoupit do ppráce určitě mají všichni - zase lež. Přečtete si prosím havarijní plán krajského úřadu. Pak hovořte.
Lékaři mají zakázáno stávkovat? zase lžete. Zjistite si kdo má ze zákona zákaz
Zákaz založit si svobodně vlastní firmu? zase lžete.


[quote=czhunter;436680]Zbytek jistého předpubertálního primitivismu mě u tebe ovšem nepřekvapuje.[/quote]

Jak tak koukám opět jste nepřekvapil. Asi Vás pasuji na boha jediného SWH. Ale dá se to léčit. Nebojte se
Georginek (2957)|20.2.2011 15:23
Asi takhle. Optimalizace nemocnic, pripadne oddeleni nutna je....
Priklad jak to funguje v Krajske zdravotni. ( kde mimochodem vsemu sefuje jisty pan Benda - ktery je cistota sama ) :rolleyes: Viz clanek jak se nakoupili nejdrazsi pristroje ( predrazene a ted jsou ve skladu )....
Jeste pred krizi jsem sedel u kafe s primarem nejmenovaneho oddeleni u nas v TP a dostal jsem celkem zajimave informace o zbytecnem plytvani penez Krajske zdravotni a nestacil sem se divit... :o
Tak napriklad jsem zjistil proc je konkretne toto oddeleni ( luzkova cast stale tak plna ). Protoze dostali od nejvyzsich mist Krajske zdravotni vyzvu, at pacienty drzi v nemocnici co nejdele, zbytecne, protoze za kazde zaplnene luzko/den dostava Krajska zdravotni hezkou sumicku. Takze se tam drzi lidi jen proto, aby mohli tahat penize z nas, penize z pacientu( kteri tam lezi )

Proc myslite, ze v soukromych nemocnicich zadni lekari neodesli nenbo jen par jedincu? Tento pan primar rikal, ze v soukromych nemocnicich jsou platy jinde, protoze se lekari a reditele normalne dohodli treba na postupnem zvysovani ( ci uz pred krizi byly jinde ), jelikoz soukrome nemocnici si nemuzou dovolit plytvat penezi, nakupovat predrazene vybaveni a pak ho nechat valet ve skladu, delat predrazene opravne prace (okna, plyn atd). protoze na to zkratka nemaji..... A kdyby nevykazovali zisk ( jakoze vetsina soukromych zisk vykazuje ) akorat by to schytali od podobnych "chytrych" panu jako Rath,Engel,Voleman,Skromach....... Krajska zdravotni se topi v dluzich....
A ze nejvetsi smelinarska organizace je Krajska zdravotni zdruzujic Decin,Usti,TP,Most a Chomutov - tam tecou prachy a zbytecne se vyhazuje....

Samozrejme, ze jsou lekari placeni ze statniho rozpoctu.
Samozrejme, ze lekari muzou stavkovat ( nemuzou jen chlupaty, vojaci a hasici )
Samozrejme, ze si muzou zalozit vlastni firmu.
Lekarstvi je jako kazde jine zamestnani.... a kdyz se mi nelibi podminky v zamestnani, jdu delat neco jineho, nebo to proste nestuduju, kdyz vim, ze budu kafrat......

K cemu mi je, kdyz stat zaplati studia bande vydriduchu, kteri si toho nevazi a jeste vyhrozuji odchodem do zahranici? ANO, bezte a natlacte prachy za studia....
Nikdo je nenuti delat v nemocnici, kde se jim nelibi a maji malo penez, ci nejsou spokojeni s podminkami , muzou jit do jine, na pracak, do zahranici a ne provozovat takovej tijatr. Jenze soukrome nemocnice maji stopstav, doktoru dost, a spokojenych. Kdo z reditelu (manazeru) by si vzal do soukrome (byt statem financovane) nemocnice partu stavkujicich otrapu???

Ja taky delam prescasy a ne malo....a hazim tady vyhruzkama? Az se mi to nebude libit, pujdu za sefem, reknu jak to chci a bud mi vyhovi nebo ne.... A kdyz ne, zbalim si fidlatka a pujdu treba jinam..... A na moje vystupy a vyhruzky neni nikdo zvedavej. Tak jako ja nejsem zvedavej na vyhruzky felcaru...

PS: Skoda, ze si 4000 protestujicich lekaru nezalozilo vlastni nemocnici v cele s "genialnimi manazery" Englelem,Volemanem ci Drymlem. Tam by mohli brat 200 000Kc mesicne, makat 20 hodin tydne, mit vsechny nepotrebne pristroje (hlavne ze je mame), vytapet poloprazdna oddeleni, nevybirat zadne poplatky... A schvalne, za jak dlouho by zkrachovali..... :D:D:D:D:D
mstejska (2912)|20.2.2011 17:58
Problém státních nemocnic.
Agel se s doktory dohodl.
Když z firmy odejde 20% zaměstnanců, tak se zastaví?
jarda_xxx (0)|20.2.2011 18:36
Asi takhle, sám pracuji ve zdravotnictví, tedy v soukromé sekci... celý tento humbuk se týká tedy veřejných nemocnic.

S čím souhlasím je, že:
- platy lékařů jsou adekvátní, ALE za počty hodin, které mají být odpracovány, příklad:
Za půl hodiny máte konec pracovní doby, přivezou vám akutní případ, primář vás požádá (=nařídí), jeslti byste mu neasistoval u operace, která se protáhne na X hodin a nejdete domů ve čtyři odpoledne, ale až v osm večer. Nemůžete říct, ne já nechci, mám padla. Samozuřejmě ten přasčas proplacený není. Tyto situace nejsou neobvyklé. Řada lékařů pak rovněž pracuje jedna, dvě i více hodin denně navíc, protože prostě na navýšení stavu lékařů nejsou v nemocnici finance. Asi jako když mě máma říkala, že ve firmě vyhodili půlku oddělení, ale práce zůstala stejná. Logicky se navýší vaše povinnosti. Bohužel ve státní sféře zdravotnické vám není nic proplaceno.
- věděl sem už během studijí, že jdu do povolání, kde dostanu 20 tisíc hrubého po atestaci, ale za adekvátní dobu. Nehodlám pracovat přesčasy zadarmo. V tom je celý ten problém.
- bohužel řada obyvatel naší země vidí sposuty problémů černobíle, nejde říci "nikdo je nenutil dělat v nemocnici", toto není povolání, kde můžete každé dva roky měnit místo pracovního poměru. Už jen 3+5 let atestací vás donutí v tom špitále dělat, soukormý sektor není bezdený a zrkátka soukromé ordiance nemůže mít každý
- stále sme tady zvyklý na systém socialistického zdravotnictví, kdy přijdem kdykoliv za lékařem a ona pro nás bdue pracovat za pár šupů + přesčasy zadarmo a bude nás rovněž zadarmo ošetřovat. Bohužel tento stát nasadil směr západ, tak i se všemi důsledky.
xmarek (1676)|20.2.2011 18:53
[quote=Neregistrovaný;436741]- stále sme tady zvyklý na systém socialistického zdravotnictví, kdy přijdem kdykoliv za lékařem a ona pro nás bdue pracovat za pár šupů + přesčasy zadarmo a bude nás rovněž zadarmo ošetřovat. Bohužel tento stát nasadil směr západ, tak i se všemi důsledky.[/quote]Nejsem si vědom toho, že bych chodil k lékaři zadarmo. Měsíčně odvádím na systém zdravotnictví nemalou sumičku a k lékaři v podstatě nechodím. V okamžiku kdy se tam objevím (většinou z pohnutek toto socialistického zřízení) setkám se pouze s arogancí. A to nehovořím ani o situaci, kdy ležela v porodnici má žena. To jsem viděl to naše slavné zřízení v jeho pravé kráse.
Upřímně je mi jedno kdo mé peníze zhrábne a problémy zdravotních pojišťoven neřeším. Proč taky? Nemám čas ani chuť řešit problém někoho vs. někoho. Celý problém vznikl na úkor pacientů a v tom vidím největší problém. Proto říkám, že pokud se to někomu nelíbí, tak zaměstnanecký poměr je pouze pravní vztah, nikoliv otrokářství a pokud se to někomu nelíbí tak má možnost jít někam jinam. Bohužel to pan Engel a jemu podobní zatáhli trošku do jiné roviny a v duchu se modlím ať to opravdu dostoupí vrcholu a ty vydřiduchy vyhodí. Zatím to tak opět vypadá. Bohužel mám strach, že se tak nestane. :cry

O.T.: Ještě zareaguji na jednu věc. Mi taky přesčasy nikdo neplatí, protože by to firma musela pracně vysvětlovat zákazníkovi, ale výsledek práce je zajímá nejvíc. Takže mnohdy stojím před otázkou být v práci déle a nebo neodevzdat tásky včas. Kdybych si zvolil první možnost, tak bych se asi se zlou potázal, takže jaképak copak. A zajímá to někoho?
cmoudina (37)|20.2.2011 22:59
čkoliv absolutně nechápu co má diskuse o krizi v lékařství dělat na tomto foru měl bych též několik doporučení na dobu po ukončení krize:
1. všechny lékaře kteří se přidali k výzvě a podali výpověď okamžitě propustit
2. veškerý jejich majetek zabavit a roz/pro/dat
3. všechny označit viditelným znamením, aby si nich na ně občané, kteří se s nimi ještě někdy nedejbože dostanou do styku okamžitě mohli vylít svou zlost a jakoukoliv frustraci dle libosti
4. část veřejně mrskat, část do kola vplést a část do pytle s černým kocourem zašít a do vody hodit
5. zbytek vyhnat za brány měst a zakázat návrat pod trestem veřejného upálení na hranici
6. nakoupit "domácího lékaře", "léčbu bylinami" a několik hrstí zeměžluče, ropuší sádlo a mandragoru - budou se teď hodit
7. okamžitě se přestat léčit v ČR a přejít do Němec, či Rakousí - všichni doktoři jsou spřažení, co kdyby se teď chtěli začít mstít na chudácích pacientech
8. ponechat pouze kováře, báby andělíčkářky a vesnické ranhojiče, eventuelně si objednat vymýtání ďábla nebo služby lesní čarodějnice
9. pokud možno jakkoliv neonemocnět - v případě nemoci viz bod 6,7,8

přeji příjemný večer a mír v duši
cmoudina (37)|21.2.2011 20:06
36681 jednotek nenávisti, zášti a zloby
Georginek (2957)|21.2.2011 21:25
[quote=Salamander;436966]http://www.reflex.cz/clanek/dokument/40330/protest-proti-kapitulanstvi-petici-podepsalo-uz-pres-35-000-lidi.html :thumb[/quote]

Kde se to podepisuje? :D V mem okoli neznam nikoho, kdo by s tim co predvedli felcari souhlasil......


To neni nenavist, ale rozum........ protoze vydirani je hnus A tuplovane od doktoru :stupid
jarda_xxx (0)|21.2.2011 22:40
Bohužel je a vždy bude trojúhelník, kde tečou finance a to:

Ministerstvo, dealerské firmy -- Zdravotnický personál -- Pacienti

Nuikdy nebudou téct finance do všech třech vrcholů trojúhelníku, vždy jen do dvou. Pochybuji, že ministesrstvo a firmy pustí svůj cash do jiného vrcholu, čili pak už jen zbývá jestli peníze půjdou do personálu nebo pacientů. Vždy bude někdo nespokojený. Bohužel. Ani kdybysme platili 3x vyšší zdravotní pojištění, tak to nestačí dokud budou peníze téct jiným směrem. Ve zdravotnictví je pěnez neivěřitelné množství, bohužel proudí jinam než k pacientům a lékařům. Dvě milardy najít v rozpočtu MZ je otázka cca 20minut.
stastikp (42)|21.2.2011 22:50
Na druhou stranu, kolikrát za posledních X let stávkovali učitelé ? Zemědělci ? Hasiči (ti tedy tuším jednou..)... Vykřikuje se zde, že lékaři stávkují a ohrožují pacienty. Mám děti na základní škole, pamatuju si minimálně 2x, že jsem si musel v práci brát dovolenou, protože děto nemohly ját do školy, jelikož učitelům se zdají platy málo. Takže bych se oprostil od výkřiků do tmy, že lékaři jsou hrozní rebelové a pořádají protesty a stávky. Navíc k žádnému ohrožení pacientů nedošlo, jelikož lékaři pracovali dále a žádný masivní odchod k prvnímu dni měsíce by nenastal. To pouze česká média opět vyvolala paniku. Možná by část lékařů odešla, ale postupně.
Opravdu mě pobavil názor pána na zastávce v Brně, který tvrdil, cituji "Co by chtěli ? Pochodujou si po nemocnici v bílejch hadrech, kolem mají plno ženskejch a ještě si stěžujou..." Pokud si toto myslí náš národ, tak pánbůh s náma a sbohem.
Nevím, nestudoval jsem 6 let obtížnou školu, kdy ostatní VŠ studenti měly práci a bavili se, zatímco já jsem s kolegy seděl u knih a na práci při škle mohl zapomenout. Pak nepraocval za 12 500 Kč čistého po dobu 5 let k atestaci. Ano, uznávám, věděl jsem to už předem, proto taky ihned jakmile to šlo odešel do soukromé sféry mimo nemocnice. Navíc si nepamatuju, kdy naposledy lékaři protestovali ?
Souhlasím, že vše se okolo protestů lékařů vyhrotilo. Nepodepsal jsem tuto formu protestu. I když s lepšími platy souhlasím. Což je taky logické. Každá profese si stojí za svým. Ale na druhou stranu nehodlám na sebe brát odpovědnost za zdraví pacientů, psychicky náročnou práci, obtížné studium a postgraduální praxi, abych si nemohl říct, že tedy ty peníze by mohly trošku téct i do personálu ve špitále než do farmaceutických firem. Navíc řada pacientů chce z lékařů vytřískat peníze pomocí žalob, což je ryze americký trend, kde to běží jak na páse. Začíná to už i u nás. Bohužel v našem státě co se týče pěněz se musí pořádně dupnout, jinak se nic dít nikdy nebude. A ostatně jsem opravdu zvědavý jak dopadne slíbené navýšení platů (tedy reálně v praxi).
Ivo Mašek (507)|22.2.2011 08:34
Kdyby náhodou někdo z doktorů nevěděl nic o "institutu" VÝPOVĚĎ, nechť nahlédne do zákoníku práce, případně do kolektivní smlouvy na svém pracovišti.
V jakémkoli zaměstnání se zcela běžně dávají výpovědi. Dávají ji lidé, kterým se na současném pracovišti nelíbí a tak si zajistí práci jinde a dávají výpověď. (zaměstnanec, který dá výpověď a přitom nemá zajištěnou práci jinde = korunovaný vůl) Ve výpovědi není nikde stanoveno, že vás současný zaměstnavatel musí vzít zpět. S tím MUSÍ každý zaměstnanec počítat.
Apropó: Já neznám žádné programátory, elektrikáře, hovnocucaře, zámečníky, atd., atd., kteří by si, a to dokonce přes svého rersortního ministra, prosazovali, v případě nezdaru svého úmyslu, návrat na své původní pracoviště.
To, co tu zavedli, nebo se snaží zavést za "institut" doktoři, je velice nebezpečný precedens. Na to nelze přistoupit v žádném případě. Prostě, nelíbí se ti na současném pracovišti, tož dej výpověď a .............. hodně štěstí na pracovišti novém.
A co se týče dalšího: Každý něco umíme, každý něčemu hoví a každý něco dělá. Každá práce je pro společnost důležitá a stává se článkem řetězu. Nějaká nadřazenost tu neplatí. Zákony platí pro všechny stejně.
Polopaticky: Když já dám výpověď a po dvou měsících přijdu za šéfem s prosíkem, že bych ji chtěl stahnout, tak buď ji šéf stahne (a samozřejmě si "smlsne" a dá mi to tzv. sežrat) a dál mě nechá u něj makat., a nebo mi řekne, že bohužel, už má jiné plány. A já akorát mohu svěsit hlavu a jít. kdybych se ovšem v tomto případě dožadoval, a to i prostřednictvím resortního ministerstva, návratu na původní místo a navíc se ještě dožadoval enormního zvýšení mzdy, tak se o mě potom budou zajímat psychiatři. A celkem právem.
Jestli jste si, vážení někteří doktoři, mysleli, že lid padne před váma na prdel, tak to jste se šeredně zmýlili a pokud jste tak vzdělaní, museli jste to vědět už na začátku. Tahle země má na hřbetu 1,5 bilionu dluhu. Zvyšují se tu daně a každý počítá korunku, kterou má/nemá vydat. A vy si do toho přijdete s touhle ránou. Jste šílenci a vyděrači.
Poděkovali jste, a tak .................. odejděte, jak jste si přáli. Všichni jsme nahraditelní, i vy !!
Rosta43 (154)|23.2.2011 02:09
[quote=cmoudina;436981]36681 jednotek nenávisti, zášti a zloby[/quote]

Ale co tak silná emotivní slova.
Ti lidé vyjadřili veřejně svoji podporu petice. Četl jste ji Vůbec? Máte něco jiného než výkřiky do tmy?
Souhlassím s tím, aby lékaři dostali přidáno. Ale nejdříve by se mohlo zjistit, kolik jich vlastně je. Aby třeba nemuseli pracovat, tedy vykazovat 30 odpracovaných hodin za 24 hodinový kalendářní den.....
kevin00 (10238)|23.2.2011 08:27

[quote]"Kdo se chce vrátit, bude si muset podat žádost o přijetí do zaměstnání a projít normálním přijímacím řízením," říká ředitel Antonín Karásek.[/quote]

[quote]"Nemocnice má kolektivní smlouvu s odborovými organizacemi, ve které je zakotven slib věrnosti, a díky tomu také naši lékaři dostávají věrnostní příspěvek ve formě penzijního připojištění," vysvětluje Karásek. Ročně tak za věrnost doktoři získávají šest tisíc, ti starší až čtyřiadvacet tisíc. "Bezdůvodné podání výpovědi je podle mě porušením věrnosti vůči nemocnici. Proč bych měl přistupovat na to, že teď ji chtějí zase brát zpátky? Ti lidé mě prostě nezajímají. Kdo chce, ať znovu nastoupí. Já každou žádost o zaměstnání posoudím. Zatím mi nepřišla ani jedna," krčí rameny Karásek.[/quote]

:thumb :thumb :thumb