reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

core duo 8400+GTX-460

Jasu (45)|21.2.2011 06:42
Zdravím mám cpu 8400 popohnanej a grafiku Gigabyte GTX 460.Chci se zeptat jestli tu grafiku využiju v hrách naplno,nebo to chce nějaké Qcore 9....?Děkuji.
cpuid.png gigabyte.jpg
16cmfan (2153)|21.2.2011 07:11
Áno, Q-core by bolo lepšie ale tak záleží, akú hru by si na tom chcel hrať, GTA IV, ArmA II a pár ďalších by malo prospech z Q-core, ostatné hry už menší a ešte stále sú aj také hry, kde človek medzo D alebo Q nespozná rozdiel... IMHO je to celkom fpohode... cpu by si mohol ešte viac pretaktovať, myslím, že 4Ghz by nemal byť problém.
fanynek (2048)|23.2.2011 01:05
Investice do quad core se dneska vyplatí jenom s novou platformou. Pokud chceš provést upgrade, tak ti doporučuju zatím šetřit peníze. Ale pokud máš něco v prasátku, chceš si udělat radost a nechceš přecházet na Sandy Bridge, pět tisíc to spraví a seženeš C2Q 9550, který jde v pohodě přetočit na 3,6-3,8GHz se zachováním dobrých teplot. Přechod na i5*/i7 nemá oproti starému Quadu do 775 žádný význam. Rozdíl ve výkonu na stejné frekvenci je ve hrách minimální, kdežto příplatek na ceně je dost drastický. No a vlastně budeš mít zase nějaký kačky z prodeje toho E8400:idea

Jinak to tvoje C2D na 3,4GHz tu grafiku určitě částečně "brzdí" a jak psal větráček, bylo by velmi vhodné je popohnat alespoň na těch 3,8GHz.

A pokud bys chtěl porovnat přínos quadu oproti C2D v souč. hrách, quad na slušný frekvenci má už jednoznačně navrch. Upgrade na tvojí platformě je ale z hlediska vynaložených finančních prostředků vůči získaným FPS ve hrách nevýhodný, páč ty potvory pro sc. 775 jsou předražený.

Ale nic si z toho nedělej, já jsem byl ve tvé situaci asi tak před rokem a vyměnil jsem C2D E8400 za C2Q9550 a nelituju toho. Jedu teď na 3,8GHz a je mi dobře. :D Moje rada? Pokud máš navíc 5k (ne víc třeba na Sandyho), kup si C2Q a nebudeš litovat.
Checkni ale, jestli tvoje deska to CPU podporuje a vůbec, příště napiš celou sestavu.
1680_cpu.png
Georginek (2957)|23.2.2011 11:03
Ja sem tohle chtel taky..... ale 5k za 9550 je fakt hodne ( to za to radsi pojedu lyzovat ) ci budu stradat penize na 60" Plasmu :)
Ja sem E8400 natocil na 4,1 a jsem spokojen.....Pokud nebude C2Q o poznani levnejsi, ci nesezenu nejakej bazarovej kousek rekneme do 3K, tak si pak radsi koupim novou platformu i7....

Treba napriklad 9505 ci 9400 se podle me nevyplati urcite...
Jasu (45)|23.2.2011 11:40
[quote=fanynek;437357]Investice do quad core se dneska vyplatí jenom s novou platformou. Pokud chceš provést upgrade, tak ti doporučuju zatím šetřit peníze. Ale pokud máš něco v prasátku, chceš si udělat radost a nechceš přecházet na Sandy Bridge, pět tisíc to spraví a seženeš C2Q 9550, který jde v pohodě přetočit na 3,6-3,8GHz se zachováním dobrých teplot. Přechod na i5*/i7 nemá oproti starému Quadu do 775 žádný význam. Rozdíl ve výkonu na stejné frekvenci je ve hrách minimální, kdežto příplatek na ceně je dost drastický. No a vlastně budeš mít zase nějaký kačky z prodeje toho E8400:idea

Jinak to tvoje C2D na 3,4GHz tu grafiku určitě částečně "brzdí" a jak psal větráček, bylo by velmi vhodné je popohnat alespoň na těch 3,8GHz.

A pokud bys chtěl porovnat přínos quadu oproti C2D v souč. hrách, quad na slušný frekvenci má už jednoznačně navrch. Upgrade na tvojí platformě je ale z hlediska vynaložených finančních prostředků vůči získaným FPS ve hrách nevýhodný, páč ty potvory pro sc. 775 jsou předražený.

Ale nic si z toho nedělej, já jsem byl ve tvé situaci asi tak před rokem a vyměnil jsem C2D E8400 za C2Q9550 a nelituju toho. Jedu teď na 3,8GHz a je mi dobře. :D Moje rada? Pokud máš navíc 5k (ne víc třeba na Sandyho), kup si C2Q a nebudeš litovat.
Checkni ale, jestli tvoje deska to CPU podporuje a vůbec, příště napiš celou sestavu.[/quote]TAKŽE TADY má sestava s kterou si blbnu-jinak net.mám optiku 25Mb.Jo a zdroj mám Seasonic 620W-upgrad počítám cpu deska,ddr3-kolem 9000,-Kč to je dost.když bych prodal tři komponenty-cpu,ddr2,deska-kolik bych zato mohl dostat?Dík
CASE.jpg CPU-8400.jpg DDR-2.jpg DESKA.jpg NOCTUA.jpg REGULACE.jpg gigabyte.jpg LCD.jpg HDD-2X.jpg
johny__g (6387)|23.2.2011 11:47
[quote=Jasu;437411]TAKŽE TADY má sestava s kterou si blbnu-jinak net.mám optiku 25Mb.Jo a zdroj mám Seasonic 620W-upgrad počítám cpu deska,ddr3-kolem 9000,-Kč to je dost.když bych prodal tři komponenty-cpu,ddr2,deska-kolik bych zato mohl dostat?Dík[/quote]

Jo tak to je prudce ynteligentní výpis sestavy. Co třeba suchý stručný výpis komponent, to by nebylo dost cool, že? Hlavně že jsi se pochlubl jaký máš net. :stupid
Jasu (45)|23.2.2011 11:53
[quote=johny__g;437413]Jo tak to je prudce ynteligentní výpis sestavy. Co třeba suchý stručný výpis komponent, to by nebylo dost cool, že? Hlavně že jsi se pochlubl jaký máš net. :stupid[/quote]to byl odkaz pro fanynek-nevím co ti vadí-nemáš rád obrázky?
16cmfan (2153)|23.2.2011 12:06
[quote=Jasu;437414]to byl odkaz pro fanynek-nevím co ti vadí-nemáš rád obrázky?[/quote]

Údaj o rýchlosti internetu je absolutne irelevantný (pokiaľ vieš, čo to slovo znamená, ak nie použi Google alebo Wiki)... naozaj to pôsobí trošku namyslene...
Jasu (45)|23.2.2011 12:09
[quote=16cmfan;437418]Údaj o rýchlosti internetu je absolutne irelevantný (pokiaľ vieš, čo to slovo znamená, ak nie použi Google alebo Wiki)... naozaj to pôsobí trošku namyslene...[/quote]
omlouvám se,nechtěl jsem se chlubit-to fše jsem si pořídil za vydělané peníze na melouchách tak mne to těší.Už tady psát nebudu.