reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC se vypíná po zapnutí

Sikil79 (429)|21.2.2011 16:08
Zdravím. Po dlouhé odmlce bych potřeboval s něčím poradit. Asi za poslední 2 týdny se mi stává, že se mi PC po zapnutí samo vypne.

Tady je několik variant, které jsem pozoroval:

1) Po zapnutí se roztočí všechny větráky asi tak na 1 - 2 sekundy, někdy i déle a počítač se jestě před rozběhnutím disku vypne. Pomáhá jen ho nechat odpočinout tak 5 - 10 min. Zkoušel jsem i odpojit disk, ale choval se stejně.

2) Po zapnutí se roztočí všechny větráky a jedou naplno, ale jinak nic. Poblikává akorát osvětlení předního větráku ve skříni a jeden z nich (nevím který) má nepravidelně kolísavé otačky, které se mění velmi rychle. Něco jako by mu chyběl proud. Pomáhá pouze vypnutí. Studený restart jsem nezkoušel.

3) Vypne se při bootování systému.

4) Někdy při práci, nebo hraní je slyšet takové to cvaknutí, jako když vypnete PC, ale počítač jede dál bez jakéhokoliv lagu, nebo restartu.

Jinak pokud se mi to podaří zapnout, počítač jede celý den i v zátěži bez problému a při restartování systému se chová taky stabilně. Můj zdroj je Fortron Epsilon FX600-GLN 600W starý 3 roky, tak jako zbytek sestavy, kterou mám v podpisu. Momentálně nemám jiný na vyzkoušení, tak nevím. Přikládám ještě screen senzorů z HWiNFO32.
HWiNFO32_sensor_1.png
16cmfan (2153)|21.2.2011 17:11
Prekontroloval by som dosku a zdroj na nafúknuté kondenzátory alebo iné závady...
Sikil79 (429)|21.2.2011 17:16
[quote=16cmfan;436913]Prekontroloval by som dosku a zdroj na nafúknuté kondenzátory alebo iné závady...[/quote]

Zdroj jsem měl rozdělaný v sobotu a teď jsem zrovna koukal na desku, ale ani u jednoho žádné anomálie nepozoruju.
Georginek (2957)|21.2.2011 17:24
OC je?
Po zapnuti 1-2 sekundy se PC tedy vypne..... Zapne se pak automaticky, nebo ho musis zapnout knoflikem?
Sikil79 (429)|21.2.2011 17:35
[quote=Georginek;436916]OC je?
Po zapnuti 1-2 sekundy se PC tedy vypne..... Zapne se pak automaticky, nebo ho musis zapnout knoflikem?[/quote]

Nemám nic přetaktované, a po těch 2 sekundách ho musím zapnout knoflíkem. Mám to v BIOSu nastavené tak, aby mi při výpadku proudu znova nezapínal. Nefunguje ani klávesová zkratka CTRL+ESC pro zapnutí, která nefunguje nidky poprvé, když byl zdroj odpojen od sítě. Jinak napětí v zásuvkách mám v pořádku.
Honza23 (490)|21.2.2011 18:25
Jednu dobu se mi stávalo něco podobného. Stačilo v BIOSu vypnout CPU Fan speed Warning. Zkusit to můžeš.
Sikil79 (429)|21.2.2011 20:04
Tak CPU Fan speed Warning nepomohl, ale zjistil jsem, že pokud odpojím disk a DVD mechaniku, tak PC chytne napoprvé. Zkoušel jsem ho zapnout asi 10x v různých intervalech a žádný problém. Pak jsem připojil pouze disk a při bootu systému se zas vypnul a chytnul až napotřetí. Pokud by dělal problémy právě on, tak proč se chová při bězné práci normálně?

[SIZE="4"]EDIT:[/SIZE]Tak beru zpět. Zkusil jsem připojit DVD a odpojit disk a při zapnutí se PC vyplo. Pak jsem odpojil i disk a vyplo se to taky a nebo se jen točily větráčky, ale v tomto případě svítí kontrolka HDD i když je odpojen a kontrolka Power ne. Vypadá to, že ty projevy jsou náhodné a asi bude fušovat zdroj.
Sikil79 (429)|23.2.2011 18:08
Tak... včera jsem koupil nový zdroj a zatím to vypadá dobře.:thumb