reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nastaveni sitoveho sdileni

Georginek (2957)|21.2.2011 21:21
Zdravim, obracim se na vas o radu.....

Chci kopirovat neco prez sit. V tomto konkretnim pripade z W7 na XP, na Xp jsem nastavil sdileni konkretni slozky, nebo i celeho disku, ve svych W7 jsem otevrel sitova pripojeni, pocitac tam byl, sdilene slozky taktez, ale nemohl jsem je otevrit a napsalo to hlasku, kterou pridavam v priloze.....
Zkousel jsem i TotalComander a tam to napise neco obdobneho s dovetkem, ze nemam opravneni na vstup..

Neco podobneho jsem resil uz mnohokrat, ale nikdy uspesne nevyresil. Chvili to slo, chvili ne......

Mam tady tech PC vice, a jsou vsechny stejne nastavene, a treba k sestrence se dostanu, ale brachu pouze vidim, a nemuzu se tam dostat prez tu hlasku..

Zkousel vypnout firewall, residentni stit, sit je nastavena stejne, sdileni taktez...... Je povolene sdileni a povolene menit soubory a slozky ve sdilene slozce

Vedel by nekdo jak to nastavit aby se tam dalo vlezt???:p
Bez názvu.jpg
Richmond (8084)|21.2.2011 21:30
Co třeba nastavit příslušná oprávnění na přistupovaném PC? Když vytvoříš na "nepřístupném" PC uživatele se stejným jménem a heslem jako na PC z kterého přistupuješ tak to běhá ok?
Georginek (2957)|21.2.2011 21:35
[quote=Richmond;437011]Co třeba nastavit příslušná oprávnění na přistupovaném PC? Když vytvoříš na "nepřístupném" PC uživatele se stejným jménem a heslem jako na PC z kterého přistupuješ tak to běhá ok?[/quote]

To jsem nezkousel, uprime absolutne nevim jak na to.....
Dojigiri (1629)|21.2.2011 22:02
Z jiných pc se na ty nepřístupný složky dostat jde, nebo se na ně nejde dostat odnikud?

Aby se tam šlo dostat, musí být nastavený správně jednak oprávnění sdílení (takže tam ponechat klidně plný přístup pro Everyone) a zároveň oprávnění v samotných vlastnostech složky (záložka zabezpečení - pokud tato chybí, je nutno povolit rozšířenou správu zabezpečení na XP Pro anebo to nastavit přes příkazovou řádku příkazem CACLS v XP Home) - pokud uživatel nemá oprávnění ke složce v systému, tak se do ní nedostane, i když má oprávnění ve sdílení (a platí to i naopak).
Tj. musí mít obě oprávnění - výsledný (efektivní) oprávnění sdílení je průnik obou oprávnění (ve sdílení a v zabezpečení složky).
Georginek (2957)|21.2.2011 22:04
Ne nejde, zrovna sem to zkousel s tatou s jeho ntb. Udelali sme *bat s pristupem ale nejde to..... Avsak ping jde normalne.....

net use p: \\10.0.0.6\plavba /user:gdt gdt
rem net use q: \\192.168.1.70\nalezy /user:gdt gdt
rem net use f: \\192.168.1.70\plicni /user:gdt gdt


Takze opravneni v samotnych vlastnostech slozky je nastavene - i povolena zmena souboru

To opravneni sdileni se nastavi kde??
Richmond (8084)|21.2.2011 22:07
Hoď sem screen s nastavením sdílení (Centrum sítí a sdílení) - rozbalený šipky bych prosil... (stará mi šoupne pc na signál, už si nepamatuju jak to tam ty "pitomý" písíčka mají :D)

edit: dole v trayi po kliknutí na wifi nebo ikonku se síťovkou
Georginek (2957)|21.2.2011 22:09
[quote=Richmond;437037]Hoď sem screen s nastavením sdílení (Centrum sítí a sdílení) - rozbalený šipky bych prosil... (stará mi šoupne pc na signál, už si nepamatuju jak to tam ty "pitomý" písíčka mají :D)

edit: dole v trayi po kliknutí na wifi nebo ikonku se síťovkou[/quote]

Myslis toho Pc kam se nejde dostat nebo meho?? Jake konkretni informace chces? Jedna se o XP
Dojigiri (1629)|21.2.2011 22:13
[quote=Georginek;437036]To opravneni sdileni se nastavi kde??[/quote]

To je přímo tlačítko v záložce Sdílení (kde se nastavuje název sdílení atd. - na tom PC ze kterýho se sdílí) - ale ve výchozím by IMHO mělo bejt nastavený pro Everyone, takže pokud je nastavení zabezpečení složky ok tak by to jít mělo :notsure.
Richmond (8084)|21.2.2011 22:13
Aha, já myslel, že jde o W7 (podle screenu) :notsure
Georginek (2957)|21.2.2011 22:16
[quote=Richmond;437041]Aha, já myslel, že jde o W7 (podle screenu) :notsure[/quote]

Ja pristupuju z W7 do XP....
Dojigiri (1629)|21.2.2011 22:28
A nemá náhodou ještě třeba ten uživatel prázdný heslo? Zrovna včera jsem taky rozchozoval sdílení z XP na W7 a rozchodil to vcelku bez problému (takže chodit to musí), ale teď jsem si tak vzpomněl že podobnou hlášku jsem dostával když jsem se pokoušel připojit jako uživatel s prázdným heslem...


//EDIT teď jsem se teda pořádně kouknul na tu hlášku a to "není dostatek úložného prostoru na serveru" je trochu něco jinýho než jsem dostával já.

Zkus tenhle postup:
http://blog.zarohem.cz/clanek.asp?cislo=1478
Georginek (2957)|21.2.2011 22:32
[quote=Dojigiri;437047]A nemá náhodou ještě třeba ten uživatel prázdný heslo? Zrovna včera jsem taky rozchozoval sdílení z XP na W7 a rozchodil to vcelku bez problému (takže chodit to musí), ale teď jsem si tak vzpomněl že podobnou hlášku jsem dostával když jsem se pokoušel připojit jako uživatel s prázdným heslem...


//EDIT teď jsem se teda pořádně kouknul na tu hlášku a to "není dostatek úložného prostoru na serveru" je trochu něco jinýho než jsem dostával já.

Zkus tenhle postup:
http://blog.zarohem.cz/clanek.asp?cislo=1478[/quote]


Prazdny heslo myslis kde? Zadny ucty tam nema, akorat admina ( a to je on), heslo se nezadavalo....
Dojigiri (1629)|21.2.2011 22:36
Prázdný heslo uživatele na tom PC kde je sdílení (pod jakým se k tomu sdílení připojuje). Tj. když se na tom počítači s XP přihlašuje ten uživatel lokálně, jestli je pro něj nastavený heslo. Pokud je heslo prázdný (tj. např. admin účet bez hesla), připojit se určitě nepůjde, protože pak Windows vzdálený přihlášení blokuje z důvodu bezpečnosti.

Ale koukni se i do Event logu (na tom pc s xp odkud se sdílí), jestli tam náhodou není event popisovanej zde: http://support.microsoft.com/kb/177078/cs
"Parametr konfigurace serveru IRPStackSize je příliš nízký na to, aby server mohl používat místní zařízení. Nastavte vyšší hodnotu tohoto parametru."
Georginek (2957)|21.2.2011 22:38
[quote=Dojigiri;437050]Prázdný heslo uživatele na tom PC kde je sdílení (pod jakým se k tomu sdílení připojuje). Tj. když se na tom počítači s XP přihlašuje ten uživatel lokálně, jestli je pro něj nastavený heslo. Pokud je heslo prázdný (tj. např. admin účet bez hesla), připojit se určitě nepůjde, protože pak Windows vzdálený přihlášení blokuje z důvodu bezpečnosti.

Ale koukni se i do Event logu (na tom pc s xp odkud se sdílí), jestli tam náhodou není event popisovanej zde: http://support.microsoft.com/kb/177078/cs
"Parametr konfigurace serveru IRPStackSize je příliš nízký na to, aby server mohl používat místní zařízení. Nastavte vyšší hodnotu tohoto parametru."[/quote]


Zkusim ten postup, jak si poslal. K tomu heslu, ano je to admin ucet bez hesla, ale to je na vsech domacich PC a do vsech se dostanu ( tak nevim proc zrovna do tohohle ne)
Richmond (8084)|21.2.2011 22:40
A admin nemá heslo (tzn. je prázdný - teda alespoň já to tak pochopil, viz. Skládka) :rolleyes: Jako něco sdílet a nemít heslo se mi nezdá jako dobrej nápad :p
Dojigiri (1629)|21.2.2011 22:43
To se i divím že se na ty PC kde je účet bez hesla dá dostat ... mě to teda včera nešlo (z W7 na XP na účet s prázdným heslem, a ani to nebyl admin) a dostával jsem hlášku že sdílení není přístupný z důvodů zabezpečení nebo tak něco ... a po nastavení hesla už to šlapalo.

[quote=Richmond;437054]Jako něco sdílet a nemít heslo se mi nezdá jako dobrej nápad :p[/quote]

Tak tak ... no, pokud je to jenom v lok. síti (a do internetu např. přes router s NAT) tak to v principu až tak nevadí, ale stejně už pro ten pocit :D
Georginek (2957)|21.2.2011 22:46
No jo, ale tady to pise to s tim nedostatkem mista.... ted jsem zmenil registr a davam restart..

To Richmnond: Hesla neni treba, pac se sdili jen jedna slozka treba filmy a jsou dostupny jenom na domaci siti. Prez server se to ven nedostane. A hlavne tam lezu jen ja, kdyz nekdo neco chce, tak to tam kopiruju ja, ke me nikdo neleze, ja nic nasdileny nemam :D


JUUUUUUUUUUUUU funguje, moc dekuju Dojigirl.... Ten postup jak si postoval s tou upravou registru...
Richmond (8084)|21.2.2011 22:52
[quote=Dojigiri;437059]...stejně už pro ten pocit :D[/quote]
...pokud se nepletu tak na heslo upozorňuje i Win installer, linux bez hesla nefachá, mac os bez hesla nefachá... No něco na tom bude :D
Georginek (2957)|21.2.2011 23:02
[quote=Richmond;437065]...pokud se nepletu tak na heslo upozorňuje i Win installer, linux bez hesla nefachá, mac os bez hesla nefachá... No něco na tom bude :D[/quote]

Jo, upozornuje, ale nikdy ho nedavam, jelikoz instaluju milion pocitacu a nic nehesluju ( jelikoz si to pak lidi delaji sami), doma to mame takhle vsichni, i vetsina mejch kamosu ucet win bez hesla. Notas mam taky bez hesla ( bez sdileni), v praci mame Novell (90% bez hesla prez lokalni pristup) jen 10% dulezitych PC tj 2 moje a reditele jsou zaheslovany.....

A ja si nebudu pamatovat 30 hesel pro firemni a domaci sit, pak se v tom bude nekdo hrabat, zmeni to, upravi ucet, a bude problem.
Takhle to vsem jde a nikdo se do toho nevrta..... Jediny, kdo se do toho vrta sem ja, protoze sem spravce.
A z venku prez server se tam samorejme dostat "normalne"neda. :)
Georginek (2957)|21.2.2011 23:35
Jeste bych se rad zeptal na malickost......Kopiruju ted ty data a koukam ze to jede jen +-12MB/s
ackoliv v TotalComanderu cirka 70-90MB/s
Richmond (8084)|21.2.2011 23:46
TC kopíruje, Win kopíruje, indexuje, mění časy, ukazuje animačky...
zsdx (2098)|22.2.2011 11:03
[quote=Dojigiri;437059]To se i divím že se na ty PC kde je účet bez hesla dá dostat ... mě to teda včera nešlo (z W7 na XP na účet s prázdným heslem, a ani to nebyl admin) a dostával jsem hlášku že sdílení není přístupný z důvodů zabezpečení nebo tak něco ... a po nastavení hesla už to šlapalo.
[/quote]

Bez hesla se da dostat, pokud si to v secpol.msc nastavis (tedy v XP Pro, v Home to jde i bez toho).