reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HDD-přesun dat na nový

Deore3 (71)|21.2.2011 21:45
Zdravím. Potřebuju poradit. Kupuji si nový HDD 500GB, na tom budu mít nainstalovaný nový OS W7. Mám ještě zapojené dva staré HDD s 20 a 80GB. No a když budu mít nově OS na novém HDD, nemusely by mi jít spustit například hry z HDD 80GB nebo půjdou? A kdybych přesunul celý 80GB na 500GB půjde mi to? Chci mít skoro vše na 500GB HDD ale nechci přijít o uložené pozice ve hrách. Doufám že to chápete :-). Píšu teď rychle na notebooku, nemám čas a pokud bude potřeba něco zazálohovat nebo přeinstalovat, musím to stihnout zítra. Dík moc a střádejte kredity :-)
DrZelenka (2491)|21.2.2011 21:51
Existují programy, díky kterým si vytvoříš přesný obraz současného disku a pak ho pouze přeneseš na nový disk - systém se bude tvářit, jako bys disk vůbec nevyměnil. Jen nevím jak to bude s AHCI modem u SATA disků (ty staré jsou tipuju ATA disky a nový disk jsi ATA určitě nekoupil).

Teď z hlavy nevím konkrétní názvy (Acronis Disk Director Suite by to měl umět, ale je placený), zkus google (případně někdo doplní)
Richmond (8084)|21.2.2011 21:54
Tak především při přesunu 80GB na 500GB (např. Acronisem) přeneseš i "nepořádek" takže efektivnější bude ručně přesunout požadované aplikace (+ s tím spojené soubory v Dokumentech a všude možně kde jsou SAVy) a odskoušet je - pokud nastanou problémy tak aplikaci přeinstaluješ ;)
Dojigiri (1629)|21.2.2011 21:54
Tak lze naklonovat starý disk na nový (např. pomocí Acronis Disk Director, Linux dd apod.) a vyhnout se tak nutnosti nový instalace.

Druhá možnost je nainstalovat systém znova na novej disk a starý data na něj ozálohovat (zejména Documents and settings, kde budou savy některých her, ale u některých her budou možná i ve složce hry pod Program Files, takže klidně ozálohovat celý Program Files a pak postupně procházet a odmazávat nepotřebný věci). V tomto případě bude samozřejmě přeinstalovat i hry a nakopírovat savy zpátky ... ale výhodou zase je nově nainstalovaný systém.
Deore3 (71)|22.2.2011 14:57
Dík za odpovědi. 20=PATA, 80=SATA a 500 samozřejmě SATA. Ale takže když teda přesunu hru z tý 80 na 500, tak by měla jít tedy vpohodě spustit. Např ze složky C:\HRY\GTA 4 a přesunu celou složku, i s případnými savy v dokumentech, hra by měla tedy šlapat? Chci jet jakoby odznovu a kdybych přetáhl celý disk, přetáhl by se mi i ten "bordel" a to nechci. Jen nechci přijít např o savy. Je to ale jen příklad
Richmond (8084)|22.2.2011 15:05
Pokud pojedeš odznovu a jenom překopíruješ GTA4 tak ti to samozřejmě šlapat nemusí (tipnul bych si, že zrovna GTA4 si schovává savy někdo v Dokumentech). Pokud budeš klonovat disk (tzn. i s bordelem) tak ti pošlape.
Deore3 (71)|22.2.2011 18:03
GTA 4 je jen příklad :-), mám ho, ale nemyslím to jen s ním. Ale tak ono to nějak dopadne, kdyžtak strčim "starý" HDD do jinýho compu a tam to udělám přes flashku.