reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Používáte SSD?

Deore3 (71)|22.2.2011 21:02
Zajímalo by mě, kolik lidí používá celkem dost drahé Solid State Disky, s jakou kapacitou a jaký hlavní software na něm, pokud nemá velkou kapacitu a nenahrazuje HDD.
Georginek (2957)|22.2.2011 21:45
Chtel sem ho -80GB ale rozmyslel sem si to. Je to predrazeny a jsou s tim problemy..... Az to bude vychytany a ne tak drahy tak si ho poridim.
Neminim neustale s necim laborovat...
Salamander (6177)|22.2.2011 21:50
Ano, 60GB jako hlavni disk v notebooku. Jede to na Linuxu
Jandaskunk (2330)|22.2.2011 22:10
Ne, nepoužívám, na desktopu kvůli rychlému startu systému o pár vteřin se mi to nevyplatí. Ovšem v notebooku to už podle mě smysl má. (vzhledem ke spotřebě a taky dnešnímu používání 5400 rpm disků, případně 7200, ale ty jsou zas hodně hlučné)
durib (1141)|22.2.2011 22:42
Ne a v dohledne dobe ani neplanuju. Duvod- predrazene, kapacita nic moc, porodni problemy nove technologie. Hlavne se to tedy za tu cenu "navyseni" rychlosti pro me nevyplati.
fanynek (2048)|23.2.2011 00:09
-Ano, jsou drahé. Ale co, v době uvedení nové vývojové řady/technologie čehokoli, není. Před čtyřmi lety jsem kupoval 2x2GB Geilů 800MHz CL4 za cenu přes 6.000,- a dneska po nich nikdo skoro neštěkne.

-Že se s tím musí člověk trochu poprat? Ano, ale už je dost infa na webu na to, aby člověk nekoupil krám, aby se ta investice za to stála a aby to v počálu "rozchodil".

-A rychlost? To není jenom o tom, že mi widle startují 5x rychleji a vypínají, než řekněš "nazdar". Je to o tom, že se mi načtou všechny aplikace po startu systému okamžitě (a že jich není málo), že se mi spustí jakkoli velký grafický balík během dvou vteřin, že nečekám, než si disk něco přehrabe, aby mě milostivě postil "dál". To samé platí o hrách.
Je to taky o tom, že má nulovou hlučnost, riziko kolapsu je taky minimální a co hlavně:
současný nadupaný stroje nikdy nevyužijí svůj výpočetní potenciál, dokud se nedostanou k datům bleskově. HDD je největší brzda systému a počítače jako celku, takže pokud chce někdo upgradovat za účelem zvýšení aplikačního výkonu už tak dost silnýho stroje, je SSD jediná volba.:thumb

Já svých pěti tisíc rozhodně nelituju a ten, kdo zavrhuje SSD neví, o čem mluví. Stačí jen dobře vybrat.
Intel X25-M 160GB.jpg
Zoidik (1405)|23.2.2011 07:24
WD Raptor 74GB a budu přecházet na Samsung F3 250GB. Raptora nechám na nějaký druhý sekundární systém.
xmarek (1676)|23.2.2011 08:45
Ne nepoužívám. Důvod? Rozumná kapacita stojí dost peněz, kvůli tomu, že mi něco startuje o nějakou tu vteřinku mi to zatím za to nestojí. Každopádně si myslím, že si časem něco takového pořídím, ale opravdu až bude cena na nějaké rozumné úrovni.