reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Místo 8 GB 3,35?

Wakizashi (11)|22.2.2011 21:53
Ahoj, rád bych poprosil o radu. Na mém přehrávači, který funguje i jako UMS flash disk jsem zaznamenal neduh v podobě menší paměti. Za chybu dost možná můžu i já, protože jsem chtěl na zařízení zavést boot files + formát, což stejně nešlo. Po navrácení souborů, které jsem si zálohoval, ale koukám, že přístroj má jen 3,35 GB. Zkoušel jsem ho tedy znova formátovat v nástroji ve w7 v defaultu, ale kapacita pořád 3,35. Dělám něco špatně? Podle mě je chyba někde v system file, ale netuším, jak to vrátit zpět na původních 8 GB.

Díky všem za možné typy a rady.
zsdx (2098)|22.2.2011 22:26
[quote=Wakizashi;437321]Zkoušel jsem ho tedy znova formátovat v nástroji ve w7 v defaultu, ale kapacita pořád 3,35.[/quote]

Co to bylo za nastroj a jak to vidi Spravce disku?
Wakizashi (11)|23.2.2011 21:40
[quote=zsdx;437326]Co to bylo za nastroj a jak to vidi Spravce disku?[/quote]
Zdravím, standardní format přes kontextové okno. Poté jsem zkoušel spustit správce přes tento počítač a při správě disků koukám, že se z nějakého mnou nepochopitelného důvodu odalokovala chybějící část.

Předpokládám tak, že budu muset nabootovat z W7 DVD a sloučit to opatrně na začátku odebráním jednotky a vytvořením nové spojené, že? Přes onen správce se mi to nějak nedaří.
durib (1141)|23.2.2011 22:17
Ve sprava disku- akorat odstran svazky a vytvor novy oddil.
Wakizashi (11)|24.2.2011 00:08
[quote=durib;437524]Ve sprava disku- akorat odstran svazky a vytvor novy oddil.[/quote]


To je právě divné... Delete volume mám šedivé a nedostupné...
durib (1141)|24.2.2011 12:18
zsdx (2098)|24.2.2011 14:02
[quote=Wakizashi;437537]To je právě divné... Delete volume mám šedivé a nedostupné...[/quote]

Zkus diskpart /ale opatrne!/ -
[code]sel dis 1 - clean - cre par pri[/code]
cislo disku ziskas v diskpartu po zadani lis dis
Wakizashi (11)|24.2.2011 17:22
[quote=zsdx;437612]Zkus diskpart /ale opatrne!/ -
[code]sel dis 1 - clean - cre par pri[/code]
cislo disku ziskas v diskpartu po zadani lis dis[/quote]

Zdravím,

musím Vám moc poděkovat, protože Diskpart vše vyřešil. Snadno a rychle, dokonce tam byla k dispozici okamžitá nápověda s příkazy. Předtím jsem zkoušel správce disků i při nabootovaném Lucyd Lynxu a žádný úspěch. Asi to chtělo konkrétní ovladače. Utilita Gparted pro změnu onu flasku nevidělo vůbec stejně jako partition Wizzard pro Windows, jinou ano.

Samozřejmě děkuju za ochotu všem. Onen Paragon jsem ani nestihl vyzkoušet. =)