reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Uploud dat z meteostanice přes router Asus

horale (3)|23.2.2011 18:41
Zdravím všechny,

prosím o radu, pokud by jste někdo věděl jak na to. Nevím jak začít, tak to vezmu trochu obsáhleji. Zajímám se o meteorologie a vlastním meteostanici, ze které stahuji data do PC do programu Cumulus, kde mám nastaven FTP server na uploud dat na webové stránky. Jelikož mi toto běží pouze při zapnutém pc, koupil jsem si router Asus VL 500 gP V2 a s ním USB flash disk, na kterém je nainstalován program Stribog, který data odesílá přes router na webové stránky "počasí doma". No a teď o co mi jde.

Rád bych si nějakým způsobem nastavil vlastní USB flashku. Nahrál do ní program Cumulus a nahrával data na svůj web. (Stribog není špatný, nicméně nelze nahrávat na svůj vlastní web) V tuto chvíli jsem si na fleshku nainstaloval Cumulus a přidal autorun v domnění, že se mi po zasunutí do Routeru nastartuje program Cumulus a bude uploudovat data na web, ale jak vidím, tak jsem se zmýlil. Nic nefunguje a na flešku se nedostanu ani přes webové rozhraní. Dostanu, ale pouze jako na sdílený disk, ale Cumulus nejde zapnout.

Jsem naprostý laik, tak to pouze zkouším, proto prosím Vás odborníky, zdali by jste mi s tím mohli pomoc a předem moc děkuji.
matouš (1)|23.2.2011 20:09
Musím Vás bohužel zklamat!
Jak jsem pochoil z vašeho příspěvku, tak popisovaný router ASUS běží pod Linuxem (a stejně tak tedy i původní aplikace). Nový software je však určen pro Windows, takže jeho spuštění na tomto routeru je už z principu pochopitelně nemožné ...
zsdx (2098)|23.2.2011 20:31
//prekoukl jsem se na googlu pri hledani toho softu, muj prispevek nema smysl
majatrabi (28)|23.2.2011 21:04
Jak psal kolega "matou?" Linux Windous nejdou vždy dohromady.
Sehnat Cumulus v linuxu nebo něco podobného pak by to mohlo jet.
Nebo požádat výrobce programu "Stribog" jestli by Vám program neupravili tak aby jste mohl posilat data na svuj web.
Další možnost by byla ukladat data na NAS server a z něho potom data číst nebo posílat na Váš web.

Stouhle problematikou bych se spíše obratil na nějaké fórum o meteostanicích. Teť nechci z pochybnit odbornost zdejších uživatelů.
horale (3)|24.2.2011 00:18
Děkuji všem za odpovědi. Asi mám smůlu.. Na meteoserverech jsem se ptal také, ale nikdo mi neporadil a nechat běžet PC nonstop jen abych měl data na webu se mi opravdu nechce. Stribog není špatný, ale stejně bych raději využíval Cumlus jak pro pěkné grafické zobrazení, tak také pro možnost upravovat a nastavovat meteostanici, což ve Stribogu možné není.

Ještě se tedy jenom zeptám na ten NAS server. Po jakém bych se měl podívat a jak pracné je potom nastavení?

Ještě jednou moc děkuji