Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 71

Téma: Poraďte prosím s výběrem komponent pro vodníka

Neregistrovaný

Takže mi holt nezbude nic jinýho, než tam dát kousek hadičky. Ok, přidám 2 šrouby a objednám to.

Děkuji moc za rady

Ondřej Stašek
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

Dobrý den.

Tak všechny díly dorazily v pořádku už v pátek. Dával jsem to dohromady až do neděle večer. Narazil jsem na pár drobných nedostatků, ale nakonec jsem uspěl.

* u chladiče na procesor nebyl v jedné matce (toolless kolečko) závit a chyběla jedna podložka (nebo 3 přebývaly?)
    * L fitinky byly různé - jedna byla na klíč 16, druhá 17, jedna převlečná matice byla v pořádku, druhá byla o milimetr menší (dost jsem se s tím navztekal, než jsem to utáhl, ale teď to bude držet navždy)
    * šrouby k radiátoru byly "akorát" na přidělání chladiče, ale ne na přidělání chladiče s drátovým chráničem a gumou dospod (chyběly tak 2 milimetry aby se šroub chytil) - ale stejně se do bedny nahoru nevešel radiátor s přišroubovanými chadiči, takže jsem to nakonec k hornímu víku přidělal stahovacími pásky
    * mile mě potěšilo, že když jsem konečně rozebral můj Radeon 5850, tak se na ní hodily pasivy, co mi zbyly z krabice s Accelero S1 co jsem koupil kdysi k Radeonu X1950. Jen pasiv přes napájecí obvody byl o půl centimetru delší, než rozteč děr na desce (tak jsem druhej konec přichytil kusem pružiny) a musel jsem vyrobit malinký chladič na jeden napájecí brouk pod Xfire konektorem (že by napájení na PCI-express bridge?)
    * docela jsem se vyvztekal (a párktát zranil), než jsem sundal 220 koncovku napájení pumpy abych napájecí šňůru prostrčil vzadu bednou průchodkou pro hadice vodního chlazení
    * potěšilo mě, že ten samý konektor, co je na průtokoměru, se používá v kopírkách - tak tam mám originál, jen jsem sletoval 2 šňůry a bylo připojeno
    * vyšlo to těsně nad 2m hadic a cca 0.4l kapaliny
    * nakonec jsem to zapojil takhle: pumpa - cpu - čipset - grafika - radiátor - průtokoměr - čidlo teploty - pumpa (expanze)
    * průtokoměr hlásí 80-100 RPM (není to málo?)
    * docela mě naštvalo, že ta moje "super" deska (Gigabyte P55A-UD7) umí sice 7 větráků, ale jen u 5ti z nich umí zobrazit otáčky (že by problém SpeedFAN, kterej to nenadetekuje?) a štelovat umí jen jeden (na CPU) - víc voleb v biosu není (SpeedFAN sice nadetekoval nějaké 3 "štelovače" ale nedělají nic) - není na to nějaký lepší soft?

Takže při 18 stupních v místnosti teplota kapaliny na návratu do pumpy při IDLE vylezla za půl hodiny na 20. Při hraní 3D hry vylezla po hodině na 28. To bylo při obou ventilátorech pod chladičem točící cca 1100.

Pak se mi povedlo jeden ventilátor zpomalit na ~500 (zapnul jsem Smart CPU FAN). Teplota stoupla na 34 stupňů.

Tak jsem zkusil být zlej a vypnul druhej ventilátor úplně (takže v celý bedně byl jen 12cm na zdroji, ten je štělovanej podle teploty a druhej 12cm pod radiátorem na ~500 otáček). Teplota nevylezla nad 40 stupňů. Počítač se i po 2H hraní 3D hry choval stabilně. To vůbec není špatný - možná až zbytečně předimenzovaný (takže je ještě rezerva na novou grafiku a možná do budoucna i procesor)

Ale co mě dost vadí je, že ta pumpa dělá hroznej randál. Je to sice tišší, než Radeon 5850 v 3D zátěži, ale ne o moc. Není větší slyšitelný rozdíl mezi zapnutým a vypnutým počítačem se zapnutou pumpou. Co se s tím dá dělat? Pumpu mám přidělanou dodaným suchým zipem nahoře na DVD mechanice . Ničeho se nedotýká. Dá se to toho poslat nižší napětí? Nebo to něčím obalit? Rozebírat se mi to opravdu nechce...

Fotky: https://picasaweb.google.com/1069723...eat=directlink

S pozdravem

Ondřej Stašek

Moderátor Avatar uživatele Alphacool Support
    Registrace
    Mar 2008

Fotky pekne :-)

Co se tyka toho uchyceni radiatoru - k Black Ice davaji sroubky jak se jim to zrovna hodi, takze u Vas se jim hodilo zrovna dat kratke :-( jsou to ale klasicke M4 tzn pokud mate nekde pobliz zelezarstvi tak za 20Kc jich 8ks sezenete :-)
    Co se tyka vykonu - kdyz to chladi jen CPU tak je to tak normalni grafika by to zatizila vice...

K te pumpe - jaky je to zvuk ? Dunivy ? Klepavy ?Pokud je to klepavy zvuk tak je bud pumpa vadna, nebo tam mate malo vody a nasava i vzduch. Ta pumpa je zcela ticha, krome vibraci, tzn neco je spatne.

Neregistrovaný

Ty šrouby se tam stejně nevešly (neboli nebyla by díra na díru), takhle je to v bedně úplně natěsno.

Chladí to i grafiku

Zvuk je to takový dunivý vrčivý. Vody je určitě dost (cca centimetr pod horní okraj expanzky). Když na ní zatlačím, ztiší se to trochu. Celá bedna vibruje.

Na https://picasaweb.google.com/1069723...eat=directlink jsem nahrál foto pumpy a "pokus" o natočení videa. Moc ten mobil zvuk nebere

Registrace
    Mar 2008

Kdyz tu pumpu polozite na bok tak se zvuk nejak zmeni ?

Neregistrovaný

Tak jsem odkrytoval pumpu a zjistil jsem, že mi trochu kapaliny vyteklo ven (nejspíš kolem uzávěru expanzky - ten ale teď drží tak, že jsem s nim rukou nehnul). Vysušil jsem to toaletním papírem. Když jsem zbytkem ruličky podložil pumpu, dost se to ztišilo (vibrace se nepřenášejí na skříň). Ideální to ještě není, ale už se s tím dá žít. Už je to řádově na úrovni toho ventilátoru na max. otáčky.

Když pumpu položím na bok, tak to začne vrčet ještě víc jak to začne přisávat vzduch (kapalina zbělá bublinkami vzduchu). Když ji vrátím do svislé polohy, tak se to po chvíli zase zklidní.

Registrace
    Mar 2008

Mozna by to chtelo neco jako http://www.alphacool.cz/produkt/Aqua...it_-_rev2.html

Na rovinu rikam, ze my nemame zkusenosti s davanim teto pumpy do 5.25" pozice. Vzdy ji davame na dno case a tim padem se ten zvukovy projev muze lisit...zalezi take jak je case odvibrovana atd. Pokud Vam ten hluk nevyhovuje, muzeme ji vymenit za jiny model...treba EK DCP, nebo Laing...ale obe jsou to drazsi reseni.

Neregistrovaný

Jo, ta antivibrační podložka nevypadá špatně. Když tu pumpu ještě do něčeho zabalím, tak to snad bude v pohodě. Vyměňovat (rozebírat) se mi to opravdu nechce. Tuhle jsem vybral kvůli tomu, že ji všichni chválili pro tichost (asi mám holt smůlu ) ne kvůli ceně.

Pak mě ještě napadlo, že bych si vzal na den dovolenou a udělal si k vám výlet s celou bednou a na místě byste mi moh poradit co s tím, ne?

Neregistrovaný

Tak jsem včera koumal, proč mi ta pumpa teče. A přišel jsem na to. U závitu fitinky na výstupu je malá prasklinka. Nevím, jestli tam byla už od začátku, nebo se mi ji povedlo "vyrobit" utahováním fitinky, ale nezbylo mi nic jinýho, než milou pumpu vymontovat a posílám ji dnes zpět.

Jakou máte nejtišší pumpu? Docela se mi líbila Laing DDC 12V Ultra AGB + Alphacool TOP (není to až zbytečně výkonné a tím pádem i hlučné?) rovnou s expanzkou. Přidal bych tu antivibrační podložkou, co jste psal (přehodil bych krabici s diskama nahoru a pumpu bych přidělal na dno bedny).

Nebo vzít nejslabší Laing s topem a dát ho do Watercool SilentStar DDC Pro Box a nějakou expanzku (nejlépe s kovovými závity na fitinky) k tomu? To bych zase moh přidělat do boxu pro disky - tam by šroubky šly přes gumu, takže by to nemuselo tolik vibrovat (viz http://www.nexustek.nl/images/prom9bay.jpg)

Co bude tišší?

Jak moc se mají fitinky na té plexi expanzce utahovat, aby netekly, ale nepraskly?

Taky musíme domluvit na nějaké rozumné pokutě, když jsem vám nejspíš zničil víko expanzky a koncovku síťové šňůry (rozebíral jsem ji 2x aby šňůra prošla vývodem pro vodní chlazení vzadu ve skříni).

Pak budu potřebovat nějakej regulátor větráků. To, co umí deska, je tragický. Docela mě zaujal mCubed T- Balancer bigNG Když už to dělám, tak pořádně.

Registrace
    Mar 2008

Laing nevibruje vubec, je to takovy jiny zvuk...takovy spis elektricky, ale je velmi tichy. Kazdopadne pokud Vam prisla hlucna ta agb station tak Vam asi prijde hlucny i ten Laing...
    Na laing se zadne odhlucneni pro verzi s expanzkou nedela. Tzn pokud chcete dat Laing do odhlucnovaciho boxu, tak jedine s TOPem a expanzku zvlast.
    Co se tyka te praskliny - musi se utahovat jen rukou. Rozumne na maximum, ale urcite jen rukou. Doufam, ze nam toto vyrobce uzna, protoze standardne se praskliny v zavitech logicky neuznavaji - prilis velky tlak pri dotahovani.
    K tomu bigNG - dnes uz bych doporucil spis aquaero 5 LT...

Neregistrovaný

S tou AGB station bylo něco špatně. Dělala větší hluk, než Radeon 5850 na max. otáčky a vibrovala celá bedna. Největší problém byl v uchycení. Když jsem ji držel v ruce, tak to bylo vcelku v pohodě. Když se ten Laing poladí ještě tím Fan controlerem, tak to snad nebude slyšet skoro vůbec, ne?

Takže to objednám takhle, aby se to vyřizovalo?

Aqua Computer Aquaero 5 LT USB Fan Controller
    Aqua AquaTube - Black
    Laing DDC 12V PRO + Alphacool TOP
    Watercool SilentStar DDC Pro Box
    2x Šroub 1/4 pro 11/8mm

Snad se s výrobcem nějak domluvíte, abych tu pumpu nemusel platit celou

Neregistrovaný

Když jste se neozval, tak jsem to objednal.

Ta pumpa je už jako obchodní balík na poště, takže zítra bude u vás. Teď už zbejvá jen se domluvit, kolik mi za její vrácení slevíte na této objednávce. Než dojdou všechny díly, tak se snad vyjádří i dodavatel.

Neregistrovaný

Jsem úplně zapomněl, že bych měl v okruhu hliník. Tak budu muset vyměnit tu expanzku za např. Koolance Reservoir + Holders - 80mm.

Registrace
    Mar 2008

Laing moc nema smysl regulovat, protoze jeho vykon klesa dramaticky kdezto hlucnost prilis ne...

Ta Aquatube v tehle verzi je hlinikova - takze spise bych vzal Delrin verzi...
    To Aquaero LT je uplna novinka a cekame je pristi tyden prvni dodavku, tak snad skutecne dorazi...

Jinak ten Laing PRO je s Watercool boxem kompatibilni, ale musite si vyriznout (rozsirit) o cca pul centimetru v tom boxu otvor...

K te AGB Station - vrchni dil jako spare part stoji 10eur...tzn az k nam dorazi tak se na to podivame a domluvime se.

Neregistrovaný

Tak budeme doufat, že ten Laing v odhlučňovacím boxu ještě k tomu přidělanej v tý bedně šroubama v gumě bude tichej. Nic tiššího se už asi sehnat nedá, ne?

Nebylo by lepší pořídit na tu pumpu jinej TOP? Mě by se líbil Aqua Computer AquaCover - Laing DDC TOP (víc vydrží, než ten plexi top, ne?), ale s tím bych to zase nevešel do toho odhlučňovacího boxu Na kterej TOP je ten box dělaný?

Na tu Delrin verzi jsem pak taky koukal. Původně jsem chtěl něco "železnýho" aby to zase neprasklo Nakonec jsem zvolil do objednávky Koolance Reservoir + Holders - 80mm. To bude asi v pohodě, ne?

Regulace větráků deskou je tragická, ale displej jsem nechtěl. Tak jsem zvědavej na to Aquaero LT. Jen koumám, jestli nemá smysl, když už do toho jdu, rovnou vzít to PRO nebo XT. Ten displej se mi líbí Dělají to i v černé verzi? Všude jsem viděl jen stříbrnou.

Pumpa už přišla?

Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. rada s volbou komponent pro vodníka
    Od Neregistrovaný v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 10-05-2014, 20:18
  2. Prosím o kontrolu položek pro vodníka
    Od Míra, Plzeň v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 25-01-2014, 19:18
  3. Poraďte mi prosím s výběrem graf. karty .)
    Od Drepo02 v sekci Grafické karty
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 27-01-2013, 10:41
  4. Pomoc s výběrem komponent
    Od NEXUSSPlay v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 29-06-2012, 09:34
  5. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 26-06-2012, 19:44