reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Firewall WinXP vs Comodo FW tak už fakt nevím...

bluenite38 (178)|24.2.2011 10:51
Zkusil jsem místo základního xp fw nainstalovat po doporučení Comodo poslední verzi 5.3.atd.
Mimo to, že zabírá cca 100mega ram a nutí kdeco k instalaci jsem byl s ním celkem spokojen.
Až do doby, když jsem ho otestoval na test.bezpecnosti.cz. Dvě z 19 služeb byly napadnutelné (NetBIOS Sesion a WIN NT/2000 SMB).
Přitom s obyč xpfw bylo všechny ok. Dá se vůbec tomu testu věřit?
Určitě to jde nějak nastavit, já se v tom ale nevyznám, kde a jak.
Proč právě tyto dvě služby musím speciálně nastavit?
díky za radu
Petr
r34ktor (7477)|24.2.2011 13:24
Nastavení Firewall > Průvodce maskováním portů > Blokovat všechna příchozí spojení a zcela skrýt mé porty nepomáhá?
Jech Josef (206)|24.2.2011 13:36
[quote=r34ktor;437598]Nastavení Firewall > Průvodce maskováním portů > Blokovat všechna příchozí spojení a zcela skrýt mé porty nepomáhá?[/quote]
Chtěl bych se zeptat jestli firewall Comodo pracuje i kdyš není v zapnutý po spuštění, jestli pracuje na pozadí jako firewall ve windows.
Děkuji
r34ktor (7477)|24.2.2011 13:45
Comodo má dvě části - ovládací rozhraní a engine, který se spouští jako služba. Pokud engine běží a komunikační rozhraní ne, aplikují se vytvořená pravidla, ale nelze vytvářet nová.
Dojigiri (1629)|24.2.2011 14:10
Případně možno nastavit v Comodo restriktivnější politiku firewallu (např. "režim uživatelských pravidel"), aby se ptal na každé spojení (jinak se ptá jenom na některý a některý automaticky povoluje).