reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přehrávač/kodek na mkv filmy

dracihnev (170)|25.2.2011 09:53
Zdravím, chtěl bych se zeptat co používáte na přehrávání hd filmů v pc. Zkoušel sem PowerDVD ale nechtěl mi přehrát buď obraz nebo zvuk u některých filmů. Classic media player - home cinema si sice poradil dobře s kódováním dts přes digitální výstup a je uživatelsky přehledný a jednoduchý ale zase mě přišla hodně špatná kvalita obrazu. Takže možná by stačil jen nějaký externí kodek do něj. Dále sem zkoušel VLC nebo KM player ale taky nic moc. Doporučili byste mi nějaký přehrávač nebo kodek který by si lépe poradil s kvalitou obrazu u mkv?
Dojigiri (1629)|25.2.2011 14:22
Já používám na přehrávání mkv (x.264) kodeky ffdshow (a Haali media splitter).
kocourleo (110)|25.2.2011 21:29
Media player classic HC si musíš správně nastavit, pro win Vista a win 7 zvolit renderer EVR Custom, pro win XP WMR-9 (Renderless). U windows novějších než win XP je s ním kvalita vynikající. Koukni se sem: http://www.highdef.cz/menu/navody/akcelerace.HD/akcelerace.HD.videa.grafickou.kartou_part3.php
dracihnev (170)|23.3.2011 09:25
Tak si představte že ty barvy byly kvůli nastavení ati catalyst. Nevím proč ale měl sem tam zaškrknuté věci jako živost barev, oprava tělového odstínu a jasnější bílá. Kromě toho sem tam ještě vypnul dynamický kontrast který způsoboval v některých scénách šílené zesvětlování a hned zase ztmavování okrajů. Ale i tak stále nejsem s kvalitou mkv videí spokojen. Barvy už jsou okej ale při pohyblivých scénách tam jsou nejrůznější deformace obrazu a místy dokonce zubaté hrany které by potřebovaly vyhladit.

PS: zkusil sem dle rady kocourklea změnit render z wmr9 na EVR Custom. Deformace tam stále jsou. Ubylo zrnitosti a zmenšila se zubatost některých předmětů. Nadruhou stranu mi obraz teď nepřijde tak ostrý. Nejvíc je to poznat na obličejích. Je to dáno asi tím že tenhle render se snaží zamaskovat všechny ty nechtěné efekty a cenou je pak ta ztráta ostrosti. Ty deformace mě ale trápí víc. Objevují se buď při pohybu obrazu nebo při přechodu na další scénů. Jeden takovej klasickej případ sem dal do přílohy. Co s tím?

PPS: napadlo mě jestli to není lcd monitorem? Ale to se mi moc nezdá když tam ty deformace zůstavají i po zapauzování...
Bez názvu.jpg
dracihnev (170)|23.3.2011 21:32
Abych vychytal kvalitu tak sem udělal vše podle návodu na který mě odkazoval kocour a výsledek je že asi polovina mkv videí mi jede asi dvojnásobnou rychlostí, zvuk jen praská.. když u toho poslouchám hudbu přehrávanou v jiném programu tak se začne sekat... zkusil sem vše vrátit zpátky ale nepomohlo to... kde je chyba?
kocourleo (110)|24.3.2011 23:22
Zkus jiné ovladače grafické karty. U toho obrázku z videa je vidět velká komprese, čili nekvalitní je zdroj videa, od toho nemůžeš čekat zázraky. Proužkování může být prokládané video. Pro jistotu reinstaluj i ovladače zvukovky. A neinstalovals náhodou nějaké codecpacky?
Georginek (2957)|25.3.2011 10:12
Ono, tam tech moznosti nastaveni MPHC je vic...... Ja to delal podle http://imouto.my/all-the-things-you-may-want-to-know-about-media-player-classic-homecinema/ Tady jsou do detailu popsany funkce...
Znam jeste jeden site, ten nemuzu najit, mam ho doma ulozenej v zalozkach, pak ti to sem hodim. Tam je to i cesky myslim :)
Pripadne muzes taky pouzit VLC.