reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ztišení Powermacu

kanabis (254)|26.2.2011 09:48
Zdravím,
mám tu jeden powerMac G4 APG a je slyšet. Zkusil jsem tedy vyndat velký větrák z case ale nepomohlo to. Teď tam je už jen 1 ve zdroji. Myslím, že nezvetším problémem budou HDD. Jak je ale vidět na obrázku nedají se použít klasické krabičky na HDD. Nějakému "homemade" řešení se nebráním :)

A nevíte o nějakém tichém fanu? Původní má mezi dírami na šroub vzdálenost 10,5cm, od kraje ke kraji 12cm a na výšku 2,5cm. Co jsem se koukal na Scythe tak ale mají 3 pin konektor a já potřebuji 2 pin. (je to tento fan http://www.bonanza.com/booths/iZupa/items/Apple_PowerMac_G4_Sensflow_Case_Fan_600_5914_WFC1212b)

Děkuji za rady.
102490657_202973e252.jpg
DrZelenka (2491)|4.3.2011 22:44
Co se týče větráku, tak mám dobré zkušenosti s Sharkoon Silent Eagle (12cm, 1000 otáček). Záleží ale jaké hlučnosti chceš dosáhnout.

Co se týče 2/3pin konektoru, tak 3. pin (žlutý tuším) slouží pouze k monitorování otáček - kup 3 větrák a zapoj jen 2 daný kabely. Stačí koukat na barvu - černý je zem, červený napájení. Pozor však na barvy u molex kabelů vedoucích ze zdroje - tam je červený +5V, ale větrák chce +12V (tzn žlutý ze zdroje). Detaily najdeš na štítku zdroje.

Ta hlučnost může být způsobena více věcma, zkus třeba špejlí opatrně na chvíli zastavit větrák ve zdroji, aby jsi zkusil zda to není on. Disky se dají odhlučnit zavěšením na gumy do 5,25" pozice (nebo zakoupením odhlučnovacího boxu).

Nebyla by fotka ve vyšším rozlišení? Na tohmle toho moc nevidím.
Richmond (8084)|5.3.2011 12:06
Stopro bych dal něco s dražších, Ener, Noctua nebo Scythe... To je druhá verze G4 s dírama vpředu? Ty byly o něco hlučnější než ty předchozí bez děr.
kanabis (254)|10.3.2011 19:38
díky za rady. zatím jsem zjistil pár věcí. Nejhlučnější je 20GB HDD(nesystémový -> nevadí to, vypíná se), dále systémový disk a poslední ten velký větrák uvnitř(vypne se, ono se to nějak uchladí aj bez něj). Větrák ve zdroji je naprosto neslyšný.

Systémový disk jsem tedy dal na gumu. Zavěšený není, prostě jsem ho vecpal do 3,5 pozice. 5,25 pozice nemám a tak odpadají tišící boxy.

Cílová tichost by měla být po ztišení stejná jako u MB -> neslyšné v idle :)

Je to G4 AGP -> bez děr ve předu