Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Po načtení Biosu monitor zmavne

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Pořídil jsem si starší PC, které normálně jelo - bez problémů. Mě se po převozu a opětném připojení kouslo. Zkontroloval jsem, jestli se něco neuvolnilo. Zformátoval a nainstaloval znovu Win XP PRO. Po připojení k netu se to znova nějak začalo kousat. Tak jsem to přeinstaloval znova. Jel několik dnů bez problému. Pak se samovolně restartoval. Když začal nabíhat...načetl Bios a pak zůstal monitor tmavý. Ventilátory jely, monitor svítil, že je připojený a dostává data a bylo vidět, že je podsvícený. Myslel jsem, že je grafika nějaká načatá (integrovaná). Dal jsem grafiku AGP nějakou starší - a nic se nestalo. Pustil jsem znovu instalaci WIN XP PRO a instalce proběhla. Nainstaloval jsem všechno a chová se dobře. Vyčetl jsem zde na foru, jakým způsobem ho testovat. Zkusil jsem Goldmemory (jen trial verzi) jela cca 4hod a nenašla žadnou chybu. Pak jsem zkusil HDTUNE a vypsal mě nějaké varování. Viz přiložený screen. Nevíte co jestli jsou to kritické chyby, které by mohly později způsobovat nějaké problém.
    Děkuji
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: screen.jpg 
Zobrazení: 79 
Velikost: 115.8 KB 
ID: 20742  
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

CRC error značí chybu v komunikaci. Tzn špatný kabel, nebo elektronika v disku.

Reallocated sector count je ovšem horší. U toho disku odcházejí sektory a s největší pravděpodobností toto číslo bude narůstat - to je konec disku. Projistotu projeď disk programem od výrobce, programy na čtení SMARTu se občas pletou (ale tady asi ne).

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Ok. Vyzkouším a otestuju.
    Děkuji za rychlou odpověď

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Opět spadl a nešel nastartovat. Odpojil jsem HDD a DVD a zkusil nastartovat. Připojil jsem HDD (DVD stále odpojena) a rozběhl se. A teď mi jede test HDD z HDtune. Zkoušel jsem stáhnout na Seagate.com ten SEATOOLS, ale nejde nainstalovat. Píše Msi launch condotions failed. Instalation aborted. Nejsem si jistý co to píše?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od bren1965 Zobrazit příspěvek
    Opět spadl a nešel nastartovat. Odpojil jsem HDD a DVD a zkusil nastartovat. Připojil jsem HDD (DVD stále odpojena) a rozběhl se. A teď mi jede test HDD z HDtune. Zkoušel jsem stáhnout na Seagate.com ten SEATOOLS, ale nejde nainstalovat. Píše Msi launch condotions failed. Instalation aborted. Nejsem si jistý co to píše?
    Stáhni seatools pro DOS a nabootuj to z CD.

Podobná témata

1. Při načtení plochy se vypne pc.
    Od simonka18 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 24-02-2014, 20:15
  2. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 15-01-2013, 20:23
  3. Načtení účtu z HDD
    Od pancoo v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 05-12-2012, 08:10