reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nový NTB Dell a problém se senzory

Dzovicek (21)|27.2.2011 18:44
Ahoj,

mám problém se senzory teploty v mém ntb. Prvně se projevoval problém tak, že pokud byl spuštěn program pro jejich monitoring (SpeedFan, Everest, HWiNFO32, všechny jsem zkusil), větrák v ntb se choval bláznivě - rozběhl se, zastavil, rozběhl, zastavil (v cca 2 vteřinových intervalech). Po ukončení daného programu vše opět OK. Teď už je to horší - nejen, že v HWinFO32, který mi s tím větrákem chvilku nedělal problémy, zobrazoval senzor na grafické kartě jen někdy - většinou ho prostě nedetekoval v PC vůbec - tak každý 4. restart a pak ho zobrazil. Teď se to projevuje ještě hůře - když ho spustím, ntb spadne do BSOD a pokaždé s jinou chybou, vzpomínám si na IRQ_less_or_equal nebo tak něco, pak MEMORY MANAGEMENT ...

Nevěděl by někdo co s tím? Mám ten notebook 14 dní a nerad bych ho hned musel reklamovat :/

Jedná se o Dell XPS L501x:
Core i5 M560 (2.67GHz)
4GB RAM
GeForce GT 420M

Díky za jakékoliv nápady ...


------

EDiT: tak jsem zjistil, že blbne i webové video - např. když mám nějaké video, např. online stream a chci ho mít ve fullscreenu, tak je ten fullscreen černý a prohlížeč (FF) se sekne a je třeba ho ukončit přes správce úloh. Zrovna tak mi blbnul přehrávač youtube - nezobrazoval ovládací prvky a fullscreen stejný problém. Zkusím nainstalovat nejnovější grafickej ovladač, ten co tam byl je ze srpna 2010, tak uvidím.

------

Tak jsem nainstaloval nový driver. Video už běhá v pohodě jak na youtube tak jinde, fullscreen funguje, HWiNFO32 běží, ale senzor grafiky pořád neukazuje, navíc jsem ho vypnul a zase spustil a padl firefox, po jeho opětovném nahození zase vše OK ... fakt nechápu :(

------

Opět jsem zkusil vypnout a zapnout znovu hwinfo32 a opět BSOD ... zkusím jiný ten program .... no tak jsem zkusil SpeedFan a senzory našel všechny, ale zase kravne ten větrák, tak jako předtím ... :( prosím pomoc :(
pepos01 (518)|27.2.2011 20:09
Přímo k Tvému problému Ti neporadím ( vzhledem k ne-zkušenostem ), ale co se týká Dellu ( a zvláště, pokud je v záruce- s tím mám zkušenosti ), doporučuji ji uplatnit.
Dzovicek (21)|28.2.2011 18:09
[quote=pepos01;438304]Přímo k Tvému problému Ti neporadím ( vzhledem k ne-zkušenostem ), ale co se týká Dellu ( a zvláště, pokud je v záruce- s tím mám zkušenosti ), doporučuji ji uplatnit.[/quote]

A podělil by ses se mnou o důvod, proč zrovna u Dellu ji uplatnit? :-)
zsdx (2098)|28.2.2011 20:36
[quote=Dzovicek;438468]A podělil by ses se mnou o důvod, proč zrovna u Dellu ji uplatnit? :-)[/quote]

To me by vic zajimalo, s jakou zavadou bys to mel/chtel reklamovat, kdyz to vypada spise na softwarovy problem :notsure
Dzovicek (21)|28.2.2011 21:43
[quote=zsdx;438491]To me by vic zajimalo, s jakou zavadou bys to mel/chtel reklamovat, kdyz to vypada spise na softwarovy problem :notsure[/quote]

No podle mě je to hw problém - někde bude něco špatně s těmi senzory, protože jinak by to byla velká náhoda, kdyby selhávalo několik programů kvůli tomu samému problému - při snaze o použití senzoru prostě systém kolabuje, podle mě jednoznačně HW problém.
xmarek (1676)|1.3.2011 08:06
[quote=Dzovicek;438507]No podle mě je to hw problém - někde bude něco špatně s těmi senzory, protože jinak by to byla velká náhoda, kdyby selhávalo několik programů kvůli tomu samému problému - při snaze o použití senzoru prostě systém kolabuje, podle mě jednoznačně HW problém.[/quote]Je třeba si uvědomit fakt, že každý software je tzv. poplatný době, tj. podporuje sady (chceteli senzory), které byly v té době aktuální a jejichž specifikace byla k dispozici. Pokud se výrobce rozhodne pro vlastní řešení a implementuje si některé věci podle svého, může se lehce stát še se pokoušíte přistupovat k oblasti, která slouží pro něco jiného a pak pochopitelně následuje kolize. V případě, že se problémy nevyskytují během normálního používání notebooku doporučuji zmíněné programy nepoužívat.
Prostě ne nadarmo funguje přísloví když něco funguje, je blázen se v tom rýpe (slušně řečeno). ;)
Dzovicek (21)|1.3.2011 22:48
[quote=xmarek;438544]Je třeba si uvědomit fakt, že každý software je tzv. poplatný době, tj. podporuje sady (chceteli senzory), které byly v té době aktuální a jejichž specifikace byla k dispozici. Pokud se výrobce rozhodne pro vlastní řešení a implementuje si některé věci podle svého, může se lehce stát še se pokoušíte přistupovat k oblasti, která slouží pro něco jiného a pak pochopitelně následuje kolize. V případě, že se problémy nevyskytují během normálního používání notebooku doporučuji zmíněné programy nepoužívat.
Prostě ne nadarmo funguje přísloví když něco funguje, je blázen se v tom rýpe (slušně řečeno). ;)[/quote]

Tvoje teorie vykazuje 2 vady - za 1. to nefunguje :) a za 2. pakliže by to bylo skutečně tak, tak by Dell alespoň sám měl nabízet nějaký sw, který tyto senzory využívá ...

ale nechci se přít, jen bych prostě rád monitoroval teplotu ntb, jsem na to zvyklej, abych věděl, kdy se to přehřívá a kdy ne ...
speedsnail (4876)|1.3.2011 23:37
Netvrdim, že je příjemný že ti nečte žádnej soft data ze senzorů, ale tohle prostě neni na reklamaci, to ti nikdo neuzná. Pokud ntb normálně funguje, fany se regulujou a ntb se přehříváním nevypíná, netušim co chceš nahlásit jako závadu. Každopádně jako první bych napsal/zavolal na podporu Dellu, jestli na to nemaj řešení/soft.
Dzovicek (21)|6.3.2011 09:11
No akorát je prostě problém v tom, že podpora Dellu v ČR je prostě něco děsnýho. V Češtině ani e-mail ani žádnej formulář na webu nemají (stránka Technická podpora je prostě prázdná) a když jsem to zkoušel na anglickejch stránkách, tak to chtělo nějakej plug-in pro zjištění konfigurace PC, kterej funguje jenom v IE, tak jsem to teda otevřel v IE a hodilo to akorát nějakej error, i když jsem jasně několikrát kliknul na "instalovat" .. no a bez toho mě to nepustí dál ... a telefonovat se mi tam nechce, protože call centrum pro ČR je prý v Polsku a sedí tam poláci, který si jenom hrajou na to, že umí česky .... achjo :)))
StD (1963)|6.3.2011 09:17
[quote=Dzovicek;439534]...a telefonovat se mi tam nechce, protože call centrum pro ČR je prý v Polsku a sedí tam poláci, který si jenom hrajou na to, že umí česky .... achjo :)))[/quote]

[OT]No to je ale tvá chyba. Já mám s pražskou technickou podporou Dellu na telefonu jen tu nejlepší zkušenost, byť jsem s nimi byl v kontaktu kvůlivá úplně něčemu jinému (monitor). Pokud by byly nějaké problemy, nečiní jim potíž sednout do auta a okamžitě přijet. Takže pomalu s těmi odsudky na základě zpráv agentury JPP (Jedna Paní Povídala).[/OT]
Richmond (8084)|6.3.2011 09:28
...nehledě na fakt, že chce reklamovat něco, na co nemá vůbec nárok a svádí to na Dell... Speedfan ti daly v Dellu? NE. Je někde u Speedfanu uvedeno, že funguje s tvým notesem? NE (naopak bych ti doporučil si přečíst stránky Speedfanu). To, že nečteš je čistě tvoje blbost, ne Dellu. To, že věříš kecům o Polsku je opět tvoje blbost. Nemám problém napsat service tag, normálně to funguje. Potvrzuju to co píše StD - ráno zavolám a ve dvě už stepuje servisák před barákem ;)