reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Audio Realtek a ATI-HDMI

Shevy (12)|28.2.2011 18:14
Zdravim jsem tu poprve a hned potrebuji poradit od nekoho kdo tomu rozumi.
Koupil jsem novou grafickou kartu Radeon Sapphire HD 6870 a mam problem se zvukem..tedy se zvukem ktery mam natazeny z HDMI (i obraz) do televizoru presneji nejdrive do AV reciveru..Nemuzu prijit na to jak zkombinovat-zmixovat Realtek s ATI.. Mam Windows XP Home edition 32 A v nastaveni audia mam moznost zvolit bud jako default Realtek a nebo ATI...ale chci abych nemusel vzdy proklikavat v nastaveni audia mezi ATi a Realtekem abych mohl poslouchat zvyk jak ze sheho pc(desktop) tak i z TV-reciveru zaroven...tedny ne ze bych chtel zaroven poslouchta jak v pc tak TV...ale logicke me pride nastavit vse jednou a nic uz neproklikavata a nenastavovat pokazde jak zkoncim koukat na tv..Je me jasne ze pravdepodobne ATi i Realtek jsou dve odlisna zarizeni..ale mozna nekdo vite jak to vyresit...zkousel jsem uz temer vse...ale vzdy jen jedno a nebo druhe....odistalovaval jsem realtek a nechal pouze ATI a opacne ale vzdy je to stejne...mozna to jde resit neakym softwarem ale nic nemohu najit... Nevim jstli jsem to vysvetlil tak aby me bylo rozumet...ale proste chci mit zvuk jak na TV tak v pc reproduktorech zaroven...a nic stale neprepinat v nastaveni.
Dekuju za kazdy napad radu. Fakt jsem uz hotovej ze na to nemuzu prijit....tak se ptam zkusenejsich.DIKY
DrZelenka (2491)|28.2.2011 21:05
Výstup funguje jeden, nebo druhý. Oba asi těžko. (zkoušel jsem to jen ve W7 s HD 4850 a na ntb s HD 4330)

Napadá mě dát na výstup z PC (tzn. Realtek zvukovku) rozdvojku a z ní natáhnout kabel jak k receiveru, tak k reprákům (pokud chceš 5.1 zvuk, tak to bude zajímavý).
Shevy (12)|28.2.2011 21:43
Dik za odpoved....presne tak jsem to mel udelane pred tim....ale prave proto jsem si rikal ze vse pujde jednim kabelem a ne jako pred tim ze jsem mel S-vido a zvuk k tomu zvlast...prislo me elegantni jako lepsi reseni vse pres HDMI...ale jak je videt nejde to...jen tedy kdyz se to bude vzdy prepinat...mam jeste ve zdi stre kabely na ten zvuk....ale asi zustanu i toho prep[inani...pac z realteku 7.1 nedostanu...:) skoda ze neni neake softwarove reseni...jak spojit tyto zarizeni dohromady...ale logicke asi je ze to nemuze jit....