reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tvorba videa - jak začít

dubisek (18)|1.3.2011 17:23
Ahoj nedávno mně napadlo vytvořit si vlastní filmeček.... nahrát ho umím... ale ptořebuji poradit nějáké extra lehké programy pro:

Vložení mp3 do videa
vložení titulků do videa
a program pro střich videa

nemáte nějáke tipy triky rady... budu vděčný za vše co se týká tohoto tématu předem děkuji všem ;)
StD (1963)|1.3.2011 17:34
Tedy mimo to, že video se stejně jako film střihá... tak si projdi tuto sekci zde a na titulky i audio jsou tam další. Co se týče použití mp3 formátu pro audio - pokud nehodláš páchat nějaké paskvily do AVI-kontejneru nebo pro telefon, tak se ho vždy vyvaruj, zvláště toho s VBR (Variable BitRate, proměnlivý datový tok). Když už, tak alespoň CBR.
dubisek (18)|1.3.2011 18:57
Mám doma originální Pinncale studio ale bohužel s ním vůbec neumím... a internetu jsem zkoušel najít ruzné= video návody a tutorialy ale vše je kompletně v AJ takže se v tom nevyznám
StD (1963)|1.3.2011 19:14
No já ti to hledat pořád nemíním, nejsem něčí strejda Google, ale kdyby jsi se uměl i pořádně dívat, tak v tom odkazu co jsem ti sem už dal je i rozcestník právě na Pi Studio. Mimo tu češtinu to ale bude chtít doučit i tu angličtinu - ve všech programech se v zásadě dělá stejně, ale AJ je základ. Lokalizovaných programů je pár a obvykle zrovna nestojí za moc. Dále si pomoz sám.
Deore3 (71)|2.3.2011 18:09


Mrkni třeba na tohle video. V češtině neni ale naučit se základy v programu na tvorbu videí je jednoduché a většina si program osvojí sama. Nevím jakou máš verzi, pro příště napsat! ;)
Takže jednoduchý návod:
Nahoře vlevo zadáš cestu, kde máš uložený tvé videa. Program si je načte a zobrazí se ti jako obrázky. Ty obrázky přetáhneš do velké lišty dole. Oni se tam přichytí a budeš vidět zaplněný řádek. To je tvoje video.
Na stříhání je několik způsobů. Můžeš třeba zkusit kliknout na zaplněnou část lišty dole pravým tlačítkem myši. Tam budeš mít zobrazeno mimo jiných i něco jako CUT. Tím se ti video rozdělí na části. Uděláš to i jinde, kde chceš a pak stačí na jednu část kliknout a dát DELETE např na tvojí klávesnici. Tím ti ta část videa zmizí.
Na sloupci vlevo vidíš několik ikonek jako je kamera, reproduktor, T, foťák, houslový klíč.... No a to T znamená titulky. Klikni na to a napíšeš titulky. Ty se ti zobrazí na liště a budeš moc určit i dobu, jak dlouho mají být zobrazené. U foťáku můžeš vkládat snímky. asi u reproduktoru hudbu.
Celé tvoje video si můžeš během upravování prohlídnout kliknutím vpravo na PLAY (ta šipka).
To by tak bylo vše. Už si to pochopil?
Na cokoliv jinýho ohledně videa se mě můžeš zeptat. Najdeš mě zde na SHW. Je to opravdu jednoduché, stačí jen chvilku na naučení. Mohl bych ti poradit i dobrý songy do videí.
typek.cz (140)|2.3.2011 20:05
Já můžu jedině doporučit Vegas Pro je snad nejlepší program
jde v něm udělat všechno na co si vzpomeneš
a největší plus oproti pinnaclu je že tam můžeš mít neomezený počet vrstev v pinnaclu je myslím jen 1 vrstva videa, 1 na text a 2 na hudbe, ne?