reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD 6870 + nVIDIA na physX

czolaf (68)|2.3.2011 10:50
Zdravim, potreboval bych radu nebo spis objasneni jak to vlastne funguje. Pokud nekde podobne tema je omlouvam se modum a adminum.

Mam doma Sapphire 6870 a kolega ma nvidii a musim rict ze PhysX je pusobive. Privedl me na myslenku pridat do PC grafiku od nVIDIA abych mel PhysX. Nedokazal mi presne vysvetlit jak to funguje, ale pry nekde videl clanek, ze to lze nastavit tak ze ATI je primarni GK a nVIDIA jen pocita physX.

Me zajima jak to provest a nastavit, je to jen o tom ze nainstaluju i nVIDIa drivers a nastavim v nem PhysX adapter a ty dve GK uz si to nejak predaji pres interni PCI-E linky a nebo budu muset vytvaret nejakej hybrid Crossfire/SLI ?

diky za odpovedi
Salamander (6177)|2.3.2011 10:54
No, oficialni reseni imho neni, ale zprovoznit se to da.
czolaf (68)|11.3.2011 09:12
OK predpokladejme tedy ze to nejak rozjedu, bud ten registry mod a nebo to nvidia zase jednoho krasyho dne povoli.

Vim ze tohle by spis patrilo do nVIDIA sekce ale snad to tu nebude vadit kdyz je to porad jako pridavek k AMD grafice.
Snazil jsem se hledat (mozna blbe) tabulku vylozene vykonu PhysX cipu na jednotlivejch kartach. Nic jsem nenasel, vede me to k zaveru ze pravdepodobne je vykon PhysX cipu zvysovan s vykonem grafickeho jadra aby byl udrzen nejaky pomer.

V tom pripade mam celkem problem odhalit jakou nVIDIA kartu koupit k me 6870. Chtel bych aby bud z vyroby mela pasiv a neby nebyl problem na ni nejakej pasiv nacpat ac Accelero a nebo neco lepsiho.

Druhej faktor je muj par let starej 500W enermax, CPU zere relativne malo, tocici se HDD mam jeden a kolik si vezme 8GB RAM to nevim ale prikon do zdroje mam zmerenej na max 100W v klidu a zatizeni bylo tusim od 120W do 170W.
kevin00 (10238)|11.3.2011 20:13
czolaf (68)|14.3.2011 08:57
diky skoda ze ten clanek ze ktereho je ten obr je Nemecky, hadam ze kdyz to predhodim googlu aspon do EN tak z toho moc nezbude.
16cmfan (2153)|14.3.2011 11:28
Btw, kolega by Ti nemohol požičiať tú Nvidiu ? Aby Ste to spoločne otestovali... ak budeš spokojný s výsledkom, kúpil kartu... predpokladám, že toho Radeona máš viac ako mesiac, takže vrátiť ho asi nemôžeš... kiež by si nato prišiel skôr a mohol si si kúpiť rovno Nvidiu :) Hlavne, neviem, aká grafika by bola ideálna, aby PhysX dostatočne plynule zvládla, to potom kupovať výkonnejšiu kartu na PhysX je trošku nevýhodné...
czolaf (68)|15.3.2011 22:23
kolega ma GTX460, pridat to k te 6870 to by to ten muj zdroj taky mohlo pekne rozpulit
czolaf (68)|15.5.2011 13:01
Tak dnes do PC instalovana GT430. Nainstaloval jsem drivery 270.61 a pak physX mod pro x64 OS. nvidia control panel nesel spustit protoze jse nemel pripojeny zadny monitor k te GT430 ( to byla hlaska ktera vyskocila pri pokusu o spusteni). Pripojil jsem tedy monitor na tu nvidii, vlezl do conrol panelu prepnul to z CPU na GT430 ulozil restartoval a pripojil zpet na ATI.

Nejsem si jist jak ted overit zda to funguje zkousel jsem CoD - Black Ops nepripadlo mi ze tam vidim na prvni pohled rozdil. Tak jsem zkusil FluidMark jako benchmark na PhysX, problem je ze nevim jak to nastavit nebo nedokazu z tech vysledku co mi to dava idetnifikovat ze to opravdu funguje. Vim ze se psalo ze to nemusi jet uplne na vsem to chapu, rikam si ale jak identifikovat aspon to, ze tam ta volba aby PhysX pocitala nvidia zustala.

Jedine co jsem schopen identifikovat na tom FluidMarku, ze teplota ATI vyleti na 71 stupnu a nvidia zustava na 33 stupnich