reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s LCD monitorem

JanzOndrikovic (1)|2.3.2011 11:11
Zdravím, nevím jak se to stalo, ale z ničehonic mi začal monito u notebooku Fujitsu Siemens AMILO Pa 2510 zobrazovat špatně barvy. Pro lepší představu přikládám vyfocený screen - tedy se jedná hlavně o zobrazení bíle barvy jako modré a při sledování videa není téměř nic vidět, jelikož barvy jsou strašně nevěrohodné. Můj předpoklad jem že hlavní chyba by mohla být způsobena opotřebením kabelu vedoucího od graf. karty k monitoru, jelikož je monitor na pantech a kabel je mechanicky namáhán na ohyb. Zatím jsem nezkoušel NB připojit na jiný externí monitor, ale co nejdříve to vyzkouším, až budu mít nějaký v dosahu. Mohu se zeptat, zda-li někdo nemá stejný problém a jestli jej nějak nevyřešil? Děkuji, Jan.
100_0337.JPG
pepos01 (518)|2.3.2011 11:20
Měl jsem jiný NB ( HP Pavilion řady 9. - tuším ) a měl jsem téměř podobný problém.Servisem byla chyba diagnostikována jako vadný GPU čip ( bohužel tím trpěli všechny tyto modely ).Následovala oprava, nicméně po několika týdnech se situace opakovala..... .Jinými slovy, naštěstí jsem platil pouze za diagnostiku, ale NB byl nenahraditelně nepoužitelný.

Každopádně ( už proto, že se jedná o notebook ) Ti z mého pohledu doporučuji určitě využít servis a nechat si udělat diagnostiku.A podle výsledku se budeš moci rozhodnout sám.Mě jako poslední možnost byla tehdy nabídnuta koupě celé nové základní desky, jenže vzhledem k ceně to již nemělo smysl ( a hlavně vzhledem k poruchovosti těchto modelů ).