reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Špatný zvuk z nahraného souboru

bren1965 (26)|2.3.2011 21:02
Nevím jestli to sem patří. Ale chtěl bych se zeptat. Byl jsem přinucen připojit video k PC a ztáhnout vidokazety do PC a posléze vypálit DVD. Na starší PC z WIN XP prof jsem připojil Winfast TV2000 XP Expert jsem připojil video. Všechno mi jede, když spustím nahrávání - soubor se nahraje v pohodě. Ale když ho spustím je tam zvuk jak z dráťáku. Je o hodně horší než při přehrávání. Nedokážete někdo poradit jak ten zvuk trochu popravit.

Děkuji
kocourleo (110)|2.3.2011 22:15
Hmm, asi nijak. Pravděpodobně byl zvuk přebuzený a teď má záznam ořezané špičky. Pusť nahrávání znovu a v (například) Audacity (http://audacity.sourceforge.net/) si nastav citlivost vstupu zvuku tak, aby k tomu ořezání nedošlo. Našel jsem nějaký návod zde: http://home.zcu.cz/~msvantne/Periskop/Navody/audio-mg-mp3.html
StD (1963)|2.3.2011 23:01
No především jsi nenapsal, jak jsi měl ten VCR (jaký) připojený (jestli jsi to měl zvuk zvlášť, tak zřejmě vstup Mono/Mic), ale jelikož vím, jak je Leadtek co do zpracování audia a propojení komplikovaný krám, doporučoval bych rovnou brát audio přímým propojením VCR-LineIn zvukovky, ovšem tak se se zase dočkáš u toho zázraku rozsynchronizovaného zvuku, ale kvalitního... Jinak další najdeš na TVFreaku přímo v threadech o těchto slavných kartách (už hodně starého data), případně témata "digitalizace VHS"... Zkrátka s tím si užiješ legrace. :thumb
bren1965 (26)|2.3.2011 23:58
Dík za odpovědi. Hned to zkusím. Video má připojeno (mono a jen jeden kanál - zatím nemám redukci) cinchema do S-videa a do Leadteku. Ale ta myšlenka připojit zkuk přímo do zvukovky není špatný nápad. Ale kdysi jsem to zkoušel s Adobe Premierou a ten zvuk byl opradu rozjetý z obrazem. Ještě se mrknu na ten TV Freak.
StD (1963)|3.3.2011 07:08
[quote=bren1965;438934]... Ještě se mrknu na ten TV Freak.[/quote]
Začni tady v této sekci
https://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php/22-sw-pro-tv-karty
a další máš níž v sekci Zachytávání videa.
bren1965 (26)|3.3.2011 13:00
Tak podařilo se. Nevím čím to bylo, ale připojil jsem jeden kanál do vstupu audia - modrý jack. A hraje to teda mono _ VCR je monofonní, ale zvuk je stejný jako při přehrávání. Ikdyž nevím, jestli ten můj zásah byl logicky co platný (moc logiky to nedává) nebo se to rozhodlo samo spolupracovat. Mám to hodně zaskládané takže nevím co by se stalo, kdybych ten konektor odpojil.
StD (1963)|3.3.2011 13:42
No hlavně u Leadteka platí ta zásada, že se pro připojení MUSÍ používat jen ten jejich "kombajn" (redukce), jinak jsi v háji - mají ten S-video jinak pozapojovaný než jak je standard... Jinak je na to na TVF znalec Ivo Mašek, má i své stránky s FAQem, tak se případně obracej na něho.
bren1965 (26)|3.3.2011 21:36
Děkuji za radu. Nebudu s tím už hýbat dokud to nebude hotovo všechno co chci.

Fakt jste mi pomohli díky všem.