reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SHW32 - H3w3R: 2

H3w3R (226)|3.3.2011 21:37
Kolik času zabrala tvorba: 2,5 hodiny
Pointa wallpaperu: spolupráce na společném barevném podání

Zcela vlastní tvorba: Ne

Bylo při tvorbě použito něco nevlastního?
3D model: Ne
Brush: Ne
Obrázek, fotografie nebo textura: Ano
Tutorial: Ne

Další komentář: Tak pokusil jsem se splnit pravidla soutěže a hlavně dodržet omezení v podobě r34ktorova návrhu na změnu (což bylo úplně nejtěžší). Zůstala hlavní myšlenka spolupráce notebooku a tiskárny na společném výsledku (obrázku), zůstal ústřední motiv (kolibřík) mírně rozšířen o pozadí a eliminováno abstraktní podání obou zástupců v podobě pastelek. Wall by teď měl být jasnější, dle pravidel a snad se mi podařilo prokličkovat překážkami :)

ps.: já vím, kvalita by mohla být lepší, mít čas tak modeluju a renderuju, ale časový rozpočet 2,5 hodiny mi vyšel tak akorát na otevření photoshopu...
druhy_pokus.jpg
H3w3R (226)|3.3.2011 21:45
opět použit screenshot z reklamního videa SAMSUNGU (viz. příloha)

navíc použity obrázky produktů sponzora vybraných na jeho stránkách a stažených z jiných v použitelné velikosti:
tiskárna: http://www.ryman.co.uk/Catalogue/Ryman/large/global/images/main/12/1225080007.jpg
notebook: http://images.notik.dn.ua/samsung-sf510-np-sf510-s02ua-full.jpg
+loga

link na zdroj videa:
vzor.jpg printer.jpg samsung-sf510-np-sf510-s02ua-full.jpg
LeArchitecto (89)|5.3.2011 12:15
dle me se tanhle nestastna story nevyresila pruhledne. Idealni reseni v tyhle zamotany situaci uznavam ze neni.

Ale zas je tady prostor, kde muzem uvazovat zda dodrzel vyhnuti se myslenky nekoho jineho viz.
[quote=r34ktor;438774]Myslím, že to skloubit šlo, kdyby se to pojalo jako porovnání vytištěné "testovací stránky" s živou ukázkou na display notebooku.[/quote]

navic krome toho kolibrika neni pouzito niz z napadu a skicovaneho grafu z puvodniho navhrhu.

Za dalsi kazdej mame na wall skoro cely mesic, navrhy ktery neprosli se to dozvedeli a cast lidi zapracovali na necem dalsim. Tohle mi neprijde jako cisty reseni, delat vyjimky. At se to nove pravidlo vezme od nasledujiciho kola a neplati retroaktivne. Poucme se a vyhlizejme k dalsim kolum a pristupujme zodpovedne ke svym navrhum
popo33 (68)|5.3.2011 12:45
Já bych se v tom dále nešťoural, ale v dalším kole by bylo vhodné u nového pravidla lépe definovat co je wallpaper se zcela jiným zpracováním a co ne.
Možná by bylo lepší ani takové pravidlo nezavádět. Pokud je zadání nejasné a nejsem si jistý, je dostatek času dát práci do rozpracovaných (stačí jen slovně s dotazem) nebo se přímo obrátit na admina.
Takto můžou vzniknout nepříjemné rozepře :devil.

[quote=Karel Polívka;438899][SIZE="3"]Nové pravidlo soutěže:[/SIZE]

"Pokud wallpaper zařazený do sekce "Upload do aktuálního kola" nebude podle organizátora soutěže odpovídat tématu daného kola, bude bez ohledu na datu přesunut do sekce "Rozpracované wallpapery" s komentářem, že má autor 24 hodin na úpravu, aby bylo splněno téma (wallpaper se zcela jiným zpracováním nebude brán v potaz)."[/quote]
H3w3R (226)|5.3.2011 14:26
já osobně mám třeba špatnou zkušenost s uploadováním pracím moc brzo, proto to nechávám (i když mám hotovo dřív) až na den, max. dva před uzávěrkou (tak jako jsem to udělal toto kolo)...
dosud byla témata vesměs hoooodně volná a většinou neprocházely jen "čmáranice", takže s nástupem konkrétních zadání, mi to přijde jako fér a adekvátní řešení ze strany redakce
Navíc dělají to prá nás (všechny), ne pro sebe...
popo33 (68)|5.3.2011 15:18
[quote=H3w3R;439362]já osobně mám třeba špatnou zkušenost s uploadováním pracím moc brzo, proto to nechávám (i když mám hotovo dřív) až na den, max. dva před uzávěrkou (tak jako jsem to udělal toto kolo)...
dosud byla témata vesměs hoooodně volná a většinou neprocházely jen "čmáranice", takže s nástupem konkrétních zadání, mi to přijde jako fér a adekvátní řešení ze strany redakce
Navíc dělají to prá nás (všechny), ne pro sebe...[/quote]

Dobře beru, ale potom je nutné blíže specifikovat tu větu v závorce: "wallpaper se zcela jiným zpracováním nebude brán v potaz" nebo ji smazat a není co řešit. Pak bude mít soutěžící akorát časový limit 24h na jakékoliv přepracování, aby wallpaper splňoval zadání.
Vyhneme se tím různým dohadům viz.LeArchitecto.
Richmond (8084)|5.3.2011 15:27
Obávám se, že budou - zatím vždy když došlo k upřesnění pravidel tak se jedna skupina lidí namíchla kvůli omezování a druhá pravidla dřív nebo později začala kopat kolem sebe nožičkama (klasika typu: "on to má makový a postoupil! Já nehraju, nadržujete všem jenom né mě!")
Courtier (28)|22.3.2011 17:11
Původně jsem se chtěl taky rozepsat na téma pravidla, ale myslím, že protože finální hodnocení probíhá individuálně na pocitu "líbí se mi" a nikoliv podle kritérií v pravidlech, byla by to planá slova. Vyjádřím se tedy k wallpaperu. Je pěkný, ale kdybych mohl, tak bych ty fotky od sebe - zhruba ve velikosti rámečku od sebe posunul aby to dostalo plasticitu toho, že tam ty fotky skutečně jsou a nejen toho, že jsou tam vystřižené rámy na velkém obrazu. Prostě tomu překáží ta "dokonalost" návaznosti jedné fotky na druhou. No a pak samozřejmě ty pixely na notebooku, které s jeho displayem nejsou rovnoběžné - a místo čtverových pixelů máme kosočtverové. Z náhledu to jistě není vidět, ale v plném náhledu je a když bych to měl na ploše, nedíval bych se snad nikam jinam.. Dále rozpixelovaný zelený lísteček na pravé dolní fotografii si myslím, že by rozpixelovaný být neměl.? O tom jak moc je vhodné mít na monitoru obrázek s dalším displayem a tiskárnu hodnotit nebudu, protože to bohužel vyplynulo z tématu soutěže. Abych jen nehanil, tak kompozice je prima, barevnost je super, i na ikony je místa dost.