reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

27" 1920*1080

Lucys (7)|4.3.2011 09:49
Zdravim.
Moje predpoklady: Malo mista, malo penez - dost klasika rekl bych.. :o
Potrebuju monitor na praci a na sledovani filmu/tv v pokoji - takze potrebuju univerzalni reseni "aby to slo dobre videt z blizka(rozliseni) i pouzitelne na koukani z vetsi dalky (velikost)".
Pouzit televizi s mensi uhloprickou (32") misto monitoru mi nepripada dobry napad na obcasnou praci (Excel, Word, Web ..) a neznam nikoho kdo by s tim mel zkusenosti..
Co zvazuju je vymena 22" monitoru za aspon trochu vetsi 27" monitor jenom s HD rozlisenim 1920*1080 (klasicke TN, cena kolem 7 tisic)-protoze na lepsi za 15k+, nebo na smysluplny projektor s platnem nemam.
Priklad:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007X23B2SX147I
Chtel bych se zeptat na vas nazor jestli to ma cenu takhle docasne poresit a idealne, jestli jste nekdo nevideli 27" monitor s rozlisenim 1920*1080, nevlastnite ho, nebo s nim nepracujete -pripadne jestli neznate obchod, kde by takovy monitor vystavovali ?
Diky predem.
Pabler (425)|4.3.2011 11:19
Co napriklad tento samsung, ma to aj TVtuner,...
http://www.alza.sk/samsung-p2770hd-cerveno-cerny-d147714.htm

Obrazove vlastnosti asi nebudu prave najlepsie, ale v danej cenovej hladine sa da povedat ze je jeden ako druhy, ....

Len aby sme boli presny, na bezne pouzivanie je uz priemerny novy monitor na tom celkom dobre, .... aspon si nespominam zeby som postrehol az take hrôzy, ked chodim hore dole a kukam na cudzie monitory, ...

Pokial clovek robi grafiku, tak je jasne, ze to pociti, ale aby na tom clovek pozrel za den jeden film, a spravil tabulku v exceli, ....

+ k tvojej poziadavke, pokial budes monitor pouzivat viac na pracu ako na sledovanie videa, ... tak sa obzeraj po pomere stran 16:10 nie 16:9 (pre dane rozlisenie 1920x1200)
tych par px na vysku sa nezda, ale pomaha, a pri filmoch cierne pasy hore dole nevadia :)
Lucys (7)|4.3.2011 15:38
Diky za radu, ale nenachazim zadnou alternativu mezi 27" monitory s rozlisenim 1920x1200. Vsechno jsou to modely prave s 1920x1080 z tech levnych a pak az 2560x1440 za 15+ kKc - kterejsou pro me prave uz moc drahe.. Tuner ani vestavene repro nepotrebuju - jinak Samsung mam doted a jsem s nim spokojeny - ten Philips 273E3SB jsem resil ze je matnejsi - protoze na tamtungu me stve jejich leskly povrch - coz ale uznavam ze je malo dulezity "parametr".
Slo me spis o reakce nekoho, kdo takovy (podobny) monitor vlastni, nebo ho videl v praxi - jestli je to rozliseni takrikajic "dostatecne" - subjektivne - jestli to nejsou zblizka "ctverecky" nebo to nema jine neduhy.
Maxtor (321)|4.3.2011 19:52
No co chces slyset.. proste 1080 je 16:9.. pro hrani her a filmy super, pac pokryva vetsi hoziront.. pro praci samozrejme horsi.. i kdyz i to se da brat s rezervou..
Jestli chces 16:10 (k cemuz ja osobne zatim tihnu take), nezbyde ti nez vzit 26"
http://www.alza.cz/lcd-monitory/26-lcd/18852438.htm