Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 21

Téma: G1-killer

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2010

Protože mi zůstaly nějaké modely, které jsem chtěl použít po předchozí kolo, tak jsem z nich udělal obrázek do tohoto kola. Není to nějaká závratná myšlenka, proto to zde ukážu nyní. (včera jsem si s tím hrál asi 4hod.)
    Učil jsem se na tom nastavit materiály, nastavení světel scény a DOF. Když se mi k tomu vyjádříte budu rád.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: AA.png 
Zobrazení: 275 
Velikost: 1.60 MB 
ID: 20919  
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér Avatar uživatele Dash-POWER(CZ)
    Registrace
    Jun 2010

Přední panáčky bych více rozostřil a kolem okrajů bych dal kruhový přechod do černý barvy. Ale než umět efekty typu DOF (Depth of Field) tak bych se neučil více s materialama a světlem. Ale je to pouze můj názor.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Dash-POWER(CZ) Zobrazit příspěvek
    Přední panáčky bych více rozostřil a kolem okrajů bych dal kruhový přechod do černý barvy. Ale než umět efekty typu DOF (Depth of Field) tak bych se neučil více s materialama a světlem. Ale je to pouze můj názor.
    Černý přechod = vinětace
    DoF je supr, akorát mi přijde zrovna tady jako ztráta času, z jiného úhlu s rozloženými objekty tak aby bylo něco hodně blízko ke kameře kde by bylo DoF viditelnější, uprostřed se zaostřeným objektem a se vzdálenými rozostřenými objekty by to bylo asi lepší. Samozřejmě když bude kompozice rozložená originálněji a bude se ostřit třeba na nejvzdálenější objekt tak to rozhodně chyba nebude

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

JJ taky mi příde DOF tady zbytečné ale chápu že jsi to chtěl vyzkoušet.. Jinak v těch tvých dílech (i zde) je dycky nějak hodně moc světla a málo stínu nevím jak to má Blender ale chybí mi tam Ambient Occlusion tak to zkus někde zapnout

Registrace
    May 2008

Copak AO, ale všechny světla jsou raytrace ("tvrdý" bez rozostření) Co se světlosti týče - nemáš zapnutý nějaký auto-exposure nebo něco podobného?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2010

No právě, že předtím jsem používal převážně AO. Zdálo se mi to divný, že je to takové nemastné, neslané. Proto jsem hledal, jak to dělaj jinde a našel jiný systém osvětlování scény. Tak jsem teď zkoušel použít několik světel ve scéně podle nějakého návodu. Tak zvaně studiová sestava. Jsou tam dvě hemi světla (vypnuté odrazy) a jedno spot světlo (mírně do žluta), které dělá stíny a odlesky. (Stíny jsem nastavil na světlejší barvu). Mně to přijde takové reálnější než s tím AO - popis prvního obrázku.
    Podle vašich rad sem dávám na porovnání obrázek, kdy je ve stejné scéně místo spot světla, světlo plošné s rozostřenými stíny. Barva stínu tmavě černá.

Ten návrh s přechodem do tmavé se mi nějak u totoho obrázku nezamlouvá. Spíše zkusím jinou kompozici.

P:S: Takovýto obrázek vyhovuje pojetí zadání tohoto kola ?
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: CC.png 
Zobrazení: 92 
Velikost: 1.45 MB 
ID: 20926  

Registrace
    May 2008

Když přimhouřím všechny oči a oka, otočím se od monitoru tak by prošel (pod výrazem killer si představuju rozhodně všechno jen ne igráčka ) - obávám se, že KP nesdílí můj názor...

Stíny už jsou lepší Jinak já když už něco patlám tak s jedním sun světlem (AO, bez highlight - to pak dělám omni světlem, které má zapnuto jen highlight), ale v Blenderu netuším kde to je...

edit: Docela mě zaráží jak Blender dělá DoF... To asi moc náročný na čas nebude, že?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2010

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    edit: Docela mě zaráží jak Blender dělá DoF... To asi moc náročný na čas nebude, že?
    30 sec výpočet DOF v této scéně. Mám 4-jádro (jestli k tomu výpočtu ovšem něco takového potřebuje).

A ještě k tomu projde/neprojde. Specifikace tohoto kola žádné. A každý máme úplně jinou představu co je Killer.
    Viz. třeba H3w3r.

Registrace
    May 2008

OK, předpokládám tedy, že se logo GB dodělá spolu s logem SHW

DoF by se měl počítat ve 3D stejně jako AA (tzn. např. 16x pass komplet celá scéna)... Ale jak říkám - Blender je mimo moje chápání...

Občasný diskutér Avatar uživatele Dash-POWER(CZ)
    Registrace
    Jun 2010

Ohledně DOF, já ho přidávám do scen externě. Jen si z 3D maxu vyvedu DOF mapu (Alpha) a pak to v PS dám dohromady. Jde to samozřejmě i uvnitř ale tato metoda se neosvědčila dobře na mém PC.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

Nejlepší je samozřejmě Z-depth channel, ale to už je pro tuto scénu trochu zbytečný...
    každopádně jestli to počítá DOF až po renderu, tak je to jako post efekt (stejně jako v advanced renderu C4D) a to nemá s kamerovým efektem dof moc společnýho...

ale co se nasvícení týče, hlavní omni light používám vždycky jako druhotné nasvícení... důležitější jsou vždy světla, která ti zdůrazňují/podtrhují scénu (2-3)... omni by ti mělo "jen" prosvětlit celkovou scénu

a jen tak pro radu, v tak malé scéně (vzhledem k velikosti igráčka), bych rozhodně vyzkoušel upravit ohniskovou vzdálenost kamery, udělá to mnohem zajímavější scénu

Registrace
    May 2008

Jestli je to post-process tak by měl máznout všechno a ne vynechávat v některých místech AA Fakt nemám tucha co to je za algorytmus...

edit: myslím, že tady potenciál na experimenty s DoF není Opravdu bych zvolil jiný úhel, širokoúhlý formát a pak z toho udělat "miniaturní svět"
Název: Screen shot 2011-03-05 at 16.36.06.png 
Zobrazení: 106 
Velikost: 1.83 MB 
ID: 20928  
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 05-03-2011 v 17:42

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2010

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    edit: myslím, že tady potenciál na experimenty s DoF není Opravdu bych zvolil jiný úhel, širokoúhlý formát a pak z toho udělat "miniaturní svět"
    Tak se domnívám, že jsem se mýlil, postproces to není. To už jen něco dopočítává. Zmátlo mě to konečné dopočítávání scény. Ale to DOF musí počítat průběžně.

Tu scénu zkusím překopat, aby to vyhovovalo zadání.

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Dash-POWER(CZ) Zobrazit příspěvek
    Jen si z 3D maxu vyvedu DOF mapu (Alpha) a pak to v PS dám dohromady.
    Při použití default rendereru je DoF celkem pomalý (tedy v nějaké rozumné kvalitě od 16x pass výše), MentalRay renderuje o poznání rychleji

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2010

Nový pokus
    pozměněné DOF, stíny a kompozice
Název: final.png 
Zobrazení: 112 
Velikost: 1.24 MB 
ID: 20941  

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Socket 1150 + Asrock B.85 Fatal1ty Killer
    Od Eduard Pavlík v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 15-08-2014, 19:42
  2. best killer