reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nejdou nahrát ani vymazat data na flashce

lucka87 (19)|5.3.2011 13:38
Zdravim.
Mám problem s flashkou. Nejde mi z ni nic smazat nebo na ni nahrat. Jedná se o Diesel, 8 GB z toho volnych 599 MB. Zkousela jsem ji projet antivirem, zadny problem to nehlasi. driv mi z ni normalne vse nahravat a mazat slo.
Kdyz to dam mazat, tak se objeví tato zpráva: "Odstranění souboru brání neočekávaná chyba. Pokud bude stále docházet k této chybě, můžete vyhledat řešení tohoto problému pomocí kódu chyby. Chyba 0x8007045D: Žádost nebylo možno provést z důvodu chyby zařízení I/O."
Casto to musim zavrit pres spravce uloh nebo uplne restartovat.

Děkuju za pomoc.
Dojigiri (1629)|5.3.2011 13:53
Každopádně ozálohovat data (pokud jsou tam nějaký data který nejsou jinde), je možný že odchází.

Pak možno zkusit přeformátovat (Tento počítač, 2. tlač. na flash jednotku, zvolit Naformátovat). Pokud budou ještě chyby i při formátu, možno ještě zkusit smazat partition a vytvořit novou ve správci disků.
lucka87 (19)|5.3.2011 14:40
když dám zalohovat tu flaskou, klikam na vytvorit bitovou kopii systemu, ale pak mi vyjede tabulka, ze zalohu na pevny disk nelze udelat, protoze neni formatovana systemem soborů NTFS.
Co s tim dělat dál?
Dojigiri (1629)|5.3.2011 14:48
Přímo zkopírovat (přetažením v průzkumníku) všechny soubory do nějakýho adresáře na disku (není potřeba to dělat přes zálohovací program).
lucka87 (19)|5.3.2011 16:36
tak jsem zalohu provedla a dala formatovat , informovalo me to, ze se smazou vsechny soubory, dala jsem spustit a napsalo mi to - "system windows nemohl dokoncit formatovani"...
Dojigiri (1629)|5.3.2011 16:47
A napsalo to hned anebo až po chvíli? Resp. původní soubory tam ještě jsou (nedošlo vůbec k formátování) anebo už ne (bylo částečně přeformátováno)?

Ve Správci disků (2. tlač. na Tento počítač/Spravovat, Správa disků) lze odebrat partition z USB a vytvořit novou anebo nelze?
lucka87 (19)|5.3.2011 17:27
ohledne formatovani mi to napsalo hned, ze to nejde. vsechny slozky zůstaly na flashce, nic se nesmazalo...
u te spravy pocitace - sprava disků, nevim, co konkretne myslite...Flash disk (I:) se tam normalne zobrazil, u stavu je napsano, ze "v pořádku (primární oddil), ovsem formatovat to stale nejde.
EditorPO (2819)|5.3.2011 17:35
Klikni pravým tlačítkom myši na diskový oddiel flash disku a daj zmazať partíciu / oddiel. Potom ho vytvor znovu a sformátuj.
lucka87 (19)|5.3.2011 17:48
po kliknuti pravym tlacitkem, mi tam vyjede "odstranit svazek"... (jestli je to, o cem jste mi psal), ale na to se neda kliknout, stejne tak se neda kliknout na rozsirit, zmensit svazek..

je to zvlastní, ze jsem s tou flashkou nikdy zadny problem nemela, az pred dvema tydny, kdy jsem chtela smazat slozku s fotkama.dve slozky se pritom smazaly, ale pak to zacalo blbout. nemohlo se nejak zapnout ochrana proti mazani?
Dojigiri (1629)|5.3.2011 18:04
No, vypadá to nic moc ... na druhou stranu číst z ní jde což je taky divný.

Poslední možnost zkusit kompletní přemaz pomocí tohoto nástroje http://hddguru.com/software/2006.04.12-HDD-Low-Level-Format-Tool/

anebo nástrojem MPtool přímo od OCZ http://www.ocztechnologyforum.com/wiki/index.php?title=MPtool_for_ATV/Rally_2/Diesel_drives (vyhledat verzi pro Diesel).

Ale dát dvojnásobný pozor co skutečně maže aby sis nevymazala disky v PC (obnova pak už není možná!)
lucka87 (19)|5.3.2011 18:37
udelala jsem kompletni premaz pres http://hddguru.com/software/2006.04....l-Format-Tool/
v průbehu mi to psalo toto _format error occured at offset 8,07...

a na zaver: vyjelo toto: "Low-level format is done. you will have to create partitions and format this drive" - tu druhou cast vety nevim, jak presne udelat.
P.S. kdyz se podivam ted na flashku, tak kapacita po vymazu je porad stejna.
lucka87 (19)|5.3.2011 19:30
muzu se jeste zeptat, co by se dalo delat s tim, ze mi nekolikrat za den spadne internet (google chrome mam jako prohlizec) s informaci , ze plugin shockwave selhal. a také se mi stává, že někdy se strasne dlouho nacitaji okna s internetovymi odkazy, zatimco na jinem pocitaci to jde bez problemu. a posledni vec, jakou minimalni pamet musi mit notebook, aby dobre slapal windows 7? diky
Georginek (2957)|5.3.2011 20:31
No a po formatu bys mela udelat novou partition pomoci spravce disku a preformatovat.

Dela to i v jinem prohlizeci? Nainstaluj novy Shockwave ze stranek Adobe.
Nacitani oken - dela to i v jinem prohlizeci?
32bit 1GB/ 64bit 2GB
lucka87 (19)|5.3.2011 20:43
- dala jsem spravce disku, a na te flashce klikla pravym tlacitkem - formatovat - po chvili vyjelo "oPERACE formatovani se nezdarila" - co s tim?
- dnes jsem prave instalovala novy plugin z adobe, ale odpoledne mi to zase hlasilo problem + tam vyjel takovy puzzlik s informaci, ze to spadlo. (pri aplikacich na fb, youtube i jinde)
- zdlouhave nacitani se mi deje jak na google chrome tak v mozille. neni to pravidelne, ale kdyz to nastane, tak cekam treba deset i vice minut nez se stranka nacte...
- kdyz ve vlastnostech pocitace mam uvedene nasledujici: nainstalovana pamet (RAM): 1,00 GB(použitelne 766 MB) a windows 7 mi byl uz nainstalovan, tak z toho vyplyva, ze ta pamet RAM nedosahovala ani 1 GB, tudíž nainstalovani windows 7 nebylo dobrou volbou???
Georginek (2957)|5.3.2011 20:51
Nechci se mylit, ale psal sem vytvorit partition a potom teprv formatovat. Kdyz neni vytvorena partition, neni co formatovat.....
tedy cituji dle Tebe a na zaver: vyjelo toto: "Low-level format is done. you will have to create partitions and format this drive" - tu druhou cast vety nevim, jak presne udelat.

Pada to z nejakeho konkretniho duvodu, musis dat vic informaci.....
Koukam, ze tam mas celkem slusnej chliv. S tim nacitanim, neni mozne ze to dela internet? Kdyz das "obnovit" tak se to taky nenacte?
Pracuje disk ( tedy blika dioda na bedne )
Jak rikam, nevim jestli mas 32bit nebo 64bit. Klikni pravym na tento pocitac/vlastnosti a tam je napsana verze systemu
lucka87 (19)|5.3.2011 21:00
ok. a jakym způsobem mam vytvorit partition?

tyto problemy resim na notebooku (ma 32bit) od te doby, co mi byla nainstalovana windows 7, je to takove zpomalene. prubezne jsem si psala, co mi treba vyjelo za varovani-
namátkou:
- "Stránka nereaguje - Google Chrome, Twitter" - vsechno se jakoby zmrazi a treba se to rozjede po 10 minutach
- "Skript na této stránce je buď zaneprázdněn nebo přestal pracovat"
- "Microsoft Windows: Ukončete programy, abyste zabránili ztrátě informací. V počítači není k dispozici dostatek paměti. Uložte soubory a ukončete tyto programy: Burning Studio, Google Chrome"
- "Následující plagin nereaguje: JAVA (TM) Platform SE 6 U 23. Přejete si jej zastavit?"
lucka87 (19)|5.3.2011 21:01
a ted je teda nejcastejsi hlaska: o tom selhani plugin shockwave flash
Georginek (2957)|5.3.2011 21:05
Tak je to jasne.1GB je setsakra malo pro svizny chod W7 ( hlavne kdyz delas vic veci).... Pak system neustale hloda data z/na disk, je vsechno zpomaleny.....
Mas zapnuty Swap disku?

Partition vytvoris pomoci spravce disku, jak ti radili hned v druhym prispevku.
lucka87 (19)|5.3.2011 21:14
jsem ve spravci pocitace, sprava disků - je tam ta flashka, ale nevim, jak udelat tu partition. kdyz kliknu pravym tlacitkem, tak mi to nabizi formatovani, zmenit písmeno jednotky a cestu,..

takze co se tyce te RAM, tak se musi dokoupit, aby mi to celý pořád nespadávalo,?? kolika GB nejlepe?
lucka87 (19)|5.3.2011 21:15
jo a ten swap disku - to najdu kde?:-)
Georginek (2957)|5.3.2011 21:34
:rolleyes: zensky :D

Tento pocitac/pravej knofl-Spravovat/uloziste/sprava disku/najedes na Flash a dole se ti zobrazi...

Jestli tam ted mas 1GB staci koupit 1GB a budes mit 2GB. V pripade, ze mas 2x512MB doporucuju koupit 2x1GB.
Nevim, co mas za notas, ani jake pameti,musis dat info... :D

SWAP - ovladaci panely/system a zabezpeceni/system/upresnit nastaveni systemu/upresnit/vykon/nastaveni/upresnit/virtualni pamet..... Kolik tam mas?
lucka87 (19)|5.3.2011 21:46
no jo - nemame k tomu buňky. ale po takovymhle popisu se mi to zjistovalo jedna basen :-DD

takze swap 1149 MB
info k pocitaci - procesor: AMD (Turion(tm) 64 Mobile Technology MK-36, 2,00 GHz
nainstalovana pamet (RAM): 1,00 GB (pouzitelne 766 MB)
32 bitovy operacni system
Windows 7 Home Premium
sprava disku - informace o flashce se mi dole zobrazila - 7,53 GB FAT32 V pořádku (Primární oddíl) - co s tím dál? dala jsem formatovani - chvili se to formatovalo - pak vyjel spravce virtual.disků - Operace formatovani se nezdarila.
lucka87 (19)|5.3.2011 21:48
je-li nutne - notebook Acer Aspire 5100
Georginek (2957)|5.3.2011 22:02
Tam by bylo fajn, kdybys napsala presnou specifikaci rady 5100. Je to na ty nalepce na notasu zezhora ( pokud ji uz nekdo nesundal) nebo zespoda.....
Takhle nevim jestli tam sou 533 nebo 667 ani jestli jedna nebo dve RAM, ale asi tam budou 2x512MB moduly......

Pripadne detail o pametech pomoci programu CPU-z

Taky tam zalezi, jestli jsou komponenty v poradku jako HDD, ci RAM.
Ad flash:
Zkus dat odebrat odil.....pak vytvorit odil a naformatovat( rychle formatovani) pokud to nepujde, obavam se, ze je flash kaput :(


Priklad pro koupi RAM je zde
lucka87 (19)|5.3.2011 22:25
udaje:
Aspire 5101 AWLMi (napsano dole, jinak u obrazovky je 5100)
- Amd Turion 64 Mobile Technology MK-36 (2.0 HGz, 512 KB L3 Cache
- 15,4 LCD
- Up to 256 MB ATI Radeon xpress 1100 Hyper Memory
- 120 GB HDD
- 1 GB DDR 2
- Model: No: BL 51

- tak s flashkou je amen, ptz mi tam moznost odstranit svazek oznacit nejde. :-(
Darkhunter (401)|5.3.2011 23:21
no a nemáš na té flashce nějaký lock ? .. mně se to taky stalo, že jsem si dal na flashce ani nevím jak lock a pak s tím nešlo nic dělat
Dojigiri (1629)|5.3.2011 23:43
Hmm pokud po tom low-level formátu tam ta partition zůstala, tak zřejmě neproběhnul správně (protože pak by tam partition už být neměla). Předpokládám že ty původní soubory tam pořád jsou a jsou stále čitelný? (což je vlastně špatně, protože už by tam být neměly)

Zkusil bych ještě ten MPtool z následujícího linku: http://www.ocztechnologyforum.com/wiki/index.php?title=MPtool_for_ATV/Rally_2/Diesel_drives#Diesel (nebo přímý link ke stažení: http://www.ocztechnologyforum.com/staff/ryderocz/diesel/diesel.zip), spustit Run This.exe, zkontrolovat jestli je dole v okně správný písmeno jednotky (a nemít v PC žádný jiný flash, protože zřejmě všechno přemaže) a stisknout Start - pokud skončí zelený tak je ok, pokud červený tak je zřejmě definitivně vadná - detaily tlačítkem Result (možno zkusit pro jistotu i na jiném PC; zkusit raději vícekrát, v návodu píšou že napoprvý se to nemusí povést ale napodruhý už většinou jo).


Ale podobné problémy má vícero uživatelů (http://www.ocztechnologyforum.com/forum/showthread.php?74653-OCZ-Diesel-8GB-USB-flash-drive-locked-MPTools-fails) takže pokud je ještě v záruce, neváhal bych s reklamací.
lucka87 (19)|6.3.2011 20:38
Darkhunter - o zadnym locku na flashce nevim. kde bych to pripadne zjistila??

Dojigirl - tak jsem spustila ten program pres run this.exe, ale napsalo mi to: "Cannot get computer name, Program will exit"

a ano soubory jsou porad ctitelne...