reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Typický školní počítač

boboco (1987)|11.5.2007 11:41
Dnes jsem ve škole nafotil PC, na kterých tu běžně pracujeme. Za povšimnutí stojí především kvalitní monitor a kouzelně ergononomická myš. -Říkám si, jestli na tohle lákaj nový studenty... :D -chtěl jsem si to zapnout, ale nemohl jsem najít vypínač monitoru - nakonec se mi to povedlo,viz poslední fotka:) - v době, kdy tohle bylo aktuální jsme doma s tatíkem měli Amigu Comodore A500+, tohle já neuznávám - co to může být? Nějaká pofidérní 386?:cool: Zlatá Amiga a Atari, nechť je jim země lehká...

Omluvte kvalitu, foceno mobilem a tajně:D









Naše škola na tom zas tak špatně není, přiznávám:p. Tohle je jen takovej strašák pro nový studenty:turtle. Ve škole se dají běžně najít PIII, P4, Athlony 3000+, dvoujádrový potvory s 1GB RAM, špičkový notebooky s Core Duo a taky úchvatný serverový věci (to jen naokraj, kdyby tohle četl třeba správce, abych si to neodnesl:turtle)
tequilla (1015)|11.5.2007 11:55
Takovou krabici jsem mel v davnych dobach chvili doma...a tehdy zazila muj prvni pokus o "overclock", kdy jsem si pohral s tim segmentovym displejem tak, aby ukazoval misto 25 Mhz hodnotu 33 Mhz :D.
pas!k (3765)|11.5.2007 12:01
He he a kolik mas dnes dioptrii ? :D
BTW Ta mys je proste uzasna
tequilla (1015)|11.5.2007 12:12
Pokud to prvni byla otazka na me, tak dioptrie nemam zadny, protoze trpim hroznou nechuti chodit k doktorum (naposledy jsem byl u svyho obvodaka pred vic jak 5 lety) a proto jsem si zatim nezasel ani k ocnimu...Zatim stejne nebyl duvod, az budu lidi videt jako barevny fleky, tak to zacnu resit :).
boboco (1987)|11.5.2007 12:21
[quote=tequilla]Pokud to prvni byla otazka na me, tak dioptrie nemam zadny, protoze trpim hroznou nechuti chodit k doktorum (naposledy jsem byl u svyho obvodaka pred vic jak 5 lety) a proto jsem si zatim nezasel ani k ocnimu...Zatim stejne nebyl duvod, az budu lidi videt jako barevny fleky, tak to zacnu resit :).[/quote]
Ty seš můj člověk:D -akorát mi poslední dobou vadí, že na dálku nerozeznám už ani krásnou, štíhlou holku od smradlavýho, špinavýho váguse :D
Konnor (278)|11.5.2007 13:13
He he no něco hooodně podobnýho jsme měli ve škole taky, mělo to sice krapet modernější vzhled ale miš a monitor byly naprosto stejný (monitor měl i takovej ten rádoby filtr aby člověka nebolely oči) a nazývali to 286 ;) Bylo to hned vedle dveří do učebny, bál jsem se okolo toho jen projít natož na tom cokoliv dělat :)))
tgfh (2985)|11.5.2007 14:34
NO...co k takovému kompu říct? proste LOL :D
BlackFrog (563)|11.5.2007 16:54
no, asi už žiju v jiné době. ve škole máme 2 učebny vybavené P4 3GHz a k tomu adekvátní komponenty, a jednu učebnu P4 nějaká extreme edition. nevim sice proč se učíme pascal a HTML na takovýchdle strojích, ale budiž:D k tomu máme lcd monitory 17'', takže super:)
ICEBOSS (3435)|11.5.2007 20:19
ok. uz nebudu nadavat na nase ustrelujici opticke mysi u nas ve skole...
wolf007 (653)|13.5.2007 20:32
mno tak u nas na zakladce jsme meli slavne ceske pocitace iq 151,ridici pocitac byl snad 286 ci co? jinak znamy z prahy mi rikal ze u nich na skole maji vetsinou radove pc tridy p2 400 a vyse
mecsoun (43)|6.9.2007 03:33
ty woe tříttlačítková mouse po ní jsem vždycky toužil. a stejně mi ježíšek donesl jen dvoutlačítkovou...na co vlastně v té době bylo to prostřední tlačítko????
wojta (54)|6.9.2007 08:22
Kromě Unixu, kde se prostřední tlačítko používalo odjakživa. V DOSových programech se používalo třeba ke scrollování výkresu.
Jinak ta myš na obrázku je dobrá, sám mám ještě dvě tyto myši.
Nechápu, že škola nechává na výuku studentů takové staré počítače, tedy pokud to nemá nějaký speciální účel, protože na některé věci se můžou hodit. Sice třeba Turbo Pascal nebo Borland C++ tam půjde krásně, ale takový .NET framework asi těžko.
Výmluvy typu, že na to škola nemá peníze neberu, v současné době jsou počítače tak levné, že na to prostě musí mít peníze. Teda pokud si to buď udělá sama nebo to zadá nějaké solidní firmě (né takové, která asi vezme milión za 10 počítačů).
mecsoun (43)|6.9.2007 18:22
ona v těch školách funguje bohužel taková smutná politika, že je stát nutí kolikrát zbytečně utrácet, protože když neutratí ty peníze co dostali na tenhle rok o to dostanou míň na další a takhle to funguje ve všech státem dotovaných organizacích jako je armáda a policie. Bohužel jsem toho byl svědkem právě v armádě, kdy wifi bylo ještě v plenkách a pekelně drahé a chtěli tam zavést wifi síť jen proto, aby proinvestovali určené peníze. Hold je to smutný, ale nutí je k tomu.
tequilla (1015)|7.9.2007 08:32
[QUOTE=mecsoun;47670]ona v těch školách funguje bohužel taková smutná politika, že je stát nutí kolikrát zbytečně utrácet...[/QUOTE]

Svata pravda, jeden priklad za vsechny -> na jedne nejmenovane Brnenske vysoke skole asi dva roky zpatky na konci roku nakoupili kamion kancelarskeho papiru (uz nevedeli za co ty prachy maji utratit) a potom museli pozadat typky ze stavebni fakulty, aby dali hlavy dohromady a hlavne aby vypocitali, zda takove zatizeni zvladnou podlahy jejich skladovacich prostor (nebylo to v prizemi) :).
A s tema skolnima pocitacema si pamatuju, ze na stredni byl vyhradnim dodavatelem novych pc jeden ucitel (ucitele mel spis jako vedlejsak a do svych hodin chodil zridkakdy). Jinak mel pocitacovou firmu a tak drahy kompy by snad nikdo nikde nedokazal prodat :). Nemluvim o tom, ze vyuzival "otrocke" prace nas studentu, kteri zdarma v hodinach i po skole pocitace skladali a zahorovali...Proto neni divu, ze takovy stary stroj muze jeste nekde jinde slouzit :D.
Pavel Boček (4169)|8.9.2007 20:22
Já jsem minej rok četl ICT plán a můžu uznat, že prostě prachy nebyly (v plánu totiž bylo vybavit 3 učebny a vybavily se jen dvě, ale i tak mám pocit že cena v přepočtu na jeden kompl byla dost mimo mísu). Výhradním dodavatelem PC je HData, ale upřímně, podle toho co se koupilo před tím a letos když se vybavovala třetí (podle profesorky teda fakt nebyly prachy, ale zatím jsem neviděl plán pro letošek, je jen u ředitele a ten tam nebyl :D) - P4 a letos Celerony 160 - mám pocit že někdo si vyprazdňuje sklady a škola to kupuje jak blbá. Jsou to všechno PC s 80GB UATA diskem, integrovanou grafárnou a vypalky. U jedné série navíc zdroje mají 2x80mm fan a v létě to zní jako kombajn. Máme zase ale LCDčka :)

Na klimačku se prej snad ještě prachy najdou - je tam v létě fakt nehorázně - ale upřímně, kdyby koupili radši Athlony, který hřejí míň a jsou levnější...ty komply jsou fakt příšerný - jestli P4 nebo Celerony, disky jsou tam stejně ATA a je úplně normální, že se při práci komp seká na sekundu dvě, protože prostě disk nestíhá (jen tak mimochodem, je pak vlastně mezi Celeronem 400 MHz a Celeronem 160 rozdíl, když na jednom jsou Win2000 a na druhým XP? já jsem v praxi mezi rychlostí obou nezaznamenal větší zlepšení). Všude jsou vypalovačky, což je na jednu stranu super, ale na druhou každej si bude stahovat bordel a vzhledem k tomu, co se koupilo za ostatní HW, to ani jako super nápad nevidím. Místo toho se nakupuje výkukový SW (což stojí o půlku víc než veškeré počítače !!!) a ještě nám vykládají, jak koupí soft pro vzdálenou správu, aby se na nás mohli koukat co děláme a případně nám odpojit síť (to se musí řešit jinde, páč pak by se zase nenalogovala :)). Ale vydíte to jako normální, vzhledem k tomu, že už teď jsou tam velmi omezená prává a můuž tam prd? Nějaké soukromí=0 (klidně nám budou číst maily), hlavně že tam dají vypalovačky aby to podporovalo dělání humusu a HW stojí slušně řečeno za pytel. Kdyby si radši dali práci a nainstalovali Operu, nebo aspoň Firefox, jak říkal spráce sítě minulej rok...mám s informatikáři poměrně slušný vztahy, ale tohle mi připadne teda dost jako úplná kravina. Ke všemu čas na serveru je mimo mísu, díky omezeným právům se nic neuloží, takže IE pořád znovu a znovu otravuje s odesíláním šifrovaných věcí na síť, s ukládáním hesel atd. atd.
crasher.km (919)|8.9.2007 22:39
To u nás na COPTě jsme dostali optický NOVÝ myši !!!HEČ!!!
Pavel Boček (4169)|9.9.2007 02:08
[QUOTE=crasher.km;48195]To u nás na COPTě jsme dostali optický NOVÝ myši !!!HEČ!!![/QUOTE]

Jo tak to je jedna z věcí který máme snad už dva roky... HEČ :D
BlackFrog (563)|9.9.2007 10:55
[QUOTE=Pavel Boček;48226]Jo tak to je jedna z věcí který máme snad už dva roky... HEČ :D[/QUOTE]

my už pět let! :D zato trošku ustřelujou :D
Pavel Boček (4169)|9.9.2007 12:15
[QUOTE=BlackFrog;48258]my už pět let! :D zato trošku ustřelujou :D[/QUOTE]

Jo jenže ty naše jsou všechny OK :) Akorát s těma klávesnicema to trochu přestřelili (nesnáším ten stupidní plast nacpanej před ni; k čemu to je sakra? kláveska má pak místo nějkých 20cm půl metru, s tím se nedá dělat!).
mecsoun (43)|10.9.2007 04:01
Tak jsem dlouho hledal, až jsem našel našláplej počítač, co jsme měli na základce: byl to zázrak techniky v podobě consul 2717. Také jsem o něm našel nějaká ta takticko technická data, které jsou potřebná pro boj s nepřítelem :) . Samozřejmě mě překvapil rok výroby a ukončení produkce. Takže si vlastně myslím, že to je už poměrně rarita. Bohužel je smůla, že tuto zbraň nevlastním a tudíž se jí nemůžu pochlubit osobně, tak mi snad nebudete zazlívat, že jsem dám link na informace o něm zjištěném.

http://www.old-computers.com/museum/computer.asp?st=1&c=1130
wojta (54)|10.9.2007 19:00
Na tech jsme jeli na mem prvnim kursu programovani v roce 1992 n.l. -- BASIC-G. Teda lidi na tom spis parili hry, ktere si prinesli na kazetach, nosil jsem je i casto ja, jelikoz jsme meli doma tou dobou PMD 85-2 a ten s tim byl plne kompatibilni.
BlackFrog (563)|10.9.2007 23:08
[QUOTE=Pavel Boček;48268]Jo jenže ty naše jsou všechny OK :) Akorát s těma klávesnicema to trochu přestřelili (nesnáším ten stupidní plast nacpanej před ni; k čemu to je sakra? kláveska má pak místo nějkých 20cm půl metru, s tím se nedá dělat!).[/QUOTE]

po prvním měsíci kdy jsem vymyslel novou hru: mlácení spolužáků po hlavě tímhle "plastem", je radši profesorka všem zabavila a už se tam nikdy nevrátili :D
mrozu (87)|11.9.2007 00:19
To ja ve skole v labu jsem si onehda sednul k celkem zajimavy masince... tedy alespon na svou dobu (viz datum vlevo nahore). Na poslani SMS to jakz takz stacilo :D

https://www.svethardware.cz/forum/vbimghost.php?do=displayimg&imgid=891
...No...Name... (586)|11.9.2007 11:46
Na Hlubokej máme tohle...na to co tu děláme to stačí...Jen ta hranatá myš vod Microsoftu(optika)je pěkně na h**** a klávesnice beze značky...v tej ani nemluvilm...to je za trest na ní psát...aby se to něco napsalo tak do toho musíme docela slušně bušit...Ale na "kántra" to stačí...



obrázek sem nezmenšoval protože předpokládám že máte všichni větší rozlišení než tady máme nastavený...
BlackFrog (563)|11.9.2007 16:46
vy hrajete ve škole kántra? :) to u nás si zapnout miny znamená napomenutí a nedejbože něco víc, to už je za dutku :)
mecsoun (43)|11.9.2007 21:55
[quote=wojta;48478]Na tech jsme jeli na mem prvnim kursu programovani v roce 1992 n.l. -- BASIC-G. Teda lidi na tom spis parili hry, ktere si prinesli na kazetach, nosil jsem je i casto ja, jelikoz jsme meli doma tou dobou PMD 85-2 a ten s tim byl plne kompatibilni.[/quote]

ano tak tak basic-G a basic+G to se ze zadu vyndával takový kus tišťáku aby jsme mohli pařit hry co byly na kazetách :) ale ta pmd je vlastně parametrově stejný pc ono vlastně všechno sz té doby mělo v sobě procesor 8080 však nám jej kapitalisté určitě doteď závidí.... zlatej boulder dash a jiné gamesy :)
mecsoun (43)|11.9.2007 22:31
[quote=mrozu;48528]To ja ve skole v labu jsem si onehda sednul k celkem zajimavy masince... tedy alespon na svou dobu (viz datum vlevo nahore). Na poslani SMS to jakz takz stacilo :D

https://www.svethardware.cz/forum/vbimghost.php?do=displayimg&imgid=891
[/quote]

no to je mi mazlíček ten by se mi líbil, kdybych měl itanium2 tak ro by bylo jako kyby jsem spal s miss world (jen srovnání já stejně nevím jak vypadá, ale vím, že by mi ji kdekdo záviděl) no systém bych bryl taky a ty ramky v takovýmhle sroji...ty ram jsou taky docela dost na tu dobu no každopádně bych okolo toho chodil po špičkách, abych to nerozbil, alee to spíš budu po smrti já a ta mašina si bude chroupat tu svojí.... však to v té době muselo stát balík peněz ;)
Pavel Boček (4169)|19.9.2007 18:56
[QUOTE=...No...Name...;48582]Na Hlubokej máme tohle...na to co tu děláme to stačí...Jen ta hranatá myš vod Microsoftu(optika)je pěkně na h**** a klávesnice beze značky...v tej ani nemluvilm...to je za trest na ní psát...aby se to něco napsalo tak do toho musíme docela slušně bušit...Ale na "kántra" to stačí...

obrázek sem nezmenšoval protože předpokládám že máte všichni větší rozlišení než tady máme nastavený...[/QUOTE]

předpokládádš špatně

jinak máš se dobře, u nás je zakázaný všechno co jde jak sem psal výš, takže změna tapety nepřipadá v úvahu :D jak říká BlackFrog žádný hry nepřipadají v úvahu a za to že je tam furt špatně čas a jsou to starý krámy nás ještě budou šmírovat nějakou tou vzdálenou správou
:eek::angry:stupid:angry:eek:
...No...Name... (586)|19.9.2007 20:36
Samozřejmě že toho kántra nehrajem když něco probíráme.Nebo já osobně teda ne.Zbytky v zadních lavicích asi jo,ale to je jejich problem.Jo a naistalovat ho tam mohli jedině admin učebny.A to ho ještě dobře schoval pod milion složek aby se hned tak nenašel a navíc tam něco zablokovali takže nám ze začátku nešlo připojit se k serveru...ale jednou někdo vytáh síťák,refreshnul servery a ono se to rozjelo...Jinak zakázanný máme některý stránky,víte určitě o čem je řeč,připojovat "flešky" a taky připojení sluchátek a něčeho podobnýho...Jinak to je docela v pohodě.A hlavně tam máme rychlej net...teda pokud zdrovna nejede CS...

jo a chtěl sem ještě zmenšit ten předchozí obrázek,ale už je pozdě...takže se omlouvám za velikost...
BlackFrog (563)|19.9.2007 21:51
zákaz připojování flešek? u nás každej příde k PC a zapojí flešku :D
Pavel Boček (4169)|19.9.2007 21:54
[QUOTE=BlackFrog]a zapojí flešku :D[/QUOTE]

a do sebe flašku...? :D

btw ani nevím esli u nás jdou flešky, mám dojem že vlastně máme oprávnění User a tam by to jít mohlo...vlastně herdek máme divnej správce úloh, tzn. jsou tam furt dvoutisícovky (toe taky :stupid esli v té ceně není systém tak za co se platí minimálně 3k navíc ? za SERVIS bo co ? to ať mi někdo vysvětlí :eek:)
...No...Name... (586)|19.9.2007 22:06
fešku si zapojit můžem...ale správně se máme nejdřív ptát...což většinou neděláme.A taky se jim přestává líbit že si zapojujem noťasy do školní sítě...Jo a tu flašku sme si taky vobčas dali...ale jen na zlepšení nálady;)
P@pi (1519)|19.9.2007 22:18
Tak ve na střední elektro průmce ve Velešíně flashky taky ee :). Jsou vypnutý USB...

Hraní, ano když bylo volno, tak se pařil Q3, ale jinak většinou ne. V nějakých učebnách bylo i CS, záleželo na učiteli (ve škole je asi 6 PC učeben).

Každou chvíli se dělal reinstall, takže wallpapery stejně moc nevydržely.
Pavel Boček (4169)|19.9.2007 23:06
[QUOTE=P@pi;50160]Tak ve na střední elektro průmce ve Velešíně flashky taky ee :). Jsou vypnutý USB...

Hraní, ano když bylo volno, tak se pařil Q3, ale jinak většinou ne. V nějakých učebnách bylo i CS, záleželo na učiteli (ve škole je asi 6 PC učeben).

Každou chvíli se dělal reinstall, takže wallpapery stejně moc nevydržely.[/QUOTE]

nám to možná jde, ale stejnak to bere nastavení ze serveru (takže po restartu je dycky špatnej čas :stupid pořád to votravuje s dotazem na odesílání informací na síť :runaway s automatickým dokončování :mistake s ukládáním hesel :thumbdown a vůbec je to na prd :cry)...a teď nás k tomu budou šmírovat :rules