reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

licence-problém

antonbaby (65)|5.3.2011 20:19
Ahojky všem. dnes jem u kamarada instaloval system vista. po instalaci jsem dal aktivovat system a výsledek je- máte nelegální WIN VISTA.sytém už používá někdo jiný.podotýkám, je to originál cd a číslo opsané ze štítku na bedně. jak na to prosím o radu. jinak jsem pomocí CD WINXP zformátoval celý disk pomalu. stále se mi ale nezdá, že byl disk zformátován celý. ukazuje mi to 305492MB. a je to 320GB HDD.díky, tony
Georginek (2957)|5.3.2011 20:26
Proc formatujes pomoci WinXP CD, kdyz pak instalujes Vistu? Zbytecna prace prece.
Velikost disku je v poradku.
Seriove cislo si psal pri instalaci nebo az potom? Je urcite spravne opsane? Sedi s cislem v te brozure?
astec (1823)|5.3.2011 20:37
[quote=antonbaby;439457]Ahojky všem. dnes jem u kamarada instaloval system vista. po instalaci jsem dal aktivovat system a výsledek je- máte nelegální WIN VISTA.sytém už používá někdo jiný.podotýkám, je to originál cd a číslo opsané ze štítku na bedně. jak na to prosím o radu. jinak jsem pomocí CD WINXP zformátoval celý disk pomalu. stále se mi ale nezdá, že byl disk zformátován celý. ukazuje mi to 305492MB. a je to 320GB HDD.díky, tony[/quote]

Zejmě bylo to číslo již někde použito dříve někde jinde
antonbaby (65)|5.3.2011 20:42
chtěl jsem zformátovat dis tak aby si nic nepamatoval. ta verze visty mi nedala moznost pomalého formátování. nicméně jsem zadal číslo ihned na začátku instalace. číslo opsané ze štítku na bedně. opisoval to teda kamarád, já ne, ale snad ho opsal dobře. zavolám mu.
antonbaby (65)|5.3.2011 20:44
[quote=astec;439460]Zejmě bylo to číslo již někde použito dříve někde jinde[/quote]
no to asi bude tak, ale počítač koupený nový s cd vista. údajně teda. snad by mi nelhal???!!!nebo že by je ojebali v krámě?
DrZelenka (2491)|5.3.2011 20:59
[quote=antonbaby;439466]no to asi bude tak, ale počítač koupený nový s cd vista. údajně teda. snad by mi nelhal???!!!nebo že by je ojebali v krámě?[/quote]

A nebylo to licenční číslo použito na tomto PC už předtím? Tzn., že jeden počítač (tento) už byl pomocí tohoto čísla aktivovaný.
antonbaby (65)|5.3.2011 21:02
[quote=DrZelenka;439473]A nebylo to licenční číslo použito na tomto PC už předtím? Tzn., že jeden počítač (tento) už byl pomocí tohoto čísla aktivovaný.[/quote]
no asi určitě, co teda s tím?
DrZelenka (2491)|5.3.2011 21:05
[quote=antonbaby;439477]no asi určitě,[/quote]

Tolik k problému a teď řešení. Tipuju, že by mělo pomoct napsat na support microsoftu (tohle jsem ještě neřešil, takže pořádně nevím)
antonbaby (65)|5.3.2011 21:13
[quote=DrZelenka;439481]Tolik k problému a teď řešení. Tipuju, že by mělo pomoct napsat na support microsoftu (tohle jsem ještě neřešil, takže pořádně nevím)[/quote]

osobně si myslím, že mu prodali sice visty, ale kopii. a systém byl kreknutý.tři roky to makalo ok a ted problém. ale štítek- neviděl jsem ho jestli je originál, sice cd vypadá jako originál. trochu se mi to nezdá, uvidíme zítra.
DrZelenka (2491)|5.3.2011 22:02
[quote=antonbaby;439483]osobně si myslím, že mu prodali sice visty, ale kopii. a systém byl kreknutý.tři roky to makalo ok a ted problém. ale štítek- neviděl jsem ho jestli je originál, sice cd vypadá jako originál. trochu se mi to nezdá, uvidíme zítra.[/quote]

O DVD ani tak nejde (na všech DVD stejné verze systému je to samý). Cracknutou verzi by si prodejce snad nedovolil prodat (max. jen nainstalovat a neúčtovat).

S pomocí tohoto štítku by jsi měl na supportu microsoftu uspět s aktivací windows.
antonbaby (65)|6.3.2011 16:32
tak jsem to byl dnes omrknout a skutečně má originál. ten štítek je pravý a šíslo souhlasí. dále nikdo jiný nemá tuto verzi nainstalovanou. jen jeden počítač. takže počkáme na zitra na vysledek z tech. podpory.
antonbaby (65)|7.3.2011 15:54
takže dnes po konzultaci na lince podpory jsme byli odkazani na prodejce pocitace.
Dojigiri (1629)|7.3.2011 18:34
A neproběhl před instalací nějaký upgrade PC? (výměna některých součástí, jako disk, základní deska, procesor, apod.)
Richmond (8084)|7.3.2011 18:39
To by mu daly nový číslo a neposílaly ho zpátky k prodejci :notsure