reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém rychlosti CPU / základní desky

mux (1)|6.3.2011 14:35
Prosím o radu s PC.

Stává se, že za běhu systému, nebo někdy ihned po spuštění ještě před zadáním hesla do biosu PC přijde o výkon. Konkrétně vykreslení obrazovky pro zadání otisku pro odemknutí PC tvrvá několik sekund (lze vidět vykreslování bitmapy řádek po řádku), stejně tak pokud PC přijde o výkon za běhu systému, tak překreslen okna exploreru trvá desítky sekund. Testoval jsem při zpomalení výkon procesoru pomocí CPU speed professional a naměřil dobrou frekvenci procesoru, proto se zdá že PC zpomalí cosi udávající ticky procesoru. Je to nezávislé na SW a vše se tváří jak má, jen se vše zpomalí (při vykreslení boot menu windows pro spuštění nouzového režimu nebo normální spuštění lze sledovat jak naskakují jednotlivá písmena). Jako bonus procesor vůbec netopí a stabilně má 40 stupňů namísto obvyklých 60. Při zpomalní lze vidět nižší frekvenci práce s diskem (diodka bliká pomaleji).

Procesor je ULV 7600, deska 945GM Express. Existuje nějaká ochrana např. při přehrátí která zpomalí procesor (při sníženém výkonu naměřím nižš frekvenci, při dotazovaném zpomalení se vše tváří normálně, až na ztrátu rychlosti nejen procesoru), nebo se jedná o vadu nějakého oscylátoru a deska je na vyhození? Existuje nějaké vysvětlení, jiné než selhání HW?

Díky za rady.
pepos01 (518)|6.3.2011 17:48
Jaký zdroj to živí?Wattáž a především jméno výrobce.

@Speedsnail: jsem ,,slepýš,,.Nevšiml jsem si zkratky ULV, takže to skutečně bude u NTB.
speedsnail (4876)|6.3.2011 17:56
Podle procesoru to bude ntb. Napiš o jaký typ se jedná.

Na přehřívání procesoru se mi to nezdá, když to někdy dělá už od bootu. To se nemůže stačit zahřát.

Zkusil bych otestovat co jde, tedy HDD a paměti.

Začal bych screenshoty z HD Tune, záložky Health a Proveď scan. Přilož přes správce příloh přímo sem.