reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomoc při výrobě webových stránek

bren1965 (26)|6.3.2011 16:01
Chtěl bych se zeptat, jaké software by jste doporučili úplném začátečníkovi na tvorbu webů. Před několika lety jsem vytvořil jednoduché stránky ve Frontpagi, od té doby jsem skončil. Nechci se tím živit, ale chtěl bych se naučit vyrobit své stránky a pokud možno pěkné a za které bych se nemusel stydět. Nejlepší by bylo najít nějakého lektora a přes net snažit něco naučit, ale to asi nebude tak jednoduché. Nejsem kovaný v angličtině proto bych raději volil českou mutaci. Je někdo tak otrlý a pomohl.

Předem děkuji
16cmfan (2153)|6.3.2011 16:07
jakpsatweb.cz
Richmond (8084)|6.3.2011 16:26
FrontPage je ok pokud alespoň trošku víš jak má kód vypadat a co tam přidává navíc. Já ho před lety také používal v kombinaci s Dreamweaverem. Novější "FrontPage" je teď tuším zdarma jako Expression Web, prakticky to samé s lepší kontrolou css stylů ;)
Doctor01 (400)|6.3.2011 18:22
Ahoj

Ja pouzivam 1stPage co si pamatuji ...
kevin00 (10238)|6.3.2011 18:58
Co vyzkoušet WordPress - stačí se naučit základy html, css, php; jednoduchá tvorba www stránek
Richmond (8084)|6.3.2011 19:01
WP není "tvořič" to si rovnou může v tom Expressionwebu vytáhnout šablonu a pak to rovnou poslat na server...
kevin00 (10238)|6.3.2011 19:21
[quote=Richmond;439687]WP není "tvořič" to si rovnou může v tom Expressionwebu vytáhnout šablonu a pak to rovnou poslat na server...[/quote]

To je asi všem jasné, že WP není wysiwyg editor. Ovšem to nemění nic na tom, že WP lze k tvorbě www stránek lze využít a to bez nutnosti učit se html, php či css.
Richmond (8084)|6.3.2011 19:31
Tak to může mrknout třeba i na joomlu... Ale to taky neni software "sám o sobě" na výrobu stránek, opět musí mít server buď s podporou nebo vlastní kam si to nainstaluje...

edit: nadává se tomu tuším "redakční systém" :D
bren1965 (26)|7.3.2011 15:29
Tak myslíte, že pro začátečníka je ten frontpage dobrý? Ten 1st page jsem neviděl. Frontpage mám český a poslední verzi...tak to zkusím s ním. Jen ještě jestli někdo nevíte, jestli je nějaká tabulka na velikosti obrázků. Myslím velikosti - já to obvykle dělal ve Photoshopu a tam jsou varianty - velikost v rozměrech nebo pixelech. A jestli je vhodnější jpg nebo gif nebo něco jiného.

Děkuji všem, kteří mi pomáhají ze mně udělat webdesingnera
Richmond (8084)|7.3.2011 15:34
.jpg na fotky, .gif pro menší a jednodušší prvky, .png pro použití s maskou (nemusíš pak komplet překreslovat design stránek když třeba vyměníš pozadí, můžeš používat "beztrestně" vrstvy apod.). Rozměry stránek jsou třeba na MadSkills/TUTS+ (modla mezi designem stránek) ;) - link na webdesign http://webdesign.tutsplus.com/ :thumb