reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Čističe, zrychlovače a defragmentátory WindowsOS_efektivita

bluenite38 (178)|7.3.2011 10:18
Na mnoha místech se dá setkat s návody a programy ke zrychlení nebo úklidu systému. Záměrně neuvádím jakého, je to stejné u všech rozšířených (=WinOs). Je to nejspíš věc marketingu a vnucování.
Zajímají mě názory na různé utility stejného druhu, které se zabývají stejnou věcí. Nechápu, proč základní Windows defragmentátor analyzuje 0,5%, jiný vypíše 18%. Stejné to je u čističů registrů, kde po úklidu např. CCleanerem a novým skenem pomocí komerčního TuneUp Utilities tento sw zjistí opět na 2500chyb a neplatných záznamů.
Jsou vůbec potom k něčemu? Nejlepší řešení je samozřejmě prevence, neinstalovat kde-co. Mluvím ale o situaci nutného použití těchto utilit a jejich nakupování.
Jaké jsou zkušenosti a věcný názor uživatelů?
Díky za reakce
Petr
Richmond (8084)|7.3.2011 10:27
CCleaner supr, Comodo SystemCleaner taktéž (ovšem dá se s ním i dost věcí pokazit když člověk "neví"), Defraggler, Revo Unninstaller... Zadarmo celkem dost muziky ;)

Podobně je na tom AppCleaner pro Mac ovšem nemá tolik možností jako komerční CleanMyMac :)


edit: ikdyž jedna utilitka od Comoda mě dost štvala automatickým downloadem z záplat z Windows Updatu i přes můj výslovný zákaz... Mrknu na to, krterá to byla
edit2: Comodo Programs Manager to byl :)
Maxtor (321)|7.3.2011 17:22
CCleaner je naprosto spolehlivy.. ten urcite muzu doporucit.. stejne tak bych se ale vykaslal na shaneni vselikych utilit a placanni se v systemu.. ve vysledku to muze jen uskodit.. pervfektni all-n-one reseni jsou TuneUP Utlities.. je v nich slusny dfregger, cleaner, registy utility.. proste vsechno..
Tim zakladnim kamenem vsech tehle aplikaci je, ze by je nemel pouzivat nekdo, kdo nevi co dela.. a faktem bohuzel je, ze kdo vi co dela, tyhle aplikace ani moc nepotrebuje (kdyz pujdeme do dusledku) protoze vsechny sluzby apod, ktere chce zakazat muze povypinat manualne..
veny (161)|8.3.2011 06:59
CCleaner a TuneUP jak už je psáno,tak u mě taky spokojenost.Pak mám ještě vyzkoušenej XPManager (alt.VistaManager,WIN7Manager-i když Vista mě jaksi minula:p ) a u toho jsem zůstal,je to sice placenej prográmek ale jelikož mi vyhovoval tak se zakoupil Win7Manager.Obsahuje spoustu utilit odinstalátorem a čištěním registru počínaje,vypínáním nepotřebných služeb,PC a podobných blbin konče.