reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lion 400C - externi HDD z roku 1994

vlask (42)|7.3.2011 19:19
I v dobach pred USB se pouzivaly externi HDD. Ale dovolit si je mohly asi jen bohate firmy. Tento kousek se objevil pri uklidu zastarale techniky jednoho nejmenovaneho obchodniho dobu Prior - HW z drivejsich dob slavy. K cemu slouzil nevim, ale pravdepodobne k zalohovani.

obr1 - pohled zepredu
obr2 - pohled zespodu
obr3 - pohled zezadu, hdd se pripojuje pres externi SCSI, kabely prilozeny, druhy kabel je pro pripojeni dalsiho externiho disku (SCSI umi retezit zarizeni).
obr4 - pohled dovnitr - hdd seagate se stylovym logem (nevim proc je dnes nedelaji) je take SCSI, kapacita 2GB, dodnes funguje, dle kolegy co jej zkousel ve windows xp je rychlost cteni cca 5MB/s.
obr5 - pohled z boku na napajeni

Fotku radice jsem tentokrat vynechal, byly tam 3, ale pravdepodobne bude fungovat s jakymkoliv scsi kompatibilnim radicem.
disk1.jpg disk2.jpg disk3.jpg disk4.jpg disk5.jpg
saigon1972 (22)|28.3.2011 09:32
Na svůj věk vypadá luxusně. Kdoví jaká byla jeho cena... asi by hodně lidí koukalo! :)
dinko (82)|28.3.2011 10:48
Pekný kus. Naozaj škoda toho loga barakudy na Seagate diskoch, mali by to logo znova začať používať, stúpli by im predaje, každé decko by chcelo mať v kompe barakudu...
StD (1963)|28.3.2011 11:02
@Dinko - jestli chceš ještě starší Barracudu (1. generace, SCSI2), mám tu jednu 230MB funkční z ještě starší (a těžší) přenosné skříňky s připojením na LPT-port (vyrábělo se to tu v Praze na koleně, mělo to vlastní interní SCSIřadič uvnitř a jmenovalo se to Servodata Pedro...).

Podobné 2GB tu mám také funkční pár ve dvojité skříňce, ovšem už na SCSI3 (68pin LVD) a používal jsem to v práci až do ledna 2011... ;):p
jarda.j (41)|26.10.2011 16:43
Externí skříňky s SCSI I /ty konektory na foto/ mám 3 druhy, a i řadiče Adaptec ISA a PCI I a II W/UW, a i kábly. Při zájmu vyfotím a přiložím.