Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 13 z 13

Téma: PC pro HTPC v ceně 12 500 - 15 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Zaměření pro: HTPC - PC pro HD střih videa

Platforma: Intel
    Operační systém: ano - Windows 7 pro 64bit
    LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie: Dobrý den,
    prosím o ověření funkčnosti sestavy, kterou jsem si sám navrhl. Jde o PC určené pouze ke střihu digitálního videa. Preferuji platformu Intel, ale pokud mi to někdo vyvrátí, nebráním se ani AMD.
    Vybral jsem desku s chipsetem H67 a procesour z řady Sandy Bridge. Podle některých názorů by to mělo fungovat i bez grafické karty...? (integrovaná grafika v procesoru) -tohle bych potřeboval potvrdit.
    Prosím o zhodnocení nebo případné rady, co je špatně, co dobře, nebo nějaká doporučení. Jak výkonný musím být v sestavě zdroj? Stačí 400W?
    Celková cena sestavy by neměla překročit 15000,- Kč. Sestava pojede na systému Windows 7 professional 64bit.

Deska: GIGABYTE H67A-UD3H-B3
    Procesor: Intel i5 2500
    RAM: KINGSTON 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX XMP
    2*HDD: WESTERN DIGITAL Caviar Black 500GB 32MB cache
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

HTPC pro střih videa? Jsi si jistý že jsi pochopil k čemu HTPC slouží? V podstatě to je přehrávač multimédií (TV, hudba, filmy, cokoli), čemuž je podřízen i výběr komponent. Výkon je spíše nedůležitý, důraz se klade na ticho a vzhled. Samozřejmě se i do HTPC dá narvat výkonný HW, ale pak začíná být problém jak to tiše uchladit v malé HTPC bedně.
    To co chceš ty spíš bude nějaká pracovní stanice, takže standardní miditower case atd. V 15k má být i OS? K té grafice - ano, stačí integrovaná, pokud nehodláš používat nějaký program co využije např. CUDA.

Edit: 400 W v případě integrované grafiky stačí. Samozřejmě uvažujeme kvalitní zdroje jako Enermax nebo Seasonic.
    Naposledy upraveno uživatelem johny__g: 08-03-2011 v 09:19

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

HTPC jsem zaškrtl v nabídce omylem...:-)

Jde mi o výkonnou pracovní stanici, samozřejmě. OS v ceně není.
    edit ke grafice: takže by mohla stačit integrovaná, ale dokoupit nVidii s CUDA technologií můžu i později, nebo ne?..je tedy lepší dát rovnou třeba zdroj 550W ?

V současnosti stříhám na zastaralém PC ( Intel Pentium D 3,2 Ghz, 1,5 GB RAM, ATI 9550 AGP, 500GB Samsung Spin Point)..takže se chci posunot o kus dál.

Používám komerční programy (pinnacle, sony vegas)..ale časem hodlám přejít k profesionálnějšímu softu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

400W stačí, ale Seasonic S12II-520 520W Bronze není o moc dražší než jeho 430W verze, takže bych ti ho doporučil, je to každopádně za ty peníze vynikající řada zdrojů. Desky s H67 čipsetem a umí používat grafické jádro v procesoru, žádnou další grafickou kartu nepotřebuješ. Osobně bych koupil levnější desku nejlépe od Asusu, ale teď není nic skladem. U disků bych zvážil příplatek za 1TB verze, aby jsi měl rezervu do budoucnosti. Osobně se mi osvědčilo SSD na systém a instalace programů, ale na to ti asi nezbudou peníze.

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

OSSD přemýšlím, je ale pravda, že teď víc investovat nechci...takže ho třeba vyměmím časem.

Jak ´důležitá je u disku hodnota cache? jsem v tomhle laik....

Registrace
    Mar 2008

Cache není moc důležitá, důležitější je počet ploten disku a ten zjistit nejde. Obzvlášť WD pod jedním značením je schopno prodávat úplně jiné disky (celková velikost a velikost cache samozřejmě je stejná).

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

..je teda lepší sáhnout po jiné znaěce HDD?

Registrace
    Mar 2008

S jinou značkou HDD si nepomůžeš. Někdo vychvaluje Samsungy, ale třeba moje disky Samsung dost vibrují a jsou hlučné.
    Zkusil jsem tu sestavu hodit do košíku a je docela problém vlézt se do limitu. Dal jsem tam blue disky, získáš prakticky dvojnásobnou kapacitu za stejnou cenu a rozdíl v rychlosti disků není zas tak velký. Procesor bez možnosti taktování a i bez pořádného chladiče. A deska je jenom aby se na ni nezapomělo, žádnou slušnou teď v Alfě nemají.
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...01148Y01116S02

EDIT: Ha, zdroje jsem si nevšiml, ten levnější tam nepaří, takže limit je s kompromisy splnitelný. Jakou chceš tu desku, mi se ten Gigabyte uvedený nahoře moc nepozdává. Ideální by bylo něco jako ASUS P8H67-V stepping B3. Opravený link: http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...01148Y01116S02 Možná by šlo koupit levnější paměti 1333MHz, rozdíl v reálném výkonu celého PC bude neznatelný.
    Naposledy upraveno uživatelem NHKG: 08-03-2011 v 14:03

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Desku mám vybranou jinou, se všemi dostupnými grafickými výstupy. Máte tam 2 zdroje..Skříň vyberu taky jinou, myslím, že se do 15 tis. vejdu. Se zdrojem řady Bronze souhlasím...

Co se týče HDD, mám teď v PC 500 GB Samsung spin point a jsem s ním docela spokojen..

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Nebylo by lepší si 200kč připlatit za i5-2500K? Přecejenom to je relativně malá částka a potencionální nárůst výkonu je v desítkách % (i s BOX chladičem to půjde aspoň o trochu).

Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od DrZelenka Zobrazit příspěvek
    Nebylo by lepší si 200kč připlatit za i5-2500K? Přecejenom to je relativně malá částka a potencionální nárůst výkonu je v desítkách % (i s BOX chladičem to půjde aspoň o trochu).
    Nejsem jsi úplně jistý, ale H67 chipset nepodporuje taktování CPU ani u "K" verze a tudíž je příplatek trošku nesmyslný, ne?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od NHKG Zobrazit příspěvek
    Nejsem jsi úplně jistý, ale H67 chipset nepodporuje taktování CPU ani u "K" verze a tudíž je příplatek trošku nesmyslný, ne?
    Aha, tak to jsem nevěděl ... moje chyba.

Podle intelu
    Intel® P67 Express Chipset also enables overclocking features of unlocked 2nd generation Intel Core processor family.
    Takže asi chipsety H6x opravdu nepodporujou OC ... další mezera v mých vědomostech zaplněna
    Naposledy upraveno uživatelem DrZelenka: 10-03-2011 v 12:07

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Ahoj,
    chtěl bych si přečít vaše názory na tuhle sestavu:
    ASUS P8H67-I Deluxe Rev.3.0 ITX
    INTEL Core i3 2100 3,1GHz, 3MB, socket 1155
    2x SODIMM DDR3 2GB 1333MHz CL9 KINGSTON ValueRAM
    Seagate Barracuda Green SATA 6Gb/s 1.5TB
    SILVERSTONE SST-SG06B Sugo Black, 300W zdroj