reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kapalina?

Neregistrovaný (0)|8.3.2011 12:32
Dobrý den chtěl bych se zeptat jakou kapalinu mám zvolit pro chlazení nechci aby se opakovalo to co se my stalo před 1.5 rokem kdy se my hadice uvolnila z fitinky kapalina se dostala na hardware a samozřejmě odešel nevím jak moc mohu důvěřovat této kapalině.

http://www.alphacool.cz/produkt/Fluid_XP+_Eco_Earth_Blood_Red_-_944ml.html?arg1=01060502

Sama o sobě je nevodivá ale pokud se dostane do PC CASU kde je prach atd. Jestli se na něj nezačne vázat a nezačne vodit. Jediná kapalina u které jsem si stoprocentně jist je MARCOL 82 ( jedná se o minerální olej který i když jsem trápil jak chtěl zkoušel jsem i kuchyňskou sůl tak vůbec nevedl ) zároveň je nekorozní a chráněna proti bakteriím ale nevím vešli ji mohu použít do vodního okruhu. Proto se chci zeptat co by jste my doporučili.
johny__g (6387)|8.3.2011 12:55
Olej bude mít vyšší viskozitu než běžná kapalina, zároveň i nižší měrnou tepelnou kapacitu.
Hospodský (14)|8.3.2011 13:34
Děkuji za rychlou odpověď alespoň se my potvrdilo co jsem si myslel. Takže asi nejlepší řešení pro mně bude vyzkoušet tu kapalinu co nabízí alpchacool protože se my zdála jako nejvhodnější k tomu co vyžaduji a simulovat si co by mohlo nastat v pc case. Pokud bude vyhovovat hurá do toho jinak se budu muset smířit s 79°C na grafické kartě s referenčním chladičem.
Luxferi (30)|8.3.2011 14:02
Ak sa nepletiem tamto je stale len destilovana ofarbena voda + nejaky roztok na zabranenie skorodovaniu.
Hospodský (14)|8.3.2011 14:39
Takže taky nenažranec trochu prahu a začne se vázat a ejhle máme tu 100% vodič. No jo dnešní doba asi není natolik pokročilá nato aby to vyhovovalo mým potřebám. Ten Marcol 82 má dynamickou viskozitu 20-25 při 25 °C pokud někdo víte o něčem prosím dejte vědět protože já nic lepšího nenašel děkuji. Já asi vytáhnu ze sklepa starý chlazení a vyzkouším marcol 82 jak se bude chovat no uvidím.
Alphacool Support (1563)|8.3.2011 14:40
Dobry den,

ta Fluid XP je nevodiva, pokud nemate pocitac zavalen milimetrovou vrstvou prachu. A to vetsina lidi s vodnim chlazenim nema :-)
johny__g (6387)|8.3.2011 14:45
[quote=Hospodsk?;440115]D... Pokud bude vyhovovat hurá do toho jinak se budu muset smířit s 79°C na grafické kartě s referenčním chladičem.[/quote]

Pokud jde jen o tohle, tak tě můžu ubezpečit že to je normální teplota (pokud je to v zátěži). Jinak tyhle úvahy co by se stalo kdyby ... já osobně pokud bych stavěl vodníka, tak s tím že bude postavený pořádně, budu se o něj starat a pak nemusím řešit co se stane když praskne hadice.
Hospodský (14)|8.3.2011 21:40
Tak to je samozřejmost bohužel to co jsem psal se mi stalo právě po výměnně kapaliny. :( ale pokud se to má stát staň se a proto je vždy dobrý mýt nějakou pojistku. Jinak jsem si vyzkoušel na pc starou grafickou kartu při ref. chladič v zátěži max. 74°C při použití vodníka s kapalinou marcol 82 po hodině provozu v zátěži max, teploty 57°C :( to nemá cenu.
zsdx (2098)|8.3.2011 21:47
[quote=Hospodsk?;440225]..a proto je vždy dobrý mýt nějakou pojistku[/quote]

A protoze jsi ji myl a ne mel ;) tak se ti to stalo :D
johny__g (6387)|9.3.2011 08:52
[quote=Hospodsk?;440225]Tak to je samozřejmost bohužel to co jsem psal se mi stalo právě po výměnně kapaliny. :( ale pokud se to má stát staň se a proto je vždy dobrý mýt nějakou pojistku. Jinak jsem si vyzkoušel na pc starou grafickou kartu při ref. chladič v zátěži max. 74°C při použití vodníka s kapalinou marcol 82 po hodině provozu v zátěži max, teploty 57°C :( to nemá cenu.[/quote]

Co je to za kartu? Opakuju znova, 74°C není na GK vysoká teplota.
Hospodský (14)|9.3.2011 15:15
T atestovaná byla 8800 gtx tu jsem mněl ve starém pc a ta co topí 79°C je GTX 580 ale to už je jedno vyhrál to olej zajímavé forum podobný vlastnosti jako voda viskozita pouze cca. 2 voda má cca. 0,8 a podle výsledků rozdíl o 2°C takže stačí pouze výkonnější pumpa viz.

http://forum.cttl.cz/viewtopic.php?f=4&t=615&start=40

ten marcol 82 co jsem zvolil já je leda tak dobrý na akvárko.
johny__g (6387)|9.3.2011 15:52
Tak obě karty patří k těm "výhřevnějším", takže platí to výše. 79° C je dobrá teplota, netřeba se znepokojovat. A 57 °C s vodníkem je skvělá teplota.
Hospodský (14)|9.3.2011 16:19
Těch 57°C bylo s marcol 82 ale když jsem používal 2xdestilovanou tak jsem ze nedostal přes 50°C navíc to chci řešit kuli tomu že ta GTX 580 už při 65°C řve jak o život ale zároveň nechci přijít o hardware za 40 000,- protože jsem už jednu ránu dostal. Hold b***c co jen 2 ročně mnění vodu a 1 za rok čistí komplet bloky atd. a jednu jsem nedotáhnul pořádně. Chci jít znovu do chlazení vodníkem ale za pomocí oleje. No radši už budu zticha to víte zas si někdo něco vymyslel v tomto případě já.