reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

zpomalení počítače+chybové hlášení

kajmanka87 (2)|9.3.2011 21:07
Prosím o radu, už jsem opravdu zoufalá :(

včera se mi neskutečně zpomalil notebook (2 roky starý HP 6730s), restart nepomohl, naopak zpomalil notebook ještě víc - spouštění Windows (XP, SP3) trvalo půl hodiny, otevření dokumentu cca 10 minut.. Po dalším restartu se objevila modrá obrazovka s tímto textem (raději uvádím text úplný):

Byly zjisteny potize a system Windows byl ukoncen, aby nedoslo k poskozeni pocitace.

Potize pravdepodobne zpusobil soubor: ati2dvag

Pokud je to poprve, co vidite obrazovku s chybou zastaveni pocitace, restartujte pocitac. Pokud se obrazovka objevi znovu, pokracujte temito kroky:¨

Ovladac zariteni uvaznul v nekonecne smycce. To obvykle oznacuje potize se samotnym zarizenim nebo s nespravnym naprogramovanim hardwaru ze strany ovladace zarizeni.

Obratte se na dodavatele hardwaroveho zarizeni a vyzadejte si posledni aktualizace ovladace.

Technicke informace:

*** STOP: Ox000000EA (0x89D33020, 0x89D9BE30, 0xBA4EFCBCm 0x00000001)

ati2dvag
Zahajovani vypisu fyzicke pameti RAM


Jaký hardware může potíže způsobovat? Napadlo mě vyřešit problém formátem HDD a přeinstalováním OS, ale nevím, zda by to k něčemu bylo, navíc nemám zazálohována data z pevného disku a nerada bych o ně přišla... Opravná instalace OS, kterou jsem zkoušela, nebyla hotová ani po 17 hodinách.. :(
DrZelenka (2491)|9.3.2011 21:12
Ati2dvag ukazuje na chybu grafiky (příp. jejich ovladačů), ale jinak všechny ostatní projevy ukazují na vadný disk. Pokud není ntb v záruce, tak bych disk vyndal, zapojil do PC (měl by mít klasický SATA konektor) a otestoval utilitou od výrobce disku (většinou se vypálí na CD a nabootujou).

Jak je to přesně se stářím ntb? 2 roky a něco, nebo míň? Nemá náhodou rozšířenou záruku na 3 roky?
kajmanka87 (2)|9.3.2011 21:20
Ntb je starý něco přes 2 roky, 2-letá záruka bohužel již vypršela :(

Test disku vyzkouším, díky za radu... Je možné data z vadného disku zachránit?
DrZelenka (2491)|9.3.2011 21:49
Jestli se data podaří, nebo nepodaří zachránit není možný říct předem. Možná ano, možná ne - to je nutné vyzkoušet. Vzhledem k tomu, že disk pravděpodobně pracuje v PIO modu, tak doufejte, že se trošku zmátoří - jakékoliv kopírování v PIO modu je velmi pomalé (pár MB/s) a extrémně náročné na procesor.