reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Větráček Sapphire 6870 furt naplno při 46°C

Smykač (3)|10.3.2011 10:14
Chtěl bych poprosit o radu. Mám čerstvě složený počítač s grafickou kartou Sapphire 6870. Předešlé dny karta fungovala normálně. Dneska se ale po startu Windows větráček roztočil naplno a udržuje ten kravál pořád na maximu. Dle obrazovky vše funguje jak má, teplota na kartě je kolem 46°C. Zatím jsem stihnul zkusit jen párkrát "vystoupit-nastoupit", ale je to pořád stejné. Během bootovacích obrazovek v pohodě a po startu windows naplno. (Včera jsem do case přidal větráček navíc pro odvod vzduchu z bedny, ale to by snad vliv mít nemělo...Navíc to včera s novým větrákem šlapalo dobře.) Samozřejmě zkusím přeinstalovat ovladače atd. Jen by mne zajímalo, zda s tím někdo nemáte zkušenosti a nenasměrovali byste mne v mém tápání správným směrem - co všechno vyzkoušet:).
Díky mockrát!
pepos01 (518)|10.3.2011 10:25
Asi mám pomalejší rozjezd, ale co máš na mysli větou: Zatím jsem stihnul zkusit jen párkrát "vystoupit-nastoupit" ? :notsure

Apropo ( pro jistotu ), jaký máš v PC zdroj ( +výrobce )?
Je to tento: 600W CORSAIR ?
Smykač (3)|10.3.2011 10:40
[quote=pepos01;440560]Asi mám pomalejší rozjezd, ale co máš na mysli větou: Zatím jsem stihnul zkusit jen párkrát "vystoupit-nastoupit" ? :notsure

Apropo ( pro jistotu ), jaký máš v PC zdroj ( +výrobce )?
Je to tento: 600W CORSAIR ?[/quote]

Promiň, tím jsem myslel restart:). Jo, zdroj je tenhle: CORSAIR CMPSU-600CXEU, 600W
johny__g (6387)|10.3.2011 10:42
Zkusil bych jestli se větrák nenechá zregulovat třeba v MSI Afterburner. Ale to že se rozjede naplno až ve win, spíš ukazuje na něco s ovladači. Takže zkus odinstalovat, vyčistit systém a nainstalovat nové.
Smykač (3)|10.3.2011 10:48
[quote=johny__g;440564]Zkusil bych jestli se větrák nenechá zregulovat třeba v MSI Afterburner. Ale to že se rozjede naplno až ve win, spíš ukazuje na něco s ovladači. Takže zkus odinstalovat, vyčistit systém a nainstalovat nové.[/quote]

Díky, pokusím se. Je pravda, že mi nějaké aktuální ovladače instaloval Steam, tak třeba tam narval něco nevhodného, na druhou stranu to pak ještě jelo normálně.
pepos01 (518)|10.3.2011 10:48
A jak jsem si tak letmo prošel net, nejsi jediný mající problém s hlučností- a často jsou zmíněny právě ovladače.... ostatně přesně tak, jak píše johny__g
DrZelenka (2491)|10.3.2011 11:51
[quote=Smyka?;440565]Díky, pokusím se. Je pravda, že mi nějaké aktuální ovladače instaloval Steam, tak třeba tam narval něco nevhodného, na druhou stranu to pak ještě jelo normálně.[/quote]

Osobně radši ovladače instaluju sám (žádnej steam, win update ,...) - aspoň pak přesně vím jaké ovladače používám.

Stáhni aktuální z http://www.amd.com