Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 62

Téma: Víkendová diskuze: Inkoust, nebo laser?

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Noxik Zobrazit příspěvek
    StD: protoze prave v domacnosti se neocekava kazdodenni tisk...
    ...Tak přesně proto si každý normální jedinec na takovéto účely koupí laser, ten seno nežere a ve vypnutém stavu ani elektriku. To se o inkoustech tvrdit nedá. Má Pixma si bere 1 Watt i ve vypnutém stavu (tlačítkem)...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele HiLow
    Registrace
    Jul 2006

No moje Pixma si nebere nic, protože ji zapínám do zásuvky jen párkrát za rok.

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od HiLow Zobrazit příspěvek
    No moje Pixma si nebere nic, protože ji zapínám do zásuvky jen párkrát za rok.
    No to já jí mám taky na liště, kterou na noc vypínám, ale přes den jde, protože tam mám píchlý i router a STB DVB-S. Mám to sice rozdělený na 3 větve ze 2 zásuvek, ale zapínat leccos v síti je ve dne třeba. Jinak u mne Pixma rozhodně nezahálí, mám ji puštěnou častěji než laser.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele HiLow
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    No to já jí mám taky na liště, kterou na noc vypínám, ale přes den jde, protože tam mám píchlý i router a STB DVB-S. Mám to sice rozdělený na 3 větve ze 2 zásuvek, ale zapínat leccos v síti je ve dne třeba. Jinak u mne Pixma rozhodně nezahálí, mám ji puštěnou častěji než laser.
    No tak to jiné, ale jak jsem říkal já ji mám doma jen proto, kdybych potřeboval náhodou něco vytisknout a zahálí velice. Nicméně jsem překvapen když po půl roce chci tisknout a trysky nejsou zaschlé, jen se očistí a tiskne v pohodě.

Krak

Citace Původně odesláno od meeee Zobrazit příspěvek
    Základní LaserJetky už před těma 6-7 lety stály kolem dvou tisíc, to nebylo nic nedostupnýho. A ty tiskárny drží dodnes v pohodě při desítkách tisíc stránek najetejch.
    Zvláštní, jak lidi rychle zapomínají před 7 lety LJ 1010 cca 6 500, před 6 lety cca 4 200 Kč, to má do dvou tisíc daleko, to stály nejlevnější inkoustové...
    Ale jinak slouží většinou dodnes...

Neregistrovaný

Ahoj

Tady Doctor01 - zprava pro husky14 nebo nekoho dalsiho kompetentniho.
    Omlouvam se, ze pisi o tomto problemu sem, ale zkousel jsem podporu a nic.
    SZ taky napsat nejde. Potrebuji pomoct s problemem s mym uctem.
    Na hlavni strance se prihlasim, ale na foru to nefunguje. Nelze napsat prispevek,
    vubec nic nefunguje. Stale me to na foru bere jako neregistrovaneho.
    Timto prosim kohokoliv o pomoc. Predem moc diky.

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Krak Zobrazit příspěvek
    Zvláštní, jak lidi rychle zapomínají před 7 lety LJ 1010 cca 6 500, před 6 lety cca 4 200 Kč, to má do dvou tisíc daleko, to stály nejlevnější inkoustové...
    Ale jinak slouží většinou dodnes...
    Hmmm, tak jsem vyhrábnul doklady a fakt že jo. S něčím jsem to pomotal. Omluva všem za mystifikaci.

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od meeee Zobrazit příspěvek
    Hmmm, tak jsem vyhrábnul doklady a fakt že jo. S něčím jsem to pomotal. Omluva všem za mystifikaci.
    No ona to zase až taková nebyla - já v té době koupil "lehce jetou" HP LJ6P za 3 tisíce a běhá dodnes.

Neregistrovaný

Jedině jehličková tiskárna - mám EPSAM LQ 100 od roku 1998 a pásku asi za 60 korun jsem měnil asi 10x - tisknu jen faktury .Sice jsou asi po 2 rocích trochu šedé barvy ale krásně čitelné.

Nováček
    Registrace
    Jun 2010

Osobně dávám přednost laseru, protože nárazově potřebuji tisknout větší množství textových materiálů. Od roku 1994 jsem používal Lexmark 4037-5E (tehdy to byla novinka od IBM, nekupoval jsem ji, ale vyhrál v nějaké soutěži), sloužila bezvadně až do loňského podzimu, kdy se pravděpodobně opotřebením nebo vlivem několikrát renovovaného toneru poškodil fotoválec, který se už nedá sehnat. K vánocům jsem si pořídil v akci barevnou Minoltu Magicolor 1600W a zatím jsem s ní docela spokojený, jen se hrozím ceny nových tonerů, až ty startovací dojdou.

Občasný diskutér Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Feb 2007

Na domácí občasný tisk mají teď v akci :

http://www.alza.cz/epson-aculaser-c1600-d199787.htm

Jinak nelze říct co je lepší. Mne mimo jiné grafické výstupy živí a tak jsem měl už řadu tiskáren včetně velkoformátových plotrů, od jehličkových, přes inkoustové až po laserové. Na firmě mám momentálně v provozu HP DesignJet 500P, EPSON AcuLaser C1900, EPSON Stylus Photo 1290, EPSON PX700W, Develop 1650iD a Lexmark E120n. Každý je dobrý na něco jiné - na výkresy, na fotky, na grafiku, na korespondenci nebo na potisk CD a potřebuje jinou údržbu a má jiné provozní náklady.

Na doma pak používám většinou to co vyřadím z firmy, momentálně HP LaserJet 1100 a nějakej Epson InkJet (tuším 680ku). Mám tedy docela odzkoušeno, co se na co hodí.

Na domácí tisk teď právě pořizuji tu EPSON AcuLaser C1600 (v záhlaví příspěvku). Za ty peníze a bez starosti se zasycháním (doma tiskneme málo a většinou ČB) to určitě stojí. Sice to má v setu jen omezenou kapacitu toneru, počítal jsem ale, že doma to budu mít (mimo černou) na několik let.
    Navíc mám s Epsonama docela dobré zkušenosti od jehliček (i barevných), přes bublinky až po lasery.

Občasný diskutér Avatar uživatele machja
    Registrace
    Nov 2007

Já mám OKi B410dn na domácí tisknutí. Je to Laser, rychlý levný a kvalitní. Levné inkoustovky jsou při dlouhodobém používání akorát ojeb. Ale inkoust je rozhodně lepší na fotky. Kdysi jsem měl laserjetku od HP, teď už jsou významné rozdíly mezi dvěma technologiemi docela smazané. Takže volím obojí

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    Obojí - každé má své užití. Na běžný pohotový tisk č/b laser, inkoust na speciální věci (fotky, potisk medií). Mám to tak sám - dvě tiskárny v síti, uvažuji do budoucna ještě o třetí (barevný laser, buďto HP nebo Xerox/Tektronix) speciálně pro folie a nátisky (rozlišení 1200 dpi a výš).
    Náklady nepočítám, ty se musí zaplatit provozem.
    I' am agree with StD... right philosophy

Neregistrovaný

Na doma s občasným tiskem jedině černobílý repasovaný "značkový" LASER s post-scriptem.
    - Značkový z důvodu snadné dostupnosti toneru.
    - Repasovaný z důvodu, že se dá pořídit laser s post-scriptem mnohem levněji.
    - Post-script - protože tiskne rychleji, není vykuchán na úroveň "MS-Windows" tiskáren.
    ***** Pokud chci barevné fotky - použít služeb on-line (zaslat) nebo na CD zanést do drogerie (sběrného místa), tisk na Kodak papír a v nejbližší drogerii si za asi 3 dny vyzvednout.

Neregistrovaný

S Laserovkou Epson mám bohužel zkušenosti mizerné C1100 E511 (posouvá se gumový pás do strany) výměna celého modulu, ale po čase znova to samé... Vytiskne to tak 10 stránek než ten pás sjede do boku a pak se t o musí ručně vrátit zpět. Taky v době kdy se to kupovalo tak k tomu nebyly k sehnání náhradní prášky na doplnění.
    V práci HP 840 a 5550, x let v provozu jednou za čas tam doplním injekční stříkačkou inkoust, když dojde. Náklady minimální, 100ml za 150kč...

Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední