Zobrazené výsledky: 1 až 14 z 14

Téma: Nenalezen NTLDR

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Dobrý den,prosím o radu s PC.Čistil jsem PC (notebook acer) a zřejmně jsem omylem odstranil některou ze systémových složek a při každém restartování se mi ukáže v horním rohu nápis :NENALEZEN NTLDR a pokaždé chce restartovat.Mám tam uložené data o které bych nechtěl přijít.Děkuji za jakoukoli pomoc.
    S pozdravem jirka usa
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Děkuji za radu

Nováček
    Registrace
    Mar 2011

zdravím, mám stejný problém na ntb, ale ani po sedmi pokusech nic a to už jsem použil i fixmbr a fixbot a pak celý postup znovu. Napsalo mi to že byl soubor zkopírován (oba dva) ale po restartu " NTLDR is missing"

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Zkontroluj jestli je jednotka primární a aktivní (bootovatelná).

Nováček
    Registrace
    Mar 2011

a jak to zjistím?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Mělo by to jít poznat i ve Správci disků (Tento poč. 2. tlač./Spravovat, Správa disků) - podívat se na partition, jestli je tmavě modrá a ne světle modrá, a ve spodním řádku je i vidět věci jako "Aktivní, Primární oddíl" atd. (teda ve Vistě, teď nevím jestli i v XP nemám teď možnost vyzkoušet). Resp. klepnout na partition 2. tlačítkem, otevře se kontext menu a jestli bude zašedivělá položka "Označit oddíl jako aktivní", tak už aktivní je (pokud je tedy primární).

Nebo lze v nějakým SW na správu partition, např. Acronis Disk Director, Easeus...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

možná mimo ale jestliže ti píše " NTLDR is missing" jestli by to nechtělo ENG wokna

Občasný diskutér Avatar uživatele typek.cz
    Registrace
    Aug 2009

tenhle problém jsem měl taky: mažu soubory a smažu i ntldr protože jsem nevěděl co to je pak jsem zavolal kámošovi ten mi to našel co to je i s návodem jak to napravit (zkopírovat z cd windowsu) ale nějak mi to nešlo tak jsem přeinstaloval celý windows a byl klid jinak provolal jsem přes 2OO Kč

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od typek.cz Zobrazit příspěvek
    tenhle problém jsem měl taky: mažu soubory a smažu i ntldr protože jsem nevěděl co to je
    Dovolím si drobnou poznámku - když nevím, o co přesně jde, nechám to být. To platí pro soubory, složky i registry.

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Taky mě to hlásí NTLDR nenalezen.
    Ale co když nemám instalační cd a neznám ani heslo administrátora.
    Mám dva HDD(160 a 500 gb). Na 160 je systém a na 500 mám uložené fotky,filmy,hry a hudbu. Když zapnu PC s obouma HDD tak mě to napíše tu chybuövou hlášku a nejde spustit,když odpojím HDD 500 a spustím to jen se systémem na HDD 160, tak se to normálně rozjede. Potom připojím 500HDD ve správci zařízení si ho najdu a můžu ho normálně používat,až do té doby než PC znova vypnu. Jak to mám opravit?

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Máš v BIOSu nastaveno správně pořadí bootovacích zařízení? Tj. aby HDD 160GB byl první.

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Do teď mě PC fungoval normálně. Jenže včera při bouřce blikla elektrika a teď to nějak hapruje.Už nad tím dumám půl dne a pořád nic. Všude jsou rady na HDD se systémem, ale ten mě funguje normálně.
    Když jsem se díval do biosu tak je tam pořadí DVD,HDD160,HDD500.

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od farao14 Zobrazit příspěvek
    Do teď mě PC fungoval normálně. Jenže včera při bouřce blikla elektrika a teď to nějak hapruje.Už nad tím dumám půl dne a pořád nic. Všude jsou rady na HDD se systémem, ale ten mě funguje normálně.
    Když jsem se díval do biosu tak je tam pořadí DVD,HDD160,HDD500.
    Spust si chkdsk /f na vsech oddilech. Jsou pri zapojeni obou disku (tedy nefunkcni konfigurace) spravne detekovany BIOSem? Jo a jsou oba SATA?