reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nastavení sítě

Cermix (12)|14.3.2011 18:15
Zdravím. Mám takový problém.
Prozatím mám doma síť udělanou tak, že kabelový modem je připojen do klasického routeru (bez wi-fi), který dále rozvádí síť do dalších počítačů. No a já momentálně mám jeden Wi-fi router, který bych chtěl zapojit tak, aby několik PC bylo napojeno na normální router a notebook aby šel na wi-fi.
Zkoušel jsem spojit výstupní LAN na normálním routeru k WAN portu na wi-fi (nastavil jsem mód gateway) ale internet mi na notebooku nenaběhl.. Oba routery jsou od stejného výrobce (airlive) a módy které wifi router podporuje jsou: AP, Client, Bridge, WDS repeater, Universal repeater, WISP(client router), WISP+ universal repeater, gateway... nevím jak mám co nastavit, na takovou stupňovitou síť jsou moje znalosti krátké... mimochodem, MUSÍM použít klasický router, protože má dost LAN portů, na wifině jsou jen 2 (z toho jeden slouží jako WAN port při gateway mode)
díky za pomoc.
DrZelenka (2491)|14.3.2011 19:13
Já bych nastavil AP (a WAN nastavit jako by to byl normální počítač v síti), ale nemám až tak moc zkušeností, abych to věděl jistě a možná bude i lepší řešení (při mém řešení půjde net zbytečně přes 2 routery).

Btw když router nemá dost portů, tak za něj stačí dát switch a počítače zapojit až do switche, což by v tvém případě bylo asi nejlepší řešení (ale pokud to bude jen krátkodobě, tak nemá smysl kupovat switch).
EditorPO (2819)|14.3.2011 21:05
[quote=Cermix;441218]momentálně mám jeden Wi-fi router, který bych chtěl zapojit tak, aby několik PC bylo napojeno na normální router a notebook aby šel na wi-fi.[/quote]

Nie je to náhodou WL-5460AP ? V tom prípade to nie je router ale AP. Pripoj ho normálne do siete, otvor si jeho webove konfiguračne rozhranie, nastav parametre a musí to fungovať. V manuále máš presný postup.
Cermix (12)|14.3.2011 22:04
tak přesně tohle jsem fakt potřebovat nevěděl :D potřebuju tohle:


Ale kdyby někdo věděl o elegantnějším řešení.... ( bez switche.. jen klasik a wifi router..)
sí?.png
EditorPO (2819)|14.3.2011 22:22
veď to isté, čo si nakreslil, sa ti tu snažíme doporučiť a vysvetliť

a už by si konečne mohol napísať modely tých zariadení
durib (1141)|14.3.2011 22:24
[quote=Cermix;441218]LAN portů, na wifině jsou jen 2 (z toho jeden slouží jako WAN port při gateway mode)[/quote]
Jak je to s temi porty? Jeden musi byt WAN a druhy LAN. Michat to preci nelze!
Melo by jit udelat z wifi routeru klasicky switch- tzn. vypnout na nem DHCP server, nastavit mu vychozi branu tak, aby nekolidovala s DHCP druheho routeru a propojit z LAN routeru do LAN wifi routeru. Wifi router tak bude slouzit jako wifi switch.
|Mio| (1333)|15.3.2011 08:07
Tenhle ovislink je puvodne AP, takze ma porty LAN1 a LAN2 a kdyz se pusti preklad tak se zvoli ktery je vstup.

V podstate to je spravne jen je potreba ten wifi ovislink nastavit.
V podstate spravne nastaveni wifi casti je AP.
Nastaveni routovani je vypnuto a bridge LAN1+LAN2+WLAN.

Privod od kabeloveho routeru muze byt jak do LAN1 tak do LAN2 je to otom jedno.

Bohuzel ten Ovislink 5460AP je jeden z nejhure a nejsloziteji nastavitelnich Ap ktere existuji, takze je potreba cesky manual k tomuto zarizeni a dlouho studovat.