reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

TMNF-Problem s chodem hry

bug.KeNt (5)|14.3.2011 22:44
Zdravim
Nainstaloval jsem si Trackmania Nations Forever, kdyz chci ject mapu tak v probehu jizdy se mi hra porad "seka" a "skube". Problem zmizi az po dokonceni mapy, ale i pote jsou jiste zaseky trochu znat. Na predeslem OS (Win XP) jsem tento problem nemel, az na stavajicim Win 7 Professional. Mohl byste mi prosim nekdo poradit jak tento problem vyresit? Predem dekuji
config pc: AMD Phenon II x4 955 Black 3,2 ghz
Asus ENGTX460 1G GDDR5
2x2GB DDR3 1333 MHz
HDD Seagate Barracuda 500GB
EditorPO (2819)|14.3.2011 23:26
Iné hry ti bežia bez problémov?
Nemáš problém s rýchlosťou internetu?
Robí ti to na všetkých serveroch, ku ktorým sa pripájaš? Skúšal si náš SHW server?

Menil si defaultné nastavenia ? Môžeš skúsiť otestovať a potom nastaviť najvhodnejšie parametre
Spusť hru > Nastavenia > Pokročilé > Test výkonu. Hra vykoná test pre všetky nastavenia a ty si potom vyberieš najvhodnejší.
bug.KeNt (5)|15.3.2011 00:11
[quote=EditorPO;441263]Iné hry ti bežia bez problémov?
Nemáš problém s rýchlosťou internetu?
Robí ti to na všetkých serveroch, ku ktorým sa pripájaš? Skúšal si náš SHW server?

Menil si defaultné nastavenia ? Môžeš skúsiť otestovať a potom nastaviť najvhodnejšie parametre
Spusť hru > Nastavenia > Pokročilé > Test výkonu. Hra vykoná test pre všetky nastavenia a ty si potom vyberieš najvhodnejší.[/quote]
Jine hry mi bezi bez problemu (crysis warhead, call of duty MW2, NFS Shift...)
S ineternetem problem nemam, protoze to blbne i s solo modu.
Nastaveni sem menil, ale ted sem to snad uz vyresil tim, ze sem zvysil kvalitu efektu a dal minimalni stiny(coz mi pride znacne nelogicke proc by to melo fungovat na vetsi graficky naroky), ale zda se, ze to funguje, tak snad to pujde i nadale :-) .
bug.KeNt (5)|15.3.2011 23:26
Jinak test sem zkousel, vyslo mi vhodna vysoka kvalita a na tom to slo, ale problem je v nacitani v menu (napr. dalsi stranka se mi ukaze treba s 3/4 vterinovy zpozdenim) a vseobecne s nacitani a obcas s projizdeni checkpointama (nekdy se hra zase malinko skubne)
elpsycho (1602)|15.3.2011 23:38
Neběží ti na pozadí nějaký program co vytěžuje procesor/paměť? Zkontroluj to ve správci úloh.
A je ta hra na Win7 znova nainstalovaná, nebo to je ještě záloha z XP?
EditorPO (2819)|15.3.2011 23:39
obcas sa to stava, pretoze hra musi nacitat aj pozicie inych hracov, skus si vypnut zobrazovanie blizkych aut
v menu sa tiez vela veci nacita z netu
aky mas net? myslim rychlost
bug.KeNt (5)|16.3.2011 17:01
Rychlost netu je okolo 1,6 mbit, hru mam nainstalovanou na novo na novym windowsu 7, zkontroloval sem spravce a zadny velky aplikace mi tam nebezi. Ale myslim ze to musi byt nejaka nastaveni ve windowsech, protoze na XP sem nemel sebemensi problem.
elpsycho (1602)|18.3.2011 02:54
A trhá to třeba v pravidelných intervalech? Jaké ukazuje hra framerate (klávesou % vedle backspace nahodíš měření) a kolísá v okamžiku toho záseku?.

Mě se třeba TM sekala po nainstalování MSI Afterburneru, dokud sem neomezil monitoring grafiky na základní položky, a to přesně v intervalu, který sem nastavil pro obnovu hodnot :)
Jinak proti XP jede TM celkově na W7(64-bit) pomaleji tak o 15-20%, ale to asi nebude co tě trápí. Jestli teda doteď nehráls v nastavení na hranici plynulosti.

Dál by stálo za to vyzkoušet jinou verzi ovladačů grafiky, i když osobně sem zatím žádnou co by haluzila zrovna s TM nepotkal.

Méně pravděpodobně můžeš mít v ovladačích vynucený v-sync - tj. framerate hry bude konstantní, stejný jako obnovovací frekvence monitoru (u LCD teda nejpravděpodobněji 60 snímků/s), ale jen dokud PC těch 60 zvládá produkovat. Jinak to skočí na nejbližší nižší synchronizovatelnou frekvenci, tj. 30 fps, což už bys určitě zaznamenal jako neplynulé.

Pak jsou tu ještě další desítky míň pravděpodobných příčin, ale to na dálku můžem řešit do Vánoc :)
bug.KeNt (5)|19.3.2011 18:34
Framerate mam kolem 220, pri tom "seknuti" to propadne klidne i o 80, ale zajimave je kdyz % zmacku jeste jednou na tu pokrocilejsi tabulku,tak se ihned dostanu na framerate 50-60.