reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SD karta najednou v RAW

Loon (2)|15.3.2011 11:37
Ahoj,mám SD kartu a nemohu se do ní dostat... je v RAW,PC mi píše,že není naformátovaná a jestli ji chci naformátovat.Mám ji 5 roků a vše bylo OK,no a teď tohle.Formátování je to poslední co bych si přál,nechci přijít o foto na kartě.Karta byla ve fotáku a ještě večír tam ty fotky byly,ráno to chci dát do PC a nic.Fotak tam nevidí taky nic a chce to též naformátovat.Na přiloženém CD žádný program na otevřeni karty není.Prosím o radu jak otevřít kartu a nepřijít o fotky.Díky moc.
Dojigiri (1629)|15.3.2011 13:59
Pravděpodobně došlo ke ztrátě filesystému .. ale data tam nejspíš pořád budou (hlavně neformátovat).

Víš v jakým byla formátu, jestli to bylo NTFS nebo FAT? Ale když to bylo do foťáku tak asi nejspíš FAT32.
Zkusil bych programy na obnovu dat, např. Recuva, File Scavenger, GetDataBack for FAT32 ...
(pokud by to bylo NTFS, lze často připojit jednotku pomocí PartitionFindAndMount anebo opravit pomocí TestDisku)

Po 5ti letech už jí i může končit životnost ... ale je i možný, že k tomu mohlo dojít nesprávným odebráním karty z PC (nepoužitím ikony "Bezpečně odebrat hardware"). Ale někdy se to stane i pokud člověk sám nic nepokazí.
Loon (2)|16.3.2011 09:37
POZOR!!!-Naformátovat - RECUVA - a vše bylo zpět.Když byla karta nenaformátovaná,tak Recuva hlásila "nelze načíst data z boot sektoru".
Super,moc děkuju Dojigiri.