reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Kde servisujete svůj počítač?

husky14 (4214)|18.3.2011 08:38
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Kde servisujete svůj počítač?[/SIZE]



Každý počítač se čas od času pokazí a potřebuje servis. Zvládáte opravy sami, poprosíte známého či kamaráda, a nebo musíte využívat PC servis? V případě servisu jste s ním spokojeni? Máte nějaký konkrétní, který doporučíte? Zapojte se s ostatními do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
robky (3195)|18.3.2011 08:41
Servisujem si sám ....
....so servisom som spokojný:p
Zoidik (1405)|18.3.2011 09:08
Auto servisuju v auto servisu servisu (v pondělí tam zrovna jede) a počítač sám sobě doma. Pravda, měl bych ho po dlouhé době rozdělat, vyčistit, zkontrolovat... Naposledy jsem ho rozdělal o vánocích, když jsem měnil disky, takže pdržbu by si zasloužil.
durib (1141)|18.3.2011 09:46
Domaci servis. Nemam penize, abych platil nekomu jinemu a ani nemam kamarady, kterym bych az tak veril ohledne HW.
czhunter (775)|18.3.2011 10:06
Desktop si servisuju sám (ono to moc servisování není, spíš jde o to najít co je rozbité a to vyhodit), se sítí si nechávám poradit od kamaráda.

Notebook jsem si nechal spravit v servisu (výměna ventilátoru), ani za to moc nechtěli.
16cmfan (2153)|18.3.2011 10:13
Servisujem doma a s potrebnou radou sa obraciam na SHW :)
NHKG (1136)|18.3.2011 10:38
Asi jako většina místních, servis počítače si dělám sám doma. Ale v poslední době se servis skládá jenom z postupné výměny disků (za 2 roky jich počítačem prošlo asi 6), protože s žádným řešením jsem nebyl spokojený (hluk, málo místa, rychlost) a občas drobný upgrade (větráčky, skříň a procesor). Občas spravuji počítače i známým. A často dělám "odborného poradce" kolegovi, co často skládá PC pro jeho známé, ale rozumí tomu méně než já. :D
Ivo Mašek (507)|18.3.2011 12:52
Počítače si servisuji sám doma. Sám si je stavím, sám si servisuji, ..... sám si je také vyhazuji do popelnice :D
Počítače stavím i několika kámošům, a těm to samozřejmě také servisuji. Zdarma, respektivě za flašku, ..... a také se jdeme občas někam "ožrat"
kevin00 (10238)|18.3.2011 12:57
Většinou to donesu uživateli kevin00 a on to vždy nějak splácá, aby to zase dělalo vrrr vrrrr, chroust, chroust ... :D
Neregistrovaný (0)|18.3.2011 13:00
Servisuji svépomocí. Bohužel se ještě nenašel důvod proč navštívit servis a nechat si něco spravit od odborníků. Prostě asi mám v tomhle štěstí a sestavy šlapaly dobře, občas se něco pokazilo, ale to vyřešila reklamace. Spíše za to mohla moje opatrnost a radši jsem si vše důkladně zjistil a prozkoumal, než se v tom bezhlavě vrtal.
StD (1963)|18.3.2011 13:16
[quote=Ivo Mašek;441960]Počítače si servisuji sám doma. Sám si je stavím, sám si servisuji, ..... sám si je také vyhazuji do popelnice :D
...[/quote]
Zrovna tento týden jsem viděl jeden vyhozený komplet Compaq Pentium 4 u nás v nádobě na směsný odpad vyhozený nějakým podobným čunětem co neví, že to tam nepatří!!! :devil Patří do sběrného dvora (odevzdat, zdarma).

Jinak své PC (mnou postavené) si také servisuji sám.
superdrooper (208)|18.3.2011 13:36
Kde servisujete svůj počítač?

Já provádím servisní úkony na svém PC většinou v osvětlené místnosti, kde je teplo a okna dobře těsní a hlavně tam někde musí být alespoň jedna el. zásuvka s napětím 220V.

:)
adaformanek (1)|18.3.2011 14:35
PC servisuju sám protože jsem servisák PC :p
Většinou doma protože se mi nechce nikam vozit.
Když už tak na firmu a tam dostane pořádný očistec.
czhunter (775)|18.3.2011 14:35
Zajímavé, že tu zatím není moc majitelů notebooků (kterých se prodává víc než desktopů/towerů) ... jestli ti si také servisují svůj počítač sami :)

(ono to samozřejmě jde, nějaké malé opravy - RAMky, disk, mechanika - ale na většinu věcí vám stejně budou chybět díly, které se normálně v obchodě sehnat nedají)
Neregistrovaný (0)|18.3.2011 14:35
Servis PC mě ještě nenapadlo hledat, řeším si to sám.

V rámci záruky jsem akorát byl sem tam nucen odvézt nefunkční notebook nebo tiskárnu známých.
Noxik (0)|18.3.2011 14:36
U sebe na stole. A nejen svuj.
czhunter: Muzu se zeptat, kolik ta vymena vetracku v notebooku stala? Ja se nejvic desim sehnatelnosti techto patrne nestandardnich kusu.
randomofamber (21)|18.3.2011 15:23
Doma :cool:
ps2 (13)|18.3.2011 15:25
Sice je mi "pouze" 16, ale počítač si servisuju sám. Také servisuji známým a nejenom jim, dále stavím nové pc na zakázky, případně nějaké použité. Notebooky mi také nedělají problém - výměna tepl. past, vyčištění, výměna HDD, mechaniky, RAM, atp. Prostě takovej menší servis :D Zatím jsem neměl ANI JEDNU reklamaci(doufám, že to nezakřiknu :D) a to mám již těchto oprav a prodejů provedeno okolo 50ti :) Jinak mám tu mimo jiné nějaký DELLy Optiplex GX280 s P4 3,0Ghz s HTčkem, 2GB RAM, 160GB HDD. Tak pokud by měl někdo zájem, tak stačí napsat ;-)
EditorPO (2819)|18.3.2011 15:32
Keďže sa tým živím, tak svoje PC servisujem sám. Vlastne všetky PC v domácnosti. :)
Neregistrovaný (0)|18.3.2011 17:20
Jednou jsem v rámci záruky odvezl komp do servisu, nefunkční integrovanou zvukovku vyřešili zvukovkou do slotu (záruka desky je nezajímala, opravit to je moc práce nebo se to nedá a novou desku ? Pane vy jste se zbláznil.
Od těch dob mě záruky nezajímají, protože servis to jsou loupežníci, kterí mají vždy pravdu a vy jste debil (i když pro tu práci máte vyšší kvalifikaci než servisák). Takže komp nebo noťas servisuju sám doma. A náhradní díly na noťas se dají sehnat. Nemají je všude ale dají se sehnat.A nejlepší je to kupovat v deutch, tak jsou rychlé reklamace takových to dílů.
Krak (0)|18.3.2011 17:56
[quote=superdrooper;441969]Kde servisujete svůj počítač?

Já provádím servisní úkony na svém PC většinou v osvětlené místnosti, kde je teplo a okna dobře těsní a hlavně tam někde musí být alespoň jedna el. zásuvka s napětím 220V.

:)[/quote]

Takovou zásuvku asi těžko hledáš, že?
Georginek (2957)|18.3.2011 18:00
Doma sám všech 15 pc...... A do servisu, když odešel motherboard v notasu......:)
didaktik (132)|18.3.2011 18:24
PC (nejenom své) sám stavím a sám servisuji. A to ať už je v záruce (na komponenty) a nebo po záruce. Servis svého PC provádím nejčastěji doma, v případě ostatních PC samozřejmě v práci (nicméně i v práci mam "svůj PC") a docházím i k "zákazníkům" (obzvlášť, když jsem to stavěl já ;)).
Notebook/tablet - pokud se bavíme o reklamaci (HW) vady (a nejedná se pouze o vyčistění, popř. běžnou výměnu komponent), putuje do servisu a pokud je po záruce, viz. PC.
PDA (resp. smartophone) - na reklamaci v záruce putuje téměř vždy do servisu a po záruce opět viz. PC (samozřejmě pokud to tedy má vůbec cenu opravovat).
mch81 (2)|18.3.2011 20:21
[quote=Neregistrovaný;442009]Jednou jsem v rámci záruky odvezl komp do servisu, nefunkční integrovanou zvukovku vyřešili zvukovkou do slotu (záruka desky je nezajímala, opravit to je moc práce nebo se to nedá a novou desku ? Pane vy jste se zbláznil.
Od těch dob mě záruky nezajímají, protože servis to jsou loupežníci, kterí mají vždy pravdu a vy jste debil (i když pro tu práci máte vyšší kvalifikaci než servisák). Takže komp nebo noťas servisuju sám doma. A náhradní díly na noťas se dají sehnat. Nemají je všude ale dají se sehnat.A nejlepší je to kupovat v deutch, tak jsou rychlé reklamace takových to dílů.[/quote]

prostě to zkouší a když je někdo blbej, tak si ušetří práci. Kdybys na tom trval nebo si stěžoval někde dál, tak by to myslím vyměnit museli, protože výrobek prostě zčásti není funkční.
Suprak (408)|18.3.2011 21:13
Servis je vždy prováděn doma, nikomu bych mého miláčka nedal!!! Zrovna minulý týden jsem prováděl jakousi údržbu, už to taky potřebovalo jako sůl. - Výfuk prachu, výměna teplovodivé pasty na CPU a GPU, otevření PSU a jeho taktéž následné vyfoukání od prachu + kontrola kondíků (výblitky Jun Fu, ale všechny OK), hození velkého vibrátora Samsunga na duši od kola pod mechaniku (už je klid).
Woyta (284)|19.3.2011 09:11
PC skladam sam, upravuju sam a opravuju sam.
Nedavno jsem si kupoval poskozenej book ktery jsem rozebral vycistil, vymenil zlomene panty a ted vesele pracuje dale.
Momentalne tu mam vadne LCD kde bude asi stacit jen vymenit vytekle kondenzatory.
Neregistrovaný (0)|19.3.2011 13:40
PC skladam sam, upravuju sam a opravuju sam. takties davat pcdo servisu to radsej nie ...
xmarek (1676)|19.3.2011 15:17
Ve značkových servisech. A důvod? Stolní počítač už x let nepoužívám (doma). A na notebooku toho k domácímu servisování moc není, s vyjímkou profouknutí ventilátorů.
spyko (2)|19.3.2011 21:05
Doma v děckém pokoji,servisuje můj 25l syn,jsem spokojen.
machja (122)|19.3.2011 21:13
Servisuju si ho sám. Doteď jsem ho vozil na záruční opravy.
ICEBOSS (3435)|20.3.2011 08:10
Skladam a servisuju samozrejme sam sobe i ostatnim. Jednou me pobavil pripad, ze prisla mamcina znama, ze ji nejede zvukovka, technik si vzal 300 za vyjezd, rekl ji, ze je to systemova chyba a nic neopravil... akorat byl asi barvoslepej, protoze repraky parti (obvykle) do zelenyho vstupu. Po prepojeni uz to jelo - nejvic me nasralo, ze mi tak zenska nedala ani pul sta, ani diky ani nic... proste pro znamy je to nejhorsi kseft. Idealni jsou "doporuceni" lidi, vicemene cizi.
DrZelenka (2491)|20.3.2011 12:07
Má smysl psát "kompy servisuju doma"? :D

[quote=ICEBOSS;442255]Skladam a servisuju samozrejme sam sobe i ostatnim. Jednou me pobavil pripad, ze prisla mamcina znama, ze ji nejede zvukovka, technik si vzal 300 za vyjezd, rekl ji, ze je to systemova chyba a nic neopravil... akorat byl asi barvoslepej, protoze repraky parti (obvykle) do zelenyho vstupu. Po prepojeni uz to jelo - nejvic me nasralo, ze mi tak zenska nedala ani pul sta, ani diky ani nic... proste pro znamy je to nejhorsi kseft. Idealni jsou "doporuceni" lidi, vicemene cizi.[/quote]

Souhlasím, že opravovat/stavět kompy známým je peklo. Práce kdoví kolik (předpokládaj, že jim nainstaluju/obnovím vše do posledního souboru) a když dostanu aspoň flašku vína, tak sem rád.

Btw servisák dobrej ... připomíná mi to lamera. Servisák za to nic dostal 300, ty za opravu nic - to opravdu potěší :thumbdown
Valda (65)|20.3.2011 18:24
[quote=czhunter;441980]Zajímavé, že tu zatím není moc majitelů notebooků (kterých se prodává víc než desktopů/towerů) ... jestli ti si také servisují svůj počítač sami :)[/quote]

Vše si servisuji sám, i notebooky (tedy pokud nejsou v záruce, pak to svěřím servisu výrobce).
Možná to je také tím, že jsem servisní technik (ale jen podřadný, PCB většinou neletuji :-))
xmarek (1676)|20.3.2011 20:36
[quote=DrZelenka;442280]Souhlasím, že opravovat/stavět kompy známým je peklo. Práce kdoví kolik (předpokládaj, že jim nainstaluju/obnovím vše do posledního souboru) a když dostanu aspoň flašku vína, tak sem rád.[/quote]To je důvod proč podobné akce odmítám. Navíc to mnohdy vypadalo, že si vlastně zadarmo hraji s cizím kompem. Ne děkuji nikdy víc. Raději budu předstírat, že programuji než se bavit skládáním kompů. :runaway
NHKG (1136)|20.3.2011 20:53
[quote=xmarek;442383]To je důvod proč podobné akce odmítám. Navíc to mnohdy vypadalo, že si vlastně zadarmo hraji s cizím kompem. Ne děkuji nikdy víc. Raději budu předstírat, že programuji než se bavit skládáním kompů. :runaway[/quote]

Já zase odmítám dělat za dary a peníze. Buď to sou dobří známí a vše zadara, však oni mi to vrátí jinak (pomůžou s daněma, pučí tranzita a podobně), nebo se na to rovnou můžu vys***. Když si spočítám, kolik hodin mě oprava PC zabere a vezmu si jenom svou čistou mzdu v práci, tak bych po nich musel chtín nekřesťanské peníze.