reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vliv záření na HW

Miko (13)|18.3.2011 12:21
Pozdraveni buďte,
napadlo mě v souvislosti s děním v Japonsku (držím jim palce), že by mě zajímal vliv záření na IT techniku, resp. HW.
A to nejen vliv radioaktivity z jádra, ale třeba i ovlivnění od slunečních erupcí. Určitě je pár vědeckých prací na toto téma, ale zajímalo by mě to podané v populární podobě. Jsem sice technik, ale nikoliv jaderný fyzik :turtle.
Možná by to mohlo být i na článek přímo pro SWH, netuším.

Co se vlastních zkušeností týká - když "blbne" Slunce, zapíná se mě komp sám od sebe. Před pár lety jsem se tomu spojení smál a považoval ho za náhodné a vtipné, ale zajímavé je, že se opakuje (pozorováno 3 období) pravidelně zrovna když je v novinách upozornění na zvýšenou aktivitu.
A to mám APC UPSku (za tu dobu druhou, jiný typ), Seasonic zdroj, žádné WoL, Wo modem/USB/časovač/IR, PWR restore atp.

Nemá někdo nějaký dobrý tip na článek pojednávající populární formou o vlivu? (radiace :D)
díky :thumb
kevin00 (10238)|18.3.2011 13:09
[quote=Miko;441955]... ale zajímavé je, že se opakuje (pozorováno 3 období) pravidelně zrovna když je v novinách upozornění na zvýšenou aktivitu.[/quote]

A není možné, že problém by byl spojen s tiskem :D :D
Miko (13)|18.3.2011 19:15
[quote=kevin00;441964]A není možné, že problém by byl spojen s tiskem :D :D[/quote]

nikoliv, také jsem si myslel, ale ani odpojení USB, ani trvalé odpojení komplet kabeláže k tiskárně nepomohlo. :D
16cmfan (2153)|18.3.2011 19:32
[quote=Miko;442037]nikoliv, také jsem si myslel, ale ani odpojení USB, ani trvalé odpojení komplet kabeláže k tiskárně nepomohlo. :D[/quote]

myslel, tisk ako bulvár... :mistake ale ak si robíš srandu... vkľude... dnes je Piatok, sranda musí byť :D