reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chyba HDD

Georginek (2957)|20.3.2011 20:01
Brej vecir panove. Po dlouhe dobe k me nelibosti musim resit problem s vlatsnim desktopem.

Po normalnim uzivani ( nic sem neinstaloval, netaktoval, nic nemenil ), spustim druhy den PC, a vyskoci hlaska
Read Error - press CTRL+ALT+DEL.... 4x restart zadna zmena.
HirensBoot, projel sem Sentinel, SMART, vse OK, pak teda znova restart, opet ta sama hlaska, spustil sem HDDregenerator na systemovem disku, prvnich 127MB to vypsalo,ze jsou vsechny sektory chybne, pak se to zaseklo a napsalo hlasku ze mam disk v AHCI, ze ho mam dat do IDE a spusti znova. Disk pritom v AHCI nemam.
Z nouze jsem zkusil pridat NB voltage na 1.22V - Zaklad je myslim 1.1V, mam tam OC takze 1.20V Nevim jestli to melo s tim neco spolecneho.
Po vypnuti, spustil HDDregenerator, disk projel bez jedine chyby....... restart, winy nabehly......

Co mam otestovat, ci jak pripadne zjistit, co se tomu stalo?

Diky:mistake

Edit: Pustil sem ted HDTune a po nejake dobe se to seklo, respektive zpomalilo na Scan 44Mb/s a objevili se Ultra DMA CRC Error..... Zkusim vymenit kabel....
DrZelenka (2491)|20.3.2011 22:42
[quote=Georginek;442376]Z nouze jsem zkusil pridat NB voltage na 1.22V - Zaklad je myslim 1.1V, mam tam OC takze 1.20V Nevim jestli to melo s tim neco spolecneho.[/quote]

Tzn máš přetaktovaný CPU? Vyzkoušej to bez jakéhokoliv OC (mě to taky vyřadilo zvukovku až po čase).
Georginek (2957)|20.3.2011 23:23
Jo, pretaktovany to mam, ale normalne to slapalo.....
Predtim mi to tam taky hodilo par CRC errors, ale to sem mel novou desku, a jeste to nebylo natoceny..... Kabel sem vsak nechal puvodni.
Vymenil sem ho, 10 restartu OK, ted jede normalne HDTune souvislou rychlosti bez vykyvu, tak se zda, ze to bylo nejspis tim kabelem....
OC nemam nijak brutalni, aby to melo delat problemy.