Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Jak poznám co brzdí hru? - doporučení programu

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2010

zdravím, mám počítačovou hru kde mám problémy s fps a zajímalo by mě jestli je problém v procesoru nebo GK popřípadě jestli není problém v paměti. Jaký program byste mi doporučili?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Žádný, buď najdeš na internetu nějaký test, kde tu hru zkoušejí s různými procesory a grafickými kartami a zkusíš si to odvodit sám. Nebo napiš tady přesnou specifikaci počítače včetně monitoru a název hry a my ti zkusíme poradit.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2010

procesor: Q8300 4 jádro s 2.5Ghz
    GK: HD5770 1G
    ram: 2x2G
    monitor: 22 s 1680x1050

týká se to hry Assassins creed Brotherhood a Assassins Creed 2

problém s fps je jen v některých místech a v závislosti na počtu postav. Mám tam třeba jedno místo na které se postavím a když se dívám jedním směrem tak je fps 40 když nadruhou stranu tak 20. Zkoušel sem jiná nastavení v ati catalyst i ve hře a žádný rozdíl. To ukazuje spíš na GK ale HD 5770 by přeci takovou hru zvládnout měla. Přeci mít 20fps na nejnižší detaily bez vyhlazování s takovou kartou je nesmysl.

PS: procesor je v této hře hodně vytěžován. Podle správce úloh běží všechny jádra na maximum.

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Tak asi nejjednodušší bude zkusit procesor nataktovat/podtaktovat a ověřit, jestli se fps změnily. Hru jsem nehrál a ani jsem v rychlosti nenašel test na její náročnost na HW. Q8300 se taktuje celkem lehce. Pokud máš nastavené malé detaily, tak to grafickou kartou nebude a hru, kde by bylo problém se 4GB pamětí taky neznám.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

Skús tento menší test. Nie je to test v pravom slova zmysle, len overenie HW podmienok pre hranie danej hry.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Měl sem podobný problém s Assassin's Creed 2 vemu to od začátku, kdysi mi AC jelo v poho na střední detaily, pote jsem hru odinstaloval a asi za pul roku sem hru nainstaloval znovu, hra se sekala i na nejnižších detailech přeinstaloval sem Win. a jelo to zase normálně.Skus vložit origo CD od winu a spustit opravu možná to pomůže nebo rovnou přeinstalovat ten operační system.
    Nevím čím to bylo ale prostě se to jaksi samo opravilo po reinstalu win.

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Monitorovat vytížení grafické karty lze pomocí GPU-Z.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Maxtor
    Registrace
    May 2006

Presne tak.. nevim co tady resite zase.. nainstaluj treba Everest (nyni AIDA64) a v nastavenich zapni LOG (v CZ je to polozka protokolovani).. napis sem jmeno souboru ve kterem log bude.. nejlepe html.. a zaskrtej si tam vyuziti pameti.. pameti na grafice.. vytizeni CPU a vytizeni GPU.. nech to bezet.. zapni game a behem par sec vis uplne jasne, co jede na 100% a co ma rezervy..

Podobná témata

1. Brzdí muj procesor grafiku?
    Od Dominisek123 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 18-05-2012, 18:09
  2. Jak poznam, jakou mam pamet?
    Od Bersha v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 12-11-2008, 10:42
  3. Internet brzdí sieťová karta
    Od Hochy v sekci Muzeum komponent
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 06-09-2007, 03:03
  4. Jak poznám, zda funguje Dual Channel?
    Od edenboy v sekci Operační paměti
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 29-06-2007, 13:52
  5. Jak poznám,jestli moje CD/DVD umí Bootovat ?
    Od sokorotor v sekci Optické mechaniky
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 06-02-2007, 17:32