reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Maximum délky HDMI/DVI kabelů na 1080p?

dracihnev (170)|21.3.2011 10:01
dobrý den, jaké máte zkušenosti s delšími kabely a přenosem hd videa? Potřebuji propojit pc na jedné straně s projektorem a nadruhé s AV receiverem a každý metr navíc by mi ušetřil starosti. Četl sem že jak DVI tak HDMI kabely s rostoucí délkou jsou náchylnější k problémům. Jde mi jen o obraz zvuk hdmi přenášet nebudu. Jaká je tedy maximální únosná délka při přenosu 1080p? Je pro mě lepší DVI nebo HDMI? děkuji
Zoidik (1405)|21.3.2011 11:46
Záleží jak silný výstup dostaneš ze zdroje. Doma mam 15m D-SUB kabel a z jednoho notase jsem signál nedostal do TV z dalšího ano. Takže ono se to těžko odhaduje, ale pokud máš něco novějšího, tak bych se nebál 15m kabelu. Raději bych se koukla po nějakém stíněném.
veny (161)|21.3.2011 13:10
No já mám doma od PC k TV 10m a problém nemám.
Možná ještě zkouknout všechny propojovaný zařízení a podle toho jakou verzi HDMI podporujou koupit typ kabelu.
Dokonce to není tak dlouho kdy byla v radiu reportáž o tom,že všechny (nepočítám nejisté prodejce a výrobce) HDMI kabely jsou na tom kvalitativně stejně.(test v GB)
U toho bych byl možná trochu zdrženlivej protože záleží na podmínkách.Ale jestliže nemáš žádný rušivý prvky v cestě tak si myslim že je zbytečný kupovat kabel za 2000,- když stejnou službu udělá kabel za 300,-
Jinak určitě najdeš další zkušenosti na Foru https://www.tvfreak.cz/