Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.

Zobrazit výsledky hlasování: Preferovaný poměr stran monitoru

Hlasujících
254. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • 4:3 (klasika u CRT)

35 13.78%
  • 5:4 (klasika u LCD)

36 14.17%
  • 16:10 (širokoúhlé)

173 68.11%
  • jiné na výšku

2 0.79%
  • jiné na šířku

8 3.15%
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 39

Téma: Jaký poměr stran monitoru byste volili?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Jsem zvědavý na názor. Na video jednoznačně 16:10, ale nedokážu si už moc představit nakolik je vhodný takový monitor s rozlišením 1680x1050 nebo 1920x1200 na prohlížení internetových stránek nebo práci ... asi bych v tomto případě upustil od maximalizace programů a ještě dal spodní panel z Windows vlevo.

A co na to RH? :-)
    Naposledy upraveno uživatelem pavel_p: 13-05-2007 v 20:01 Důvod: V každém příspěvku je alespoň jedna chiba :-(
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Muj nazor je asi celkem znamy, ale presto ho zopakuji
    wide jsou vhodne od uhlopricky 23" (1920x1200).. mensi monitory me osobne prijdou vcelku nevhodne na wide a to hlavne kvuli malemu rozliseni.
    Naopak velke monitory jsou wide vice nez vhodne, protoze plocha je uz velka a lidske oko je vic uzpusobeno pro wide pohled a zkratka mate lepsi prehled o tom co na plose je.

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

me se zdaji wide pouzitelny uz od 20"... od 21" uz imho uplne v pohode. naopak 19" wide je spis vtip... nebo nejaka jednoucelovka

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

Já mám 20" wide 1680x1050 a přijde mi to subjektivně dobrý. Na notebooku mam 15,4" taky wide 1280x800 a taky celkem v poho, vzhledem k tomu, že na tom programuju, tak se mi často velmi hodí, že je dost místa po stranách.

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Ja sem konzerva, takze mam na notebooku 5:4 (1280x1024), na PC 4:3(1600x1200). Zvyk je zelezna kosile, do wide pujdu jen v pripade nakupu plazmy (za rok, za dva, za tri...)

Občasný diskutér Avatar uživatele b337
    Registrace
    Dec 2006

mam WD 20 a na praci je to super... vyhoda je hlavne v tom ze muzu mit vedle sebe otevreny krasne treba okno firefoxu a vedle wordu nebo naky chatovaci okno proste nemusim prepinat a vsechno vidim pekne vedle sebe, jeste lepsi to musi bejt ale na naky 24 kdy se vedle sebe vejdou 2 cely okna s webem proste kool ovsem na hrani her mi takova mega obrazovka prisla dost nepouzitelna tak proto sem sel do 20ky

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Styryx
    Já mám 20" wide 1680x1050 a přijde mi to subjektivně dobrý. Na notebooku mam 15,4" taky wide 1280x800 a taky celkem v poho, vzhledem k tomu, že na tom programuju, tak se mi často velmi hodí, že je dost místa po stranách.
    Právě na notebooku mi to 1280x800 na programování v poho moc nepřijde ... menu, dva řádky ikonek, záložky, dole výstup konzole, watches, výstup překladače a na kód s rozumnou velikostí písma jen pár řádků. Aby si člověk udělal představu o tom co dělá delší kus kódu napsaný dávno nebo někým jiným nic moc. Většinou to řeším přetažením všemožných panelů vpravo, vlevo. Na dvě okna vedle sebe toto rozlišení ještě není.

Nováček Avatar uživatele ll.stehlik
    Registrace
    Aug 2007

Já si budu kupovat nový monitor a chci 20¨ nebo 22¨, takže mi asi nic jiného nezbývá, ale na widescreen mě hlavně láká možnost 2 oken vedle sebe a sledování filmů v 16:9

Obyvatel SHW Avatar uživatele ...No...Name...
    Registrace
    Aug 2007

po vánocích chci jít taky do něcěho většího...teď mam dvě 19" jednu wide a druhou klasik...Je fakt že wd je lepší(jasně že až tak od těch 21")...Byl sem zastánce klasiky,ale dyž sem si uvědomil že větší wd je to samí jak měnší klasika...a navíc ta šířka...Takže teď už jedině širokoúhel...

Pravidelný diskutér Avatar uživatele hippouss
    Registrace
    May 2006

tak sem cely leta cucel do klasiky, ale od ty doby co mam NB wide a jeste ktomu nova LCD TV na kterou obcas pichnu komp tak koukat zpatky do klasiky me zacina vadit, a mam rad misto na stranach takze jedine uz wide

Nováček Avatar uživatele filipek
    Registrace
    Apr 2008

...ja osobne preferujem lcd klasiku, ziadne wide... ten mi pripada dobry naozaj len na pozeranie filmov, na co ale zase nepotrebujem pc.

Ale ako sa vravi:" ...sto ludi - sto chuti... "

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

no já zase mám rád klasiku pokud bude obraz po celém tak bych na to přešel.Naopak nemám rád černej obraz po stranách přijde mi blbost platit velkou obrazovku a využívat ji jenom polovinu

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Ahoj,
    já osobně si vybírám podle "největší zobrazené plochy" za dané peníze. Takže kdyby stála 20 wide a normal stejně, tak koupím tu normální. Bohužel wide monitory teď táhnou natolik, že poslední newide monitor za rozumnou cenu jsou některý kvalitní (S-IPS apod) 19", protože za stejný peníze wide neseženeš. Za cenu 20" normální máš ale dneska 1.5 wide 22" (která je plochou v podsttě stejná, zobrazenou plochou pravda menší).

Matyáš

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Citace Původně odesláno od ...No...Name... Zobrazit příspěvek
    po vánocích chci jít taky do něcěho většího...teď mam dvě 19" jednu wide a druhou klasik...Je fakt že wd je lepší(jasně že až tak od těch 21")...Byl sem zastánce klasiky,ale dyž sem si uvědomil že větší wd je to samí jak měnší klasika...a navíc ta šířka...Takže teď už jedině širokoúhel...
    Čaw ty seš ten koho hledám (když jsi měl klasik a wide vedle sebe).
    Chtěl bych se zeptat jak je to s roztahováním oběktů u wide (př. u her z dlouhána to udělá tlouštíka nebo z normálního auta limuzínu, filmy sou jasný tam neni co řešit a u práce ve win by mi to bylo celkem fuk, ale ty hry by mi asi vadily) jak to připadá tobě, je to tak moc poznat nebo byly nějaký problémy s wide?
    Doteď mám CRT 17" ani plochá neni, prostě nevětší klasika a přemýšlím nad LCD, 19 normál nebo 20, 22 wide.
    19 wide se mi nezdá jako dobrá volba. Mě by teda vubec nevadil ani CRT, ale už delší dobu neni z čeho vybírat.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

FerdaLab: staci trochu pohledat...

kdyz ma monitor DVI:

nvidia i ati samozdrejme umi to same

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Nesprávný poměr stran
    Od mrazek102 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 27-09-2011, 11:47
  2. Jak změnit poměr stran bez deformace nebo oříznutí?
    Od dracihnev v sekci Software denní potřeby
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 27-10-2010, 19:06
  3. Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 25-09-2009, 23:26
  4. LCD: LG L245WP-BN a 4:3 pomer stran
    Od lackoPi v sekci Monitory
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 22-05-2008, 15:16
  5. Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 19-01-2008, 23:46