Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: zalomeny jack

Nováček
    Registrace
    May 2007

zdravim.zalomil sem jack ve sluchatkovem vystupu na laptopu acer aspire 1640.nevite nekdo co s tim?diky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Konnor
    Registrace
    Aug 2006

obavam se, pokud kousek netrčí ven, že to budeš muset rozdělat a ten jack vytlačit z druhé strany

Nováček
    Registrace
    May 2007

netrci..takze to rozsroubovat zespod...?

odb odb je offline
    Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

"obavam se, pokud kousek netrčí ven, že to budeš muset rozdělat a ten jack vytlačit z druhé strany"
    Neviem, ci sa bude dat vytlacit z druhej strany. zalezi od konstrukcie konektora. Domaci kutil by ti s tym vedel pomoc. Vyvrtat do zlomeneho jacku dierku a zasrubovat do nej srubku a vytiahnut. Nieco podobne som uz robil len nie na notebooku.Nieje to tazke len je k tomu potrebne vybavenie.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Taky mám trošku pochybnosti, jestli se Ti to povede z druhé strany pošéfovat... A třeba s pinzetou jsi na to nezkusil jit? Nebo je konektor hluboko v protikusu?

Sice jsem už párkrát řešil něco podobného u strhlých šroubků, ale nevím, jestli bych si zrovna osobně troufnul vrtat do notebooku

odb odb je offline
    Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

nic lepsie ma nenapadlo a ak mu fakt nic netrci, tak asi ani inu moznost nema, len nieco na ten sposob. Iba keby poznal niekoho kto by mu to silou vole vytiahol

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Konnor
    Registrace
    Aug 2006

Ne že by mě to nějak moc zajímalo, ale jak se ti prosím tě podařilo zalomit jack uvnitř konektoru??!! ty jsi eskamotér

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od odb
    nic lepsie ma nenapadlo a ak mu fakt nic netrci, tak asi ani inu moznost nema, len nieco na ten sposob. Iba keby poznal niekoho kto by mu to silou vole vytiahol
    Teď mě ještě napadlo, že by se možná dalo rozdělat noťas a odpájet ten protikus jacku a místo něj napájet jiný. To je ale asi jen výstřel do větru, pořadný noťas jsem ještě rozdělaný neměl (když nepočítám jednu starou "skoro bezzubou" 386ku ) a tak nevím, jak to tam je pošéfovaný. Pravděpodobně se k tomu na PCB asi nedostaneš...

Konnor: Dobrá otázka, to by mě také zajímalo To jsi musel vyvinout nadlidskou sílu, ne?

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Jelikož se mi jednou podobná věc stala - zůstala mi v konektoru od hifi věže "špička" nekvalitního konektoru a jelikož ani pinzeta a nic jiného nepomohlo, vyřešil jsem to nakonec tak, že jsem sirku (nebo kousek špejle) zakápnul jedním dražším vteřinovým lepidlem, a s nechvějící rukou jsem tu zápalku strčil dovnitř, až dokud se neobjevil odpor, pár minut jsem čekal a potom sriku vytáhl i s kousekm konektoru. Věřte nebo ne, ale povedlo se to, ovšem skoro se to bojím doporučit. Stačí špatný pohyb a uvízne vám tam ještě kus sirky a vše se ještě zkomplikuje... Navíc já to prováděl u 6,3mm jacku a tohle bude jen 3,5mm... Zvažte to, jinak je jediným řešením to, co radí ostatní, rozdělat notebook a konektor rozebrat zevnitř.

a odpověď pro Petra S. - nemusel vyvinout žádnou sílu, stačí nekvalitní konektor, který se při vyndávání rozpadne v místech spojení, on ho ale zřejmě opravdu zalomil, také se stane...
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 15-05-2007 v 23:01

Podobná témata

1. Utrhnutý jack u sluchátek
    Od Endet v sekci Audio
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 04-02-2012, 10:44
  2. Vůle jack konektoru
    Od Newiiim v sekci Zvukové karty a kodeky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 12-03-2009, 11:52
  3. Redukce 4pin aux - 3,5 jack