reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

zalomeny jack

aztek23 (3)|13.5.2007 20:31
zdravim.zalomil sem jack ve sluchatkovem vystupu na laptopu acer aspire 1640.nevite nekdo co s tim?diky.
Konnor (278)|13.5.2007 20:38
obavam se, pokud kousek netrčí ven, že to budeš muset rozdělat a ten jack vytlačit z druhé strany
aztek23 (3)|13.5.2007 20:45
netrci..takze to rozsroubovat zespod...?
odb (505)|14.5.2007 09:19
"obavam se, pokud kousek netrčí ven, že to budeš muset rozdělat a ten jack vytlačit z druhé strany"
Neviem, ci sa bude dat vytlacit z druhej strany. zalezi od konstrukcie konektora. Domaci kutil by ti s tym vedel pomoc. Vyvrtat do zlomeneho jacku dierku a zasrubovat do nej srubku a vytiahnut. Nieco podobne som uz robil len nie na notebooku.Nieje to tazke len je k tomu potrebne vybavenie.
Petr S. (1220)|14.5.2007 15:42
Taky mám trošku pochybnosti, jestli se Ti to povede z druhé strany pošéfovat... A třeba s pinzetou jsi na to nezkusil jit? Nebo je konektor hluboko v protikusu?

Sice jsem už párkrát řešil něco podobného u strhlých šroubků, ale nevím, jestli bych si zrovna osobně troufnul vrtat do notebooku :notsure
odb (505)|14.5.2007 16:41
nic lepsie ma nenapadlo a ak mu fakt nic netrci, tak asi ani inu moznost nema, len nieco na ten sposob. Iba keby poznal niekoho kto by mu to silou vole vytiahol :)
Konnor (278)|14.5.2007 20:52
Ne že by mě to nějak moc zajímalo, ale jak se ti prosím tě podařilo zalomit jack uvnitř konektoru??!! ty jsi eskamotér ;)
Petr S. (1220)|15.5.2007 19:36
[QUOTE=odb]nic lepsie ma nenapadlo a ak mu fakt nic netrci, tak asi ani inu moznost nema, len nieco na ten sposob. Iba keby poznal niekoho kto by mu to silou vole vytiahol :)[/QUOTE]

Teď mě ještě napadlo, že by se možná dalo rozdělat noťas a odpájet ten protikus jacku a místo něj napájet jiný. To je ale asi jen výstřel do větru, pořadný noťas jsem ještě rozdělaný neměl (když nepočítám jednu starou "skoro bezzubou" 386ku :) ) a tak nevím, jak to tam je pošéfovaný. Pravděpodobně se k tomu na PCB asi nedostaneš...

Konnor: Dobrá otázka, to by mě také zajímalo :notsure To jsi musel vyvinout nadlidskou sílu, ne? :)
boboco (1987)|15.5.2007 22:58
Jelikož se mi jednou podobná věc stala - zůstala mi v konektoru od hifi věže "špička" nekvalitního konektoru a jelikož ani pinzeta a nic jiného nepomohlo, vyřešil jsem to nakonec tak, že jsem sirku (nebo kousek špejle) zakápnul jedním dražším vteřinovým lepidlem, a s nechvějící rukou jsem tu zápalku strčil dovnitř, až dokud se neobjevil odpor, pár minut jsem čekal a potom sriku vytáhl i s kousekm konektoru. Věřte nebo ne, ale povedlo se to, ovšem skoro se to bojím doporučit. Stačí špatný pohyb a uvízne vám tam ještě kus sirky a vše se ještě zkomplikuje... Navíc já to prováděl u 6,3mm jacku a tohle bude jen 3,5mm... Zvažte to, jinak je jediným řešením to, co radí ostatní, rozdělat notebook a konektor rozebrat zevnitř.

a odpověď pro Petra S. - nemusel vyvinout žádnou sílu, stačí nekvalitní konektor, který se při vyndávání rozpadne v místech spojení, on ho ale zřejmě opravdu zalomil, také se stane...