reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pri nacitani VISTY se vypne LCD-DVI(VGA jede)

xslide (63)|13.5.2007 21:46
Ahoj mam Visty a vcera se me stalo ze kdyz zapnu PC(LCD je pripojeno DVI kabelem) tak jede obraz v pohode az do doby nez PC naboozuje VISTY.Pak zhasne monitor a konec.Pokud ho ale pripojim VGA kabelem tak jede v poho celou dobu.nevite cim to muze byt?Jo a v nouzovym rezimu jede DVI taky v pohode.Diky
mech13 (5526)|13.5.2007 22:05
"vcera se stalo": predtim se to nestalo? odkdy mas visty? co mas za grafiku? ovladace jsou OK?
od kdy se to deje, nejake zmeny v SW nebo HW za to nemuzou?
sal (1)|25.6.2007 23:01
A vyřešil jsi to nějak? Děje se mi to u nového počítače taky, pokud připojím LCD přes VGA vše běží OK, pokud ho zapojí přes DVI asi po vteřině se vypne. Když vypnu zapnu monitor tak se stane to samé vteřinu je vidět obraz a konec.
eraser (0)|26.6.2007 06:06
Toto je známy problém, ktorý sa dokonca objavil i na ATI kartách. Čo sa týka nVidie, doporučuje sa použiť nejaký pomerne starý ovládač, avšak tento downgrade prináša svoje negatíva v 3D hrách.

Ďalšou možnosťou je výmena VGA kábla za DVI, čo je tvoj prípad, no niektorým užívateľom tento trik nepomáha. Ešte môže pomôcť nahradenie DVI-I single kábla za DVI-I DUAL kábel.

Niekomu zase zabral uninstall (Add/Remove Programs) komplet grafických ovládačov v safe móde, následne reboot a opätovná inštalácia v normálnom móde.
Jezevec (607)|26.6.2007 09:33
Přimluvil bych se za reinstalaci ovladačů (ForceWare, DirectX) na nejnovější. Systém odebrat staré-nainstalovat nové. Běží-li DVI-výstup před nabootováním, neměl by mít problém HW podstatu v portu. Pravděpodobně ovladač načtený Vistami...:)
eraser (0)|26.6.2007 13:00
Tento problém je jednoznačne SW charakteru, resp. ovládačov. Ale nie je vylúčené, že je to spôsobené nejakým špecifickým konfliktom OS vs. ovládač. Mnoho ľudí sa sťažovalo na tento "bug" ešte na začiatku tohto roka priamo na stránkach nVidie, resp. ich fóra a stále očakávajú vhodné, resp. nové ovládače, ktoré by tento neduh odstránili. Ja by som kľudne zašiel do extrému a prípadne pohľadal i beta verzie ovládačov.

Ešte by som chcel vedieť, či máš nainštalované oficiálne ovládače k LCD. A či používaš referenčné nVidia ovládače alebo ovládače priamo od výrobcu tvojej grafickej karty. Niekedy sa totiž stáva, že sú prispôsobené danej karte.