Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 24

Téma: Jaký chladič?

Obyvatel SHW Avatar uživatele Benbow
    Registrace
    Jul 2010

Deska: asus p5pe-vm
    Myslím si že 50 v klidu zátěž 80 to je na stabilitu systému už docela dost. Ale asi bude problém najít něco levného na toto
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: chipset.JPG 
Zobrazení: 123 
Velikost: 30.2 KB 
ID: 21126  
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Rozmer pasivu? Ta fotka dost klame, ale dal by se tam dat treba 40x40 nebo 45x45......
    Mas airflow ve skrini nebo jen "stojak"?

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Nevím co máš za chlazení na procesoru, ale pokud neofukuje i ten NB, tak by pomohlo na něj nasměrovat nějaký větrák.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Nestačilo by pod pasivem pouze vyměnit teplovodivou pastu ? Pípadně tam zkusit nabastlit něco podobného

Registrace
    Jul 2010

Pod pasivem pasta nová je. Kdyby jste chtěli fotky tak se koukněte na poslední stránku Pochlubte se s vnitřkem své skříně. Hned na poslední stránce je tam asi osm fotek. Ono by nebylo těžké sehnat chladič, je těžké sehnat levný chladič který se upevňuje do smyčky. Na bočnici je 120 fan kterej ofukuje přímo desku. To se dá uhrát na 70. Ale jakmile ho vypnu kvůli hluku teplota letí nahoru. Ten pasiv není o moc větší než samotnej chip. Odpoledne ho sundám a pošlu rozměry. Jak tak na to koukám tak si pamatuju že to byl menší čtverec, ne větší než 4 cm.

Registrace
    Jul 2010

Zdarte. tak rozměry toho pasivu jsou 3,7X3,7 na výšku je mi to jedno. Bude problém nějaký najít s tímto rozměrem a navíc do smyčky. Podle mě asi jediný http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38762 Ty háčky z toho starého jdou sundat. Tak holt to risknou a potom tam dat háčky a kdyby to nešlo tak bych to udělal tak že, koupil bych normální s těma pružinkama a normálně ho nacpal přes ty úchytky, nahoru bych dal pružinku a nakonec bych ještě na to dal párátko které bych protáhl očkem.
    Naposledy upraveno uživatelem Benbow: 24-03-2011 v 19:59

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Mno, otazka je, jestli je to skutecne 80C, a jestli treba to cidlo nekeca. Druha vec je, ze teplota se muze zdat vysoka, ale co ja vim, tak kdyz vydaji desku s pasivem na chipsetu, tak se musi uchladit i v naprosto prazdne skrini bez ventilatoru.... A ty jich tam mas dost. Jestli Te ta teplota nijak netrapi, neresil bych to.

Co jsem taky parkrat na prani spachal bylo, ze jsem zkratka koupil 120mm nebo 80mm vetrak a pridelal ho normalne primo na bocnici ( nejlepe je pouzit misto sroubu oboustranny suchy zip - a nemusis vrtat do bocnice ), a pridelal ho presne tam, kde byl chipset, nebo neco, co potrebovalo chladit. A ze tam nejsou diry z venku ani moc nevadi. Fouka to tak jako tak, sice vlazny vzduch ze skrine, ale porad je to vice nez dostacujici....

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Benbow Zobrazit příspěvek
    P.... Na bočnici je 120 fan kterej ofukuje přímo desku. To se dá uhrát na 70. Ale jakmile ho vypnu kvůli hluku teplota letí nahoru. ...
    Tak ho nevypínej ale jen zreguluj. Nepomůže to?

Registrace
    Jul 2010

Mám regulátor na čelní straně PC. Pomůže to ale pořád to není. ono. Ve hrách když je teplota nejvyšší tak se hry malinko sekají. Co na ten pasiv přidělat malinký fan? Ona ta deska je malinko šejdrem takže fan z bočnice na něho míří přesně. Plánoval jsem koupit nějaký mohutný pasiv. Větrák na bočnici není právě nejtišší. Ono by se dal problém s uchycením podle mě vyřešit i tepelným lepidlem.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Mám regulátor na čelní straně PC. Pomůže to ale pořád to není. ono. Ve hrách když je teplota nejvyšší tak se hry malinko sekají. Co na ten pasiv přidělat malinký fan? Ona ta deska je malinko šejdrem takže fan z bočnice na něho míří přesně. Plánoval jsem koupit nějaký mohutný pasiv. Větrák na bočnici není právě nejtišší. Ono by se dal problém s uchycením podle mě vyřešit i tepelným lepidlem.
    Jsi si jistý, že "sekání" her je zapříčiněno teplotou chipsetu ? Jaké jsou teploty ostatních komponent ? Čím teplotu měříš ?
    Osobně bych se s tím moc nepáral a na chipset nabastlil jakýkoliv malý ventilátor (např. již jednou linkovaný).

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Pokud by se přeci jen uvažovalo o výměně chladiče chipsetu, doporučuji toto.
    Mám s ním v podobných případech docela dobré zkušenosti a ani ventilátor není žádný běžný komár. Vyšší výška zde předpokládám problém nebude.
    Naposledy upraveno uživatelem didaktik: 25-03-2011 v 11:21

Registrace
    Jul 2010

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Jsi si jistý, že "sekání" her je zapříčiněno teplotou chipsetu ? Jaké jsou teploty ostatních komponent ? Čím teplotu měříš ?
    Osobně bych se s tím moc nepáral a na chipset nabastlil jakýkoliv malý ventilátor (např. již jednou linkovaný).
    tak že jo, odpřísáhnout vám to nemůžu ale to je teplota opravdu vysoká. A ten Linkovaný chladič tam podle mě nenacpu, protože je starý připevněný tzv. "do smyčky" nebo do "očka"

Registrace
    Jul 2010

Citace Původně odesláno od didaktik Zobrazit příspěvek
    Pokud by se přeci jen uvažovalo o výměně chladiče chipsetu, doporučuji toto.
    Mám s ním v podobných případech docela dobré zkušenosti a ani ventilátor není žádný běžný komár. Vyšší výška zde předpokládám problém nebude.
    Ty ho máš? Ten jsem původně zamýšlel koupit- jaký vydává hluku je tam heatpipe (nikde sem nenašel žádnou poradnou fotku, kde by byl vyfocenej pěkně do podrobna. Asi ho ale koupím.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Ty ho máš? Ten jsem původně zamýšlel koupit- jaký vydává hluku je tam heatpipe (nikde sem nenašel žádnou poradnou fotku, kde by byl vyfocenej pěkně do podrobna. Asi ho ale koupím.
    Heatpipe tam není, jedná se o jednotlivé měděné listy uprostřed spojené k sobě a směrem k okrajům rozevřené (teď si nemůžu vzpomenout, jak se ten systém jmenuje).
    Kvalitnější foto jsem našel např. zde.

Několik takových chladičů ve svém okolí používám, až se zátra vrátím ze služebky, jeden vymontuju, nafotím a případně orinetačně změřím hlučnost.

Registrace
    Jul 2010

Citace Původně odesláno od didaktik Zobrazit příspěvek
    Heatpipe tam není, jedná se o jednotlivé měděné listy uprostřed spojené k sobě a směrem k okrajům rozevřené (teď si nemůžu vzpomenout, jak se ten systém jmenuje).
    Kvalitnější foto jsem našel např. zde.

Několik takových chladičů ve svém okolí používám, až se zátra vrátím ze služebky, jeden vymontuju, nafotím a případně orinetačně změřím hlučnost.
    To zas nemusí být. Mě jde jen o to aby to nehučelo jak vysavač. Ale díky za ochotu

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Chlazení procesorů: Jaky chladič preferujete ?
    Od foxiq v sekci Chlazení
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 10-05-2010, 14:48
  2. Chlazení procesorů: jaký chladič na E8400
    Od Honza23 v sekci Chlazení
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 02-11-2008, 21:09
  3. Chlazení grafik: Jaký chladič na 8600GT ?
    Od Alzerous v sekci Chlazení
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 18-10-2008, 23:07
  4. Jaký chladič na ATI HD 3870??
    Od Dr.know v sekci Chlazení
    Reakcí: 35
    Poslední příspěvek: 11-04-2008, 17:56
  5. Chlazení procesorů: Jaký používáte chladič na AM2 ?
    Od Jester55 v sekci Chlazení
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 03-01-2008, 11:22