Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 20

Téma: 4:3 alebo 16:9

Nováček
    Registrace
    May 2007

Chcel by som sa spytat, aký je najlepší monitor pre robennie grafiky. Nebude mi 16:9 roztahovat fotky napr. vo Photoshope. Príp. aký monitor by ste mi doporučili tak okolo 7000 Kč? Dik
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér Avatar uživatele b337
    Registrace
    Dec 2006

LCD se delaj jen s pomerem 5:4 a 16:10 pricemz samozrejme WD ti nic neroztahuje , kazdopadne LCD na grafiku za 7k? tak to mozna radsi zustan u CRT

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od b337
    LCD se delaj jen s pomerem 5:4 a 16:10 pricemz samozrejme WD ti nic neroztahuje , kazdopadne LCD na grafiku za 7k? tak to mozna radsi zustan u CRT
    A moje LG s rozlisenim 1600x1200 je podle tebe co? 5:4?

Registrace
    Dec 2006

j sry 21ky jsou i 4:3 ovsem mensi uhlopricku jsem 4:3 jeste nevidel, ted koukam ze 20ky jeste taky
    Naposledy upraveno uživatelem b337: 14-05-2007 v 14:26

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Je úplně jedno jaká je úhlopříčka, důležitý pro určení poměru stran je jen rozlišení...1024/768=1,33=4/3
    Naposledy upraveno uživatelem elpsycho: 14-05-2007 v 21:26

Registrace
    Dec 2006

no to je jasna vec chtel sem ti ric to ze sem nevidel zadnou 19 s nativem o pomeru 4:3 ale treba sem jen spatne koukal...

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od elpsycho
    Je úplně jedno jaká je úhlopříčka, důležitý pro určení poměru stran je jen rozlišení...1024/768=1,33=4/3
    jj, presne tak. V drahnych dobach jsem se totiz setkal i s klasickym 14" LCD s rozlisenim krasnych 1024 x 768...

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Asi uplne blba otazka, ale k cemu jsou vlastne sirokouhly LCDcka dobry? Ja prave uvazuju o koupi noveho monitoru a dost me stve, ze je vsechno sirokouhle. Jedinou vyhodu, kterou vidim jsou filmy, na to je to asi prima, ale to si radej koupim nejakou velkou plasmu a na tu to prepojim. Jinak podle me samy nevyhody - nebudu moct pouzit fotky na plochu, na normalni praci je dulezita spis vyska (web, psani ve wordu...), je sirokej na stul, co sem se dival, tak napr. 22" sirokouhlac je na vysku mensi nez 20" klasickej atd...

Docela by me zajimaly nejaky vyhody tech sirokacu - mozna jsem proste jen ze stary skoly, ale do sirokouhlyho se mi vubec nechce. Problem je v tom, ze klasiky jsou ve velkejch rozmerech nehorazne drahy...

Nováček Avatar uživatele Johnny007
    Registrace
    May 2006

Je to o osobnych preferenciach. Zavisi od toho ake % z uzivanie monitora chce uzivatel venovat filmom. Hoci sledovanie na PC monitore to nevazujem za prave orechove. (osobne na to pouzivam 42" LCD HDTV ... ale to nie predmet otazky)

Ja osobne som v robote pouzival 3 roky 19" 16/9 + 4/3. Osobne som rad, ze mam teraz "len" 2x 19" LCD.
    Mozem povedat, ze je to silne navykova zalezitost a aj doma aj v praci pouzivam vylucne len 2x LCD. Pozeral som nejake studie, ze 2 monitory zlepsuju efektivitu prace az o 30%. Osobne mozem potrdit, ze mne dvoj-monitorovy system pracu zrychluje.

Vseobecne je format 16/9 vytvor filmoveho priemyslu, kde kvoli svenkovaniu kamery bolo jednoduchsie zvolit takyto format a pokryt tak celu filmovanu scenu. No a teraz tento format prichadza do "mody" aj pre beznych uzivatelov.
    existuju aj hra s tymto formatom. No a samozrejme su tu filmy.

Mne osobne sa s formatom 16/9 pracovalo zle. Pokial si niekto mysli, ze si natiahne aplikaciu na plochu , upravi ju tak, aby mu po jej boku ostalo este miesto na napr. tool-bary alebo dalsie okno, tak da sa to, len to straaasne zdrzuje. Ovela lepsie je potom pouzit 2 monitory.

to: Rasto.Tn
    No ale za 7000Kc to velka slava pri vybere nebude, hlavne ak chces
    pracovat vo Photoshope.

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

2Johnny007: jj, myslim, ze jsi to popsal docela vystizne. Osobne bych docela rad sel do 2xLCD, problem je misto na stole - mam takovej ten rohovej stul s polickama po stranach, takze se tam doprostred vejde proste jen jeden. No a komplet jeste kvuli tomu menit nabytek se mi nejak nechce... Tak ted resim dilema jestli koupit normalni 20" nebo sirokouhlou 22". Chci do toho dat kolem 7-8 tisic s DPH, tj. to nejlevnejsi. Hry nehraju, s grafikou nedelam, spis takova office prace, programovani, browseni a hodne obcas nejakej film... Nejaky tip?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Osobne obidva LCD čo mám som volil 5:4, s dodatkom aby bol LCD displej dobre nastaviteľný na výšku. Chrbtica vie aj "dobre a blbo" bolieť.

Verdikt 4:3 alebo 16:9 je podľa mňa podstatný iba pre pozeranie filmov (moja maličkosť si to tak myslí).

Asi by som si zapolemizoval s otázkou "či má ten LCD aj PIVOT"?.
    Mám 20" (5:4) a 19" LCD a po otočení obrazovky na výšku som zatiaľ "stratil" záujem o vysnívanú 24" LCD (neskôr možno), podľa potreby si natočím displej. Aj práca na 19" otočenej na výšku je už iná, v grafike a modelovaní je to "paráda". Na displeji by som moc nešetril, oči máme iba jedny a to "ešte iba tie naše".
    Naposledy upraveno uživatelem MiBa: 05-07-2007 v 22:26

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

ja mam 16:9 a spokojenost k nesirokouhlym lcd se uz nechci vracet

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jezevec
    Registrace
    Aug 2006

Sirokouhle displaye maji obroskou vyhodu ve zvetseni praconi plochy, takze pro rysovani apr. v CADu nebo praci v tabulkovem procesoru á la Excel je sirokouhla obrazovka velka vyhoda. Samozrejme to je hodne otazkou zvyku, mnoho lidi si na wide nemuze zvyknout, osobne preferuji wide a dela se mi s nim velice dobre, stejne tak i pro jiz zminene sledovani filmu.

Za 7000 clovek opravdu moho slavy neudela, nedoporucil bych u 22"w nic horsiho nez:
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44993

Z hlediska ceny spise:
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38359

Lepe:
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39202

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

ja mám 16:9 a vyhovuje mi to

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od dirt Zobrazit příspěvek
    ja mám 16:9 a vyhovuje mi to
    Já 4:3 a taky mi vyhovuje, ale co z toho kdo má nevím. Tak přestaň spamovat nebo to budem řešit jinou cestou...

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: Ist do IPS alebo TN?
    Od Childe89 v sekci Monitory
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 27-09-2012, 12:30
  2. Pc do 10 tis z LCD bud ICD alebo AMD?
    Od martion v sekci PC - archiv
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 13-06-2008, 21:37
  3. LCD: L226WTQ...SF alebo PF???
    Od e-MP v sekci Monitory
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 17-02-2008, 22:43
  4. MB alebo CPU ?
    Od hacker9 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 06-11-2007, 11:21
  5. LCD: 16:9 alebo 4:3