reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

i5 2400 v Phenom II X4 955

tompreceda (3)|25.3.2011 12:20
Dobrý den potřeboval bych poradit jaky z těchto dvou procesoru jsi mám vybrat . Moje požadavky jsou takovéto:
-nízka spotřeba v ide a zátěží
-dostatečný výpočetní výkon
-a aby moc netopil v zátěží-bude požit tento chladič CoolerMa?ster Hyper 212+
-poduk zrovna budu serfovat a dělat v officech tak aby jelo jedno jadro např. na 1.6 GHz
na webu jse mi nepodařilo najit srovnání těhto dvou procesoru. Tak bych vás chtěl poprosit o nějaké vyjadření k těmto procesoum.
NHKG (1136)|25.3.2011 12:37
Najdi si testy s i5 2500k, těch je na netu spousta. Proti němu je i5 2400 jenom nataktováno trošku níže, nejde přetaktovat a má horší integrovanou grafiku. Nepíšeš, na co budeš PC používat (Hry, stříhání vide, ...), ale myslím že Intel bude lepší ve všem a s menší spotřebou. Ale jeho cena i s deskou bude větší než u PII X4.
kevin00 (10238)|25.3.2011 13:40
ZDE máš porovnání procesorů Intel Core i5 2500K a AMD Phenom II X4 955.
Záleží na co budeš počítač používat, jaký bude zbytek komponent a hlavně jaký máš na sestavu rozpočet.
Maxtor (321)|25.3.2011 15:23
Cena je trochu vyssi, ale proste tihle dva konkurenti se uz leta bijou.. jdnou je v necem lepsi ten, nekdy zase v onom ten druhy..
Aktualne je nej desktop platforma SandyBridge.. tradicne vyborne vyreseny pametovy radic.. proste po architekturach pro C2D, CQ a Phenom je tady po delsi dobe neco opravdu noveho, co pohnulo s vykonem nejak vyrazneji vyse..

Za me urcite Sandy Bridge.. tady neni co resit.. a CPU.. podle me je uplne nej reseni s vyhledem na fakt, ze nejakou dobu vydrzi prave 2500K..